نظرسنجی

قهرمان جام حذفی ایران؟
چرا از یک سوراخ چندبار گزیده شویم؛ باز هم تو حواله خودرو؟/ لطفا به همه حواله بدهید نه سرویس قابلمه!
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

انگار این حواله خودرو قرار نیست حالا حالاها دست از سر ورزش ایران بردارد!

یکی از بزرگترین ضرباتی که فوتبال و ورزش ایران در سال گذشته خورد، از ناحیه حواشی موسوم به حواله خودرو بود. داستان پاداش ملی‌پوشان فوتبال برای صعود به جام جهانی و اعتراض قهرمانان سایر رشته‌ها از جمله کشتی و یک رویارویی زشت در فضای عمومی...

حتماً به یاد دارید که سال قبل پای مقامات ارشد کشوری هم به این پرونده باز شد و لغو این پاداش‌ها چه بلایی بر سر تیم ملی در آستانه جام ملت‌ها و شخص حسین کنعانی‌زادگان آورد. اختلاف و دو دستگی همیشه در فوتبال آسیب می‌زند و وای به وقتی که پای منافع مالی هم وسط باشد...

فکر می‌کردیم با این تجربه دیگر تا پایان دنیا کسی سراغی از این نوع پاداش دادن غلط نگیرد. هیچکس مخالف تشویق ورزشکاران و قهرمانان نیست، اتفاقاً همه معتقدند که باید خیلی بیشتر از این‌ها به قهرمانان ملی پاداش داد و آنها حداقل نباید دغدغه معاش داشته باشند.

چیزی که در این ماجرا به ورزش ایران و اتحاد و همبستگی مردم در حمایت از تیم‌های ملی ضربه زد آن بی‌عدالتی در نحوه تقسیم پاداش‌ها بود. در حالی که در یک رشته ورزشی به قهرمان جهان قابلمه می‌دادند فوتبال بدون هیچ افتخار آسیایی اتومبیل ۱۰۰ میلیاردی گرفت و همه به یاد داریم که دامنه این پاداش‌ها تا اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال هم رفت!

فدراسیونی که حداقل باید بیشتر از بقیه نگران عواقب رسانه‌ای این حاشیه می‌بود. در این مدت خیلی از بزرگان ورزش و دولت تلاش کردند تا این حاشیه ختم بخیر شود. با اظهارات همین بزرگان شنیدیم که قرار است یا دیگر چنین پاداش‌هایی داده نشود و یا به صورت مساوی به تمام رشته‌ها اختصاص پیدا کند.

و ببینید که حالا بعد از قهرمانی فوتسال در جام ملت‌های ۲۰۲۴ تایلند دوباره داستان حواله‌ها دوباره از فدراسیون فوتبال زنده و بلافاصله بعد از بازگشت تیم ملی به کشور اعلام شد! «فدراسیون فوتبال برای ملی‌پوشان تیم ملی فوتسال درخواست حواله خودرو خواهد داد»

این در حالیست که همین چند شب قبل علیرضا دبیر به خبرنگاران گفت که فدراسیون کشتی هم چنین درخواستی را برای قهرمانانش به مقامات داده و صد البته که این حق سایر فدراسیون‌ها هم هست. از آن طرف همه می‌دانیم که چه محدودیت‌هایی در کشورمان هست و مسلماً این اتفاق برای همه به نسبت مساوی و عادلانه نخواهد افتاد!

پس در این شرایط چه اصراری به رفتن مسیر غلط و تکرار اشتباهات قبلی وجود دارد؟ وقتی ما نمی‌توانیم حتی برای همین تعداد معدود قهرمان نام آور جهان و المپیک که داریم بستر مناسب برای پاداش مهیا کنیم، چرا باید با چنین اخباری نمک به زخم آنها بپاشیم؟

و خنده‌دار اینکه این اتفاق در آستانه المپیک دوباره می‌افتد! کمتر از ۵ ماه دیگر قهرمانان ایران باید در بزرگترین میدان ورزشی جهان یعنی المپیک ۲۰۲۴ پاریس برای بالا بردن پرچم کشورمان رقابت کنند و به جای حمایت و تقویت روحی با این گونه اخبار برعکس روحیه آنها را خراب می‌کنیم!

کاش قبل از اعلام چنین اخباری دوستان کمی به همکاران خود در سایر فدراسیون‌ها و جوابی که آنها باید به قهرمانان رشته خود بدهند، فکر می‌کردند. کاش فوتبال از این جایگاه اجتماعی و نفوذی که در میان مسئولان دارد، به نفع همه رشته‌های ورزشی استفاده کند...

بیشتر بخوانید: حواله خودرو برای فوتسالیست‌ها؟/ فدراسیون فوتبال به ملی‌پوشان قول داد

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

قهرمان جام حذفی ایران؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی