شمس آذر به استقلال باخت اما شمایل یک تیم بازنده را نداشت
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

شمس آذر مثل بازی رفت دو گل به استقلال زد اما این بار کامبک این تیم کامل نشد.

استقلال در روز اول هفته بیست و چهارم شاهد از دست رفتن صدرنشینی بود. پرسپولیس در آبادان با سه گل برد تا ۵۲ امتیازی شده و برای اولین بار صدر جدول این فصل را در اختیار بگیرد. در هفته‌های اخیر فاصله دو تیم در صدر جدول به یک امتیاز رسیده بود و استقلال چاره‌ای جز بردن تمام بازی‌های پیش رو نداشت و ندارد، همانطور که پرسپولیس هم حق لغزش نداشت و ندارد. این اتفاق باعث حساسیت عجیب و غریب بازی روز جمعه استقلال مقابل شمس آذر شد. تیمی که بدون تردید پدیده این فصل فوتبال ما بوده و با تعدادی جوان، زیباترین فوتبال‌ها را به نمایش می‌گذارد. شمس آذر برای اولین بار حضور در لیگ حرفه‌ای را تجربه می‌کند و با امتیاز منفی فصل را شروع کرد اما یقه بزرگان را گرفت و همواره در نیمه بالایی جدول حضور دارد.

بازی رفت دو تیم در قزوین ۲-۲ مساوی شد. آن روز هم استقلال در امتیاز ۱۹ در صدر جدول با سپاهان همسایه بود، در هر دو نیمه دوبار پیش افتاد اما هر دو بار از جوانان شمس آذر گل خورد و در نهایت به مساوی قناعت کرد. روزی که سپاهان به ملوان باخت و پرسپولیس هم در آزادی با صنعت نفت مساوی کرد تا استقلال بعد از صدرنشینی هفته اول، برای اولین بار در پایان هفته نهم طعم صدرنشینی را بچشد. اتفاقات آن بازی هرگز فراموش نشد. استقلال به صدر جدول رفت اما دریافت که مقابل شمس آذر کوچک‌ترین اشتباه می‌تواند جریمه‌ای سنگین در پی داشته باشد. تیمی که در مقابل بزرگان به هیچ وجه از پیش بازنده نیست. پس وقتی شرایط دور برگشت به بالاترین درجه از حساسیت رسید، استقلال باید بیشتر از همیشه مراقب شمس آذر می‌بود.

این بار تیم نکونام توانست از برتری اولیه خود دفاع کند و گل‌های دوم و سوم را هم زد. مثل بازی رفت استقلال صاحب پنالتی شد و آن را به گل تبدیل کرد اما شمس آذر جوان حتی لحظه‌ای از مسابقه شکست را قبول نکرد. سعید دقیقی مربی جوان شمس آذر در دقیقه ۸۲ سه بازیکن تعویضی را همزمان به زمین فرستاد. قبل از آن او فراز امامعلی را به میدان فرستاده بود و دو بازیکن تعویضی او برای این تیم گل زدند! یک دقیقه بعد از این سه تعویض امامعلی گل اول را زد و دو دقیقه بعد فخریان در دقیقه ۸۵ گل دوم بازی را هم زد، او که خود تازه در دقیقه ۸۲ به زمین آمده بود!

شمس آذر در حالی که سه بر صفر عقب بود، در ورزشگاه آزادی و پیش چشم تماشاگران استقلال ظرف ۲ دقیقه دو گل زد اما این بار کامبک این تیم کامل نشد و استقلال هرجور که بود، سه امتیاز را در حساب خود نگه داشت تا دوباره صدر جدول را پس بگیرد. شمس آذر این بازی را باخت اما از نظر فوتبال دوستان و کارشناسان هرگز شمایل یک تیم بازنده را نداشت.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظرات

 • منتشرشده: ۶
 • در صف بررسی: ۰
 • غیرقابل‌انتشار: ۲
 • كيسه سوراخ DE ۰۸:۲۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  شمس آذر به كيسه كشا نباخت! به ناداورى باخت! به وحيد كاظمى باخت!!!
  • هادی CZ ۱۱:۲۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
   به کمیته داوران و تاج و کاظمی خانوادتا کیسه کش باخت
  • مجید IR ۱۱:۵۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
   حرص نخور بچه! یه پنالتی هم روی حردانی نگرفت! بازی رو دوباره ببین حتما
 • علیرضا IR ۱۰:۱۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  انگار شما هم باور کردید کیسه خودش برده. باشه خودش بدون داور برد .😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
 • رضا IR ۱۱:۵۶ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  لونگیا اینجا چکار میکنن؟ فازشون چیه؟ داوری؟ خوبه یه پنالتی دیگه هم برای استقلال نگرفت که شما شاکی هستین!!!! با این هوچیگری ها، شونزده امتیاز اهدایی به لونگ فراموش نمیشه
 • صادق US ۱۳:۲۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
  داور گیج و مبهوت باعث باخت شمس آذر بود چونکه دستور داشت استقلال را برنده کند از عملکرد داور مشخص بود اشتباهات عجیب و غریبی می کرد هر بیننده را به شک می انداخت

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی