نظرسنجی

قهرمان این فصل با چند امتیاز جام را بالای سر خواهد برد؟
عجیب اما واقعی؛ دولت پرسپولیس و استقلال را قسطی فروخت
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

احسان خاندوزی وزیر اقتصاد از قطعی شدن پرداخت ۱۰ درصد حصه نقدی از سوی خریداران پرسپولیس و استقلال خبر داد.

احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی دقایقی پیش در یک برنامه تلویزیونی حضور یافت و در مورد واگذاری سهام پرسپولیس و استقلال صحبت کرد: امروز ۸۵ درصد سهام دو باشگاه پر طرفدار و مردمی استقلال و پرسپولیس در فرابورس به بخش غیر دولتی واگذار شد. دولت سیزدهم زمانی بر سر کار آمد که این ۲ باشگاه دچار محرومیت‌هایی شده بودند؛ در سال ۱۴۰۰ ستادی به عنوان ستاد واگذاری بین وزارتخانه‌های ورزش و جوانان و وزارت اقتصاد، سازمان خصوصی سازی و سازمان بورسی تشکیل شد و در اسفند ماه همان سال اولین گام برداشته شد؛ این در حالی بود که سه دولت قبل در این زمینه ناکام بودند.

او با اشاره به جزئیات این واگذاری عنوان کرد: در دولت سیزدهم بورسی شدن دو باشگاه از محل افزایش سرمایه بدون حق‌تقدم انجام و در سال ۱۴۰۱ تلاش شد تا از طریق عرضه به بخش‌های خصوصی و تعاونی فرایند مالکیت این دو باشگاه حل و فصل شود که از سوی بخش تعاونی و خصوصی اقبال نشد. تلاش دولت بر این بود تا مساله اتحاد مالکیت و بحث مدیریت و انضباط مالی را بتواند حل و فصل کند.

وزیر اقتصاد در مورد الزام ای اف سی توضیح داد: همزمان مساله جریمه آسیایی، فرصت اصلاح اقتصادی و مالی و مدیریت این ۲ باشگاه را فراهم کرد. در پایان سال ۱۴۰۲ تلاش شد تا از طریق کنسرسیومی از بانک‌های غیر دولتی و صنایع پتروشیمی این مساله حل و فصل شود که این اتفاق امروز در فرابورس محقق شد. طبق اطلاعاتی که در فرابورس قرار دادند ارزش نهایی سهام این دو باشگاه اعلام و با ارزش ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای استقلال و ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای پرسپولیس نهایی شد.

او در پایان گفت: با توجه به اینکه ۱۰ درصد معامله باید به عنوان نقدی و ۹۰ درصد اقساطی صورت می‌گرفت، امروز بخش نقدی قطعی شد و اقساط طی مهلت‌های ۶ ماهه به کنسرسیوم‌های بانکی و پتروشیمی اعلام شده است. روز چهارشنبه (پنجم اردیبهشت ماه) با حضور وزیر ورزش و جوانان برنامه‌ای در این زمینه برگزار خواهد شد.

بیشتر بخوانید: پایان سال‌ها انتظار؛ استقلال و پرسپولیس رسما فروخته شدند

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظرات

  • منتشرشده: ۲
  • در صف بررسی: ۰
  • غیرقابل‌انتشار: ۲
  • امیر IR ۱۸:۰۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۳
    واقعیت اما چیز دیگریست . دولت پرسپولیس رو بجای بدهیش به بانکها واگذار کرده برای همین هر کدوم سهم متفاوتی دارن. بانک شهر هم اینو رسما گفت . مثلا استقلال به بانک شهر بدهکار بود و چون تیم حکومته دولت با واگذاری پرسپولیس به بانک شهر بدهی استقلال رو صاف کرد
  • پرهوادارترین تیم اسیا پرسپولیسم جانم IR ۰۴:۳۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۴
    اخه این دولت سیزدهم بایدمسئولیت ناکامی ومشکلات فردای پرسپولیس رابایدبرعهده بگیره با این واگذاری چرا استقلال رودادیدبه پردرامدترین هلدینگ خاورمیانه وپرسپولیس رادادیدبه بانک های خالی وتحریم وکم سودده تازه تیم وباشگاه پرسپولیس راکوچک کردیددادیش بانک شهربجای بدهی دولت وبدهی استقلال الان چون پرسپولیس رسانه ها پشتش نیست شماهم بهمین خاطرازاین موقه و باشگاه سواستفاده کردید انشاالله فردا پرسپولیس براش چیزی نمیشه ولی خداشاهده هرزمان این تیم براش مشکل پیدابشه ازنظرمادی ومعنوی وبین والمللی بازم خداشاهده میام خیابان وبارش خون میدم..

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

قهرمان این فصل با چند امتیاز جام را بالای سر خواهد برد؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی