چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۸
۲۲ |
۱۲
عجیب اما واقعی؛ مدیریت پرسپولیس به شهرداری تهران رسید
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

مدیرعامل بانک شهر گفت: طبق توافقی که در کنسرسیوم بانکی انجام شده و با توجه به اینکه شهرداری تهران متولی امور فرهنگی پایتخت است و ظرفیت‌های قابل اتکایی دارد، مدیریت باشگاه پرسپولیس از طریق مدیریت پیمان در سال اول به شهرداری تهران واگذار خواهد بود.

سید محمدمهدی احمدی در حاشیه آیین واگذاری استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی اظهار کرد: با موافقتی که بین کنسرسیوم بانکی صورت گرفت قرار شد ۳ سید در اختیار بانک شهر قرار گیرد و مدیرعامل توسط بانک شهر تعیین شود.

وی افزود: یک سید در اختیار یکی از بانک‌های تجارت یا ملت خواهد بود و رییس هیات مدیره از طرف یکی از این دو بانک تعیین شود که حاکمیت شرکتی برای نظارت بر فعالیت سیدی که مدیرعامل را تعیین می‌کند به وجود بیاید.

به گفته احمدی، این کنسرسیوم با پذیرش این مدل و تفاهم کلی و ابلاغ آن به شبکه سرمایه گذاری، این مقدمات را فراهم کرده است.

مدیرعامل بانک شهر در پاسخ به این سوال که آیا باشگاه پرسپولیس و استقلال از این پس برای دریافت تسهیلات در اولویت بانک شهر قرار دارند، گفت: ما باید بودجه‌ریزی کنیم و با یک مدل درآمد ـ مصارف عمل کنیم. نمی‌خواهیم در قالب تسهیلات کارها را پیش ببریم بلکه بانک‌ها در قالب سرفصل مسئولیت‌های اجتماعی می‌توانند کمک‌های خود را به باشگاه انجام دهند. باشگاه باید به سمت درآمدزایی برود. این شامل درآمدهای پایدار و بودجه‌هایی در قالب سرفصل مسئولیت‌های اجتماعی خواهد بود.

احمدی درباره برنامه بانک شهر برای پوشش بدهی حدود ۸۰۰ میلیارد تومانی هریک از دو باشگاه استقلال و پرسپولیس بیان کرد: هنوز صورت‌های مالی دیده نشده و مدلی که کنسرسیوم می‌خواهد تشکیل شود و مدل درآمدی باشگاه را بتواند فراهم کند تعیین نشده است. انشاءالله در دستور جلسه هفته آینده کنسرسیوم بانکی با شفاف شدن این مسائل موضوع بررسی و اعلام می‌شود.

مدیرعامل بانک شهر درباره نحوه مدیریت دو باشگاه پرسپولیس و استقلال از این به بعد گفت: طبق مصوبه شورای پول واعتبار بانک‌ها مکلفند در قالب مدیریت ـ پیمان یا سایر روش‌ها مدیریت باشگاه را واگذار کنند. البته این تناقضی با سیاست گذاری و عضو هیات مدیره بانک‌ها در باشگاه پرسپولیس ندارد. از طرف بانک‌ها باید نظام تامین مالی تعیین شود و اولویت این است که مدیریت باشگاه را به شهرداری تهران واگذار کنیم.

وی ادامه داد: شهرداری تهران متولی امور فرهنگی پایتخت است و ظرفیت‌های قابل اتکایی دارد، سازمان ورزش را دارد و دیگر ظرفیت‌ها را دارد می‌تواند آن‌ها را به خدمت باشگاه بیاورد. در اولویت کنسرسیوم طبق توافقی که انجام شده مدیریت باشگاه پرسپولیس از طریق مدیریت پیمان در سال اول به شهرداری تهران واگذار خواهد بود.

بیشتر بخوانید: حملات هواداری به مالکان جدید استقلال و پرسپولیس/ استقلالی‌ها بانک‌های پرسپولیسی را تحریم می‌کنند؟! +عکس 

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظرات

 • منتشرشده: ۸
 • در صف بررسی: ۰
 • غیرقابل‌انتشار: ۱۴
 • استقلالیم... IR ۱۷:۴۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۵
  همه بانکها رو که کردید حامی پرسپولیس توصیه میکنم برید کل ایران رو هم بنام پرسپولیس وحامی این تیم بکنید مارا همان خلیج همیشه فارس بس است.
  • میلاد IR ۱۹:۱۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۵
   استقلالیها ، هرچه سریعتر تهران را تحریم و از تهران خارج بشین . قم منتظر شماست
 • احمد IR ۱۷:۴۶ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۵
  مارو بگو ک چقد ساده بودیم وپولامون رو تو حساب بانک شهر میریختیم غافل ازاینکه این بانک برای پرسپولیس کار میکرد
 • مسعود IR ۱۹:۱۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۵
  پرسپولیسیا هجوم ببرن بانک شهر، ملت و تجارت حساب باز کنن
  • ری را CH ۰۲:۰۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۶
   بدجور منقلب شدم... از فردا جلوی این بانکها صفهای طویل تر از صف گوشت و مرغ شکل میگیره! زنگ میزنم در شهر هم بره پزارش بگیره از اینصف های طویل... منتها کر کنم اونهایی که توی صف هستن بجای پیروزی چیا که برن افتتاح حساب کنن، استقلالیا باشن که توی صف وایستادن تا حسابهاشونو ببندن توی این بانکها
 • M56 IR ۲۱:۵۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۵
  از فردا شهردار تهران ی مسجد تو زمین تمرین پرسپولیس می‌سازه
 • عدالت خواه IR ۰۱:۴۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۶
  الان دیگه حاچ ممد مایلی باید اون لباس نارنجی رو بپوشه....✌️
 • چاوش IR ۰۸:۰۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۶
  خواهش و تمنا داریم نام تیم محبوب و مردمی استقلال رو کنار تیم پیروزی قرار ندید

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی