تراکتور قربانی قانون نانوشته؛ نزنی می‌خوری!/ شمشیر دولبه علیه تیم محبوب
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

شکست تراکتور مقابل مس رفسنجان در یک‌چهارم نهایی جام‌حذفی اثبات دوباره یک حقیقت بود.

فوتبال سرشار از قوانین نانوشته است. قوانینی که گاه کاربرد و اعتبار بسیار بیشتری نسبت به قوانین روی کاغذ دارند و هر کس در هر لباس و هر موقعیت بخواهد آنها را نادیده بگیرد، سرنوشتی جز پذیرش شکست ندارد.

در فوتبال قانونی نانوشته وجود دارد که اگر گل نزنی، گل می‌خوری و تراکتور در بازی یک چهارم نهایی جام حذفی با تمام وجود در خانه پیش چشم هوادارانش این قانون قدیمی را تجربه کرد.

تراکتور با حمید مطهری در مرحله قبل در همین ورزشگاه ذوب آهن را در پنالتی برد و حذف کرد. تیمی که چند روز قبل از آن بازی در همین ورزشگاه 4-1 تراکتور را شکست داده بود، همان بازی که منجر به کناره‌گیری پاکو خمس از تیم تبریزی شد.

این بار هم تراکتور دوباره میزبان بود و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل یک تیم صنعتی دیگر، این بار هم پای پنالتی وسط آمد اما رحمان جعفری بهترین گلزن تراکتور و نفر دوم جدول گلزنان این فصل بعد از شهریار مغانلو - که به شهادت تمام همبازیان و مربیان سابق و فعلیش پنالتی زن بسیار متبحری است - ضربه حساس پنالتی را از دست داد.

گلی که می‌توانست به برتری روحی - روانی میزبان انجامیده و کار تراکتور را برای پیروزی راحت کند، به ثمر نرسید تا ضربه پنالتی بار دیگر مثل شمشیر دولبه عمل کند. پنالتی گل نشد و روحیه و اعتماد به نفس میزبان پایین آمد و تیم مهمان انگیزه و انرژی گرفت و سرانجام با یک گل حساس بازی را برد.

در فوتبال اگر برای مساوی بیایی باخته‌ای و اگر گل نزنی، گل خواهی خورد. حالا تراکتور آخرین قربانی و شاهد و سند این قانون نانوشته تا این لحظه در فوتبال ماست!

بیشتر بخوانید: مدعی اول قهرمانی در جام‌حذفی را بشناسید/ این مرتبه قوی‌سپید در نقش‌جهان زمین‌گیر شد

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی