شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۶
۶ |
۱۴
تنها راه فرار پرسپولیس از کسر سهمیه چیست؟
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

اگر قانون تغییر نکند پرسپولیس یک سهمیه خارجی خود را از دست خواهد داد.

طبق قانون فدراسیون فوتبال اگر تیم‌ها از بازیکنان خارجی خود در ۶۰ درصد بازی‌ها استفاده نکنند، یک سهمیه خارجی آن‌ها برای فصل آینده از بین خواهد رفت. قانونی که همین هفته مورد اعتراض شدید اوسمار سرمربی برزیلی پرسپولیس قرار گرفت و او در کنفرانس خبری قبل از بازی مقابل هوادار نسبت به قانون فدراسیون فوتبال معترض شد. سرمربی پرسپولیس در این خصوص گفت: «نمی‌دانم قانون چگونه است و اطلاع ندارم این ۶۰ درصد به یک بازیکن اختصاص دارد یا همه بازیکنان خارجی. ممکن است یک بازیکن مصدوم باشد و نتواند بازی کند. نباید سهمیه کل تیم به خاطر بازی کردن یا نکردن یک بازیکن از دست برود. قانون را نمی‌دانم و اطلاع ندارم چه اتفاقی می‌افتد. بازیکن سهمیه‌اش را از دست می‌دهد یا باشگاه؟ اگر این‌گونه است که ناحق است. شاید بازیکن مصدوم باشد و نتواند بازی کند. این فصل ارتباطی با فصل آینده ندارد. هر قانونی که برای یک تیم اجرا می‌شود، باید برای تیم دیگر اجرا شود».

وحدت هنانوف مدافع تاجیکستانی پرسپولیس در اکثر بازی‌های این تیم نیمکت نشین بوده و فرصت زیادی برای بازی کردن بدست نیاورده است. تا قبل از بازی امروز پرسپولیس مقابل هوادار، پرسپولیس ۳۴ بازی در رقابت‌های مختلف به میدان رفته ولی وحدت تنها در ۱۲ بازی برای پرسپولیس بازی کرده است. او حتی اگر در همه بازی‌های باقی مانده تیمش هم بازی کند، باز هم به ۶۰ درصد نمی‌رسد و به طور حتمی یک سهمیه خارجی پرسپولیس از بین خواهد رفت و این تیم برای فصل آینده تنها  مجاز به استفاده از ۵ بازیکن خارجی خواهد بود. تنها راه نجات پرسپولیس برای فرار از این اتفاق این است که برای فصل آینده قانون تغییر کند و تیم‌ها بتوانند در هر شرایطی از سهمیه خارجی خود استفاده کنند.

در غیر این صورت پرسپولیس برای جذب بازیکن خارجی جدید باید یکی از بازیکنان خارجی فعلی خود یک یا دو بازیکن را کنار بگذارد که با توجه به درخشش نفراتی مثل گیورگی گولسیانی، عبدالکریم حسن و اورونوف، احتمالا وحدت گزینه جدایی از پرسپولیس در پایان فصل خواهد بود.

بیشتر بخوانید: مشکل تازه برای پرسپولیس؛ مدارک پزشکی ارائه کنید!

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظرات

 • منتشرشده: ۵
 • در صف بررسی: ۰
 • غیرقابل‌انتشار: ۱
 • حمید IR ۱۳:۵۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۲
  قانونمند باشیم ولو اینکه یک قانون ناقص باشه ، البته قطعا دوران مصدومیت یک بازیکن جزو اون ۶۰ درصد نبایست محاسبه بشه ، ولی گمانم هنانوف به حد نصاب ۶۰ درصد بازیهایی هم که سلامت بوده نمیرسه
 • لنگپوس IR ۱۴:۲۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۲
  تنها راهش جعل دیگه اینکه پرسیدن ندارن...ازجعل قرار دادطارمی و ترابی که سخت نیس😅🐞👙🍅
 • پرسپولیس IR ۱۵:۵۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۲
  بدون‌ بازیکن خارجی‌ام‌ همیشه‌ قهرمانیم
 • وح IR ۱۶:۱۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۲
  قاطی نکن مصدوم نبوده که حالا جوش میزنی
 • دریکوند IR ۱۷:۲۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۲
  جای نگرانی نیست قانون را عوض می کنند

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی