داوران فوتبال المپیک پاریس معرفی شدند/ ماجرای جام‌جهانی برای ایران تکرار شد
منبع: فارس
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

هیچ یک از داوران ایرانی فوتبال در المپیک ۲۰۲۴ پاریس حضور ندارند.

المپیک ۲۰۲۴ پاریس از ۲۶ جولای(۵ مرداد) تا ۱۱ آگوست (۲۱ مرداد) برگزار می‌شود. کمیته داوران فیفا ۸۹ داور(۲۱ داور، ۴۲ کمک داور، ۲۰ مسئول بازی ویدیویی و شش داور پشتیبانی) را از ۴۵ کشور را برای قضاوت دیدارهای فوتبال این تورنمنت انتخاب کردند.

مسابقات فوتبال زنان از ۲۵ جولای(۴ مرداد) آغاز می‌شود و با برگزاری دیدار فینال در روز ۱۰ آگوست (۲۰ مرداد به اتمام می‌رسد. رقابت های مردان هم از ۲۴ ژوئیه (۳ مرداد) آغاز و در تاریخ ۹ آگوست(۱۹ مرداد) تمام می‌شود.

میزبان هر ۲ فینال ورزشگاه پارک دو پرنس است. داوران قبل و در طول بازی‌های المپیک توسط تیم فنی فیفا شامل داوران و مربیان کمک داور ویدیویی (VAR) و همچنین آنالیزورهای مسابقات، مربیان آمادگی جسمانی، فیزیوتراپیست‌ها و دانشمندان ورزشی به طور منظم و دقیق نظارت می‌شوند.

در حالی که مسابقات فوتبال المپیک پاریس ۲۰۲۴ رقابت‌های فوتبال شاخص امسال هستند، مسئولان فیفا، عملکرد داوران این تورنمنت را برای انتخاب آنها در جام جهانی ۲۰۲۶ آقایان و ۲۰۲۷ بانوان بسیار تاثیرگذار می‌دانند.

داوران در مسابقات زنان و مردان با فناوری خط دروازه و سیستم VAR از جمله فناوری آفساید نیمه خودکار پشتیبانی خواهند شد.

لیست کامل مسئولان مسابقات منصوب شده برای مسابقات فوتبال المپیک پاریس ۲۰۲۴ را می توانید در زیر مشاهده کنید. البته ایران هیچ نماینده‌ای در بخش‌های مختلف ندارد. مانند اتفاقی که برای داوری کشورمان در جام جهانی ۲۰۲۶ رخ می‌دهد.

داوران فوتبال المپیک پاریس معرفی شدند/ ماجرای جام‌جهانی برای ایران تکرار شد

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی