نظرسنجی

بهترین تیم هفته ۲۴؟
چهارشنبه ۸ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۸
۳ |
۱
اولین واکنش کامران قاسم‌پور به تقابل با حسن یزدانی
منبع: تسنیم
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

دارنده دو نشان طلای کشتی جهان در واکنش به احتمال بازگشتش به وزن ۸۶ کیلوگرم گفت که در حال حاضر وزن بدنش ۹۰ کیلوست و به‌عنوان سربار تیم ملی، هر چه کادر فنی تیم ملی تصمیم بگیرد تبعیت خواهد کرد.

کامران قاسم‌پور درباره وزن المپیکی‌اش در چرخه انتخابی تیم ملی در سال ۲۰۲۴ اظهار داشت: من یک کشتی‌گیرم و هر چه کادر فنی تصمیم بگیرد، تابع خواهم بود. در چند سال گذشته هم همیشه شرایط همین بوده است.

وی ادامه داد: در چرخه امسال خودم را در وزن ۹۷ کیلوگرم تست کردم و با شرایط وزنی که دارم دیدم وزنم به ۹۷ کیلوگرم نمی‌رسد. وزن بدن من بین ۹۰، ۹۱ کیلوگرم است و نمی‌توانم قابلیت‌های خودم را در ۹۷ کیلوگرم به اجرا بگذارم.

این کشتی‌گیر که پیش از این در ترکیب تیم آسیایی بیشکک بود، تأکید کرد: باتوجه به شرایط جسمانی‌ام بعد از جراحی، قرار شد در بیشکک کشتی نگیرم.

قهرمان وزن ۹۲ کیلوگرم جهان در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ درباره اینکه وزن اکنون بدنش چقدر است، گفت: ۹۰ کیلو هستم.

قاسم‌پور درپاسخ به این سؤال که چرا در ۹۷ کیلوگرم کارش را ادامه نداد، تصریح کرد: در ۹۷ کیلوگرم اختلاف وزن رقبا با من حداقل ۱۲، ۱۳ کیلوست و در کشتی این اختلاف وزنی زیاد است. برای یک کشتی‌گیر ۹۰ کیلو خیلی کار سختی است که بخواهد با رقبایی با این اختلاف وزنی کشتی بگیرد و این قطعاً از کارایی او کم می‌کند. آسیب‌هایی هم که دیدم ۸۰ درصدش به خاطر این بود که زور و فشار بیش از اندازه‌ای به بدنم وارد کردم و اینطور آسیب دیدم.

ستاره تیم ملی کشتی آزاد کشورمان راجع به اینکه آیا آمادگی کشتی گرفتن در ۸۶ کیلوگرم را دارد یا خیر، گفت: در اردوهای تیم ملی یاد گرفتم سرباز باشم. هر تصمیمی کادر فنی بگیرد، تبعیت خواهم کرد.

بیشتر بخوانید: برگزاری ال‌کلاسیکو در کشتی ایران/ سرشاخ شدن حسن یزدانی با کامران قاسم‌پور 

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظرات

 • منتشرشده: ۳
 • در صف بررسی: ۰
 • غیرقابل‌انتشار: ۰
 • امیر علی IR ۱۵:۳۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۹
  یعنی ۸۶ انتخابی با حسن کشتی میگیرم خیلیم عالی باید بهترین به المپیک اعزام شه
 • رجبی IR ۰۸:۴۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۰
  یه موردجدیدبهتون بگم دست اول درموردتغییروزن حسن یزدانی هم کلی میشه مردم رومشغول کرد مثلاحسن یزدانی قراره تغییروزن بده یاوزنش بعدعما به86نمی رسه یاازاستراحت بیش ازحد86رو ردکرده وامثال اینا می تونه درآمدزاباشه جهت روشن شدن تون عرض می کنم که خبرهاتکراری نباشه.
 • رضامحمدی IR ۱۵:۲۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۱
  کامران يا حسن جفتشون برای ما افتخار هستن هرکدوم رفت المپیک ما براش دعا میکنم که سربلند برگرده به ایران زنده باد پهلوانی که سمت مردم ایستاده آقا رسول خادم مرد بزرگوار

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

بهترین تیم هفته ۲۴؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی