نظرسنجی

قهرمان این فصل با چند امتیاز جام را بالای سر خواهد برد؟
دبل کردن، شرط بهترین گلزن استقلال شدن!/ تیم نکونام، تیم ۴ گله‌ها!
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

مهاجم آرژانتینی استقلال بدون تردید ستاره دیدار مقابل مس رفسنجان بود.

استقلال در پایان سال ۱۴۰۲ شمسی به عنوان صدرنشین لیگ و قهرمان نیم فصل کارنامه‌ای قابل قبول داشت. با وجود انتقاداتی که به نحوه بازی شاگردان نکونام می‌شد و با وجود بردهای اقتصادی و با حداقل گل، بالاتر از رقبای اصلی خود در صدر جدول و با فاصله ۳ امتیازی نسبت به پرسپولیس حاشیه امنی داشت.

اما به لحاظ فردی عملکرد هیچ کدام از بازیکنان این تیم با وجود گذشت بیش از دو سوم فصل چندان چنگی به دل نمی‌زد. استقلال چه در شروع فصل و چه در نقل و انتقالات زمستانی نتوانست بازیکنان مد نظر نکونام را جذب کند و گوستاوو بلانکو به عنوان مهاجم آرژانتینی و دلخواه نکونام تا قبل از این مسابقه نتوانسته بود آنچه از او انتظار می‌رفت را برآورده کند.

نکونام حتی یک بار مجبور شد برای تلنگر به مهاجم آرژانتینی خود او را روی نیمکت بگذارد. بازیکنی که دور رفت تنها یک گل زده بود، در هفته نوزدهم و پیش دربی به ترکیب برگشت و زننده تک گل ۳ امتیازی آبی‌ها مقابل هم نام اهوازی بود. اما این بازی و شروع سال جدید به منزله تولدی دیگر برای مهاجم آرژانتینی شد. بلانکو مثل همیشه در انجام کارهای دفاعی موفق بود اما این بار وظایف خود به عنوان تک مهاجم تیم بزرگ استقلال را هم به خوبی انجام داد. او در این مسابقه دبل کرد اما مهمتر از آن در تمام طول بازی برنده تمام جدال‌های هوایی در زمینه مس رفسنجان بود.

بلانکو نه فقط برای سایرین فرصت سازی می‌کرد بلکه بعد از هدر رفتن توپ‌های خوب به جای غر زدن سر همبازیان، آنها را تشویق می‌کرد تا روحیه تیمی بالای خود را ثابت کند ولی مهمتر از آن زدن هر دو گل استقلال بود که باعث شد این مهاجم آرژانتینی را به جمع چهارگله‌های استقلال اضافه شود.

با توجه به حذف استقلال در قدم اول جام حذفی مقابل همین مس رفسنجان آن هم بدون گل زده و با توجه به غیبت آبی‌ها در آسیا، تمام گل‌های این فصل استقلال فقط در لیگ برتر روییده است. بهترین گلزنان استقلال همگی ۴ گل زده بودند، دو مدافع و یک مهاجم که حالا با حضور بلانکو کفه ترازو برای مهاجمین نیز برابر شده است. اما در جمع همین چهار نفر که هر کدام چهار گل زده‌اند تفاوت‌های جالبی به چشم می‌خورد.

اولین چهار گله استقلال کوین یامگا بود که همه گل‌هایش را از روی نقطه پنالتی با پای راست زد؛ به ترتیب در هفته ششم به هوادار، هفته نهم مقابل شمس آذر، هفته پنجم برابر پرسپولیس و هفته چهاردهم مقابل گل گهر.

دیگر مدافع گلزن استقلال آرمین سهرابیان بود. او دور رفت سه گل زد که به ترتیب هفته یازدهم مقابل ذوب آهن، هفته سیزدهم مقابل نساجی و هفته پانزدهم برابر پیکان بود. سهرابیان روند گلزنی در هفته‌های فرد را ادامه و دور برگشت در هفته بیست و یکم دروازه هوادار را هم گشود! این مدافع چپ‌پا سه گل خود را با ضربه سر زد و یک گل با پای تخصصی چپ.

اما دو مهاجم چهار گله استقلال؛ مهرداد محمدی اولین گل خود را در این فصل در هفته چهارم وارد دروازه استقلال خوزستان کرد، همان تیمی که بلانکو دور برگشت گلزنی را از آنجا شروع کرد!

محمدی در هفته ششم مقابل هوادار دبل کرد. تنها دیدار استقلال در ورزشگاه آزادی تا قبل بازی این هفته با مس که دروازه این تیم دو بار باز شد. آن روز آبی‌ها توانستند با زدن سه گل کامبک بزنند. آخرین گل محمدی تا اینجای فصل در هفته سیزدهم وارد دروازه نساجی شده است.

و حالا بلانکو که او هم مثل مهرداد محمدی خرید این فصل آبی‌ها بود. او اولین گل را در هفته دهم به تراکتور زد، دومین گل را هفته نوزدهم به استقلال خوزستان و حالا در هفته بیست و دوم مقابل مس رفسنجان دبل کرده است.

مهرداد محمدی همه گل‌های خود را با پای تخصصی چپ زده و بلانکو مثل آرمین سهرابیان سه گل خود را با ضربه سر زده تا قدرت سرزنی خود را در بخش تهاجمی به رخ رقبا بکشد. تک گل او با پای راست هم وجه مشترکش با یامگاست!

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

قهرمان این فصل با چند امتیاز جام را بالای سر خواهد برد؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی