چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۵
۰ |
۰
دعوای بارسا و نایکی بالا گرفت/ بهانه‌ای برای خط تولید لباس
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

بارسلونا به دنبال آن است که برای یک دهه آینده خط تولید لباس خود را راه اندازی کند.

بارسلونا در چند فصل اخیر همواه از کمپانی نایکی بابت قرارداد لباسهایش ناراضی بوده و به دنبال آن است که قراردادی بهتر و با منفعت مالی بیشتر با یک کمپانی پوشاک ورزشی جدید ببندد.

کار به جایی رسیده که آنها یا با پوما قرارداد می‌بندند یا خودشان تولیدکننده لباسهای خودشان خواهند شد. روزنامه اسپورت در اینمورد نوشته آبی و اناری‌ها از همه نظر آماده تولید کیت‌های تیمی خود برای یک دهه آینده هستند و این کار را بعد از اتمام قراردادشان با نایکی استارت خواهند زد.

در حال حاضر بارسلونا وارد دعوای حقوقی با کمپانی آمریکایی نایکی شده و طرف مقابل را متهم به نقض عمدی برخی از مواد قرارداد کرده به این منظور که این قرارداد را زیر پا بگذارند. قرارداد فعلی آنها تا سال ۲۰۲۸ با نایکی است اما بارسلونا هم آماده فسخ دوطرفه قرارداد با این شرکت است.

در همین ارتباط: افشاگری غیرمنتظره لاپورتا: بارسلونا با نایکی فسخ کرد!

در این گزارش آمده که بارسلونا بعد از ماه‌ها مطالعه در مورد امکان تولید لباسهای تیمهای خودشان به این نتیجه رسیده اند که خط تولید و توزیع پوشاک خود را در صورت نیاز راه اندازی کنند و اگر از قرارداد فعلی خود با نایکی خلاص شوند این پروژه را شروع خواهند کرد.

لاپورتا و مشاورانش دست کم برای فصل آینده قصد دارند این کار را انجام بدهند و اگر جواب داد برای یک دهه آینده نیز این روند را ادامه خواهند داد. این کار البته پروژه ای جاه طلبانه خواهد بود که به باشگاه اجازه می‌دهد تمام عواید حاصل از تجارت و تبلیغ و فروش پیراهنهای خود را در اختیار داشته باشد هرچند ریسکهای خود را هم دارد.

کارشناسان اقتصادی تردید خود را در مورد توانایی بارسلونا برای چنین عملیاتی آن هم در عرض چند ماه ابراز کرده اند ضمن اینکه تولید لباس هم هزینه‌های خود دارد و اگر اوضاع خوب پیش نبرود هیچ جای جبرانی برای آن باقی نمی‌ماند.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی