نظرسنجی

با توجه به انتشار عکس مشترک جواد نکونام و نماینده مالک باشگاه در رسانه رسمی استقلال، به نظر شما آیا هلدینگ خلیج فارس، جواد نکونام را به عنوان سرمربی استقلال حفظ می‌کند؟
پیکان بدجایی پنچر کرد/ چهارمین سقوط فقط به‌خاطر یک امتیاز
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

پیکان با شکست روز آخر به لیگ آزادگان سقوط کرد تا با ۴ سقوط رکورددار فوتبال ایران شود.

پیکان هفته آخر بدشانس بود که باید با استقلال بازی می‌کرد. تیمی که برای حفظ شانس قهرمانی خود باید پیروز می‌شد و دیدیم که در همان نیمه اول دو گل به پیکان زد و بازی را برد.

تا قبل از دیدارهای هفته آخر استقلال خوزستان با ۲۵ و فولاد با ۲۶ امتیاز پایین‌تر از پیکان ۲۷ امتیازی بودند. یعنی اگر پیکان یک مساوی می‌گرفت یا اینکه یکی از این دو تیم آبی و قرمز شهر اهواز شکست می‌خورد، پیکان حتی با وجود شکست برابر استقلال نیز در لیگ می‌ماند.

اما جذابیت فوتبال به همین نتایج غیر قابل پیش‌بینی است و البته که سقوط یک تیم در یک فصل تنها بستگی به چند بازی و یا یک فرد خاص ندارد. پیکان از ابتدای فصل شرایطی داشت که همواره کاندیدای سقوط بود.

پیکان فصل را با حمید عباسی به عنوان مدیرعامل و رسول خطیبی به عنوان سرمربی آغاز کرد. در هفته سوم احمد مددی آمد و رسول خطیبی را بعد از هفته دهم برکنار کرد تا رضا عنایتی جانشین او شود. یعنی یک سوم لیگ با رسول خطیبی سپری شد و دو سوم باقیمانده با رضا عنایتی.

حالا که پیکان برای چهارمین بار به لیگ آزادگان برگشته باید سهم هر کس در این سقوط و ناکامی مشخص باشد. در پایان هفته دهم که رسول خطیبی برکنار شد، پیکان یک برد، ۵ مساوی و ۴ باخت داشت و با ۸ امتیاز در رتبه سیزدهم جدول نشسته بود.

رضا عنایتی آمد و از جایی با پیروزی‌های درخشان مقابل ملوان و سپاهان سر و سامانی به شرایط پیکان داد اما خودروسازان در بدترین زمان ممکن و در بدترین جای جاده پنچر کردند، روزهای آخر که دیگر فرصتی برای جبران نبود.

پیکان از  ۸ بازی آخر فقط  ۴ امتیاز گرفت، ۴ مساوی و ۴ باخت، یعنی بعد از  برد هفته ۲۲ برابر استقلال خوزستان در ۱۹ فروردین ۱۴۰۳ با تک گل حامد پاکدل، پیکان دیگر پیروز نشد و سایر رقبا در انتهای جدول از این ۸ مسابقه خیلی بیشتر از پیکان امتیاز گرفتند و در نهایت ماندند.

سهم رضا عنایتی در ۲۰ بازی روی نیمکت پیکان ۳ برد، ۱۰ مساوی و ۷ شکست شد تا خودروسازان در پله پانزدهم به همراه صنعت نفت سقوط کنند. آن هم با یک امتیاز اختلاف نسبت به استقلال خوزستان که ماند!

پیکان در جدول دور برگشت با ۱۶ امتیاز دوازدهم شد و بالاتر از هوادار، فولاد، گل گهر و صنعت نفت ایستاد اما ۸ بازی آخر بد جایی برای امتیاز از دست دادن بود. پیکان بعد از پیروزی هفته بیست و دوم مقابل استقلال خوزستان با ۲۳ امتیاز در رتبه یازدهم جدول بود، بالاتر از هوادار ، فولاد، صنعت نفت، استقلال خوزستان و نساجی که فقط صنعت نفت پایین‌تر از این تیم در هفته آخر ماند و بقیه خود را بالا کشیدند.

بیشتر بخوانید: احتمال یک جابه‌جایی عجیب در استقلال/ حامی بزرگ نکونام در آستانه مدیرعاملی

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظرات

 • منتشرشده: ۷
 • در صف بررسی: ۰
 • غیرقابل‌انتشار: ۲
 • جواد شیتیل IR ۱۰:۳۵ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۶
  باشگاه پیکان بد شانس بود که عنایتی شرافت و تیم رو فدای کیسه کرد نه تونست کیسه رو قهرمان کنه نه شرافت داشت که تیم رو فدای کیسه نکنه
 • حاج ۳لسچ IR ۱۱:۱۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۶
  تیم با امکانات پیکان قربانی مربی و مدیر رنگی ش شد که قربانی تمایلات رنگی اونها شد تا تیم مورد علاقه آقایان قهرمان بشه! و عجیبه که احدی از آقایان خب نگار و کمیته انضباطی و اخلاق و...کوچکترین ت وجهی به فرمت و شکل تابلو بازی آخر این تیم نکرده و نخ اهد کرد!
 • اس اس IR ۱۱:۲۳ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۶
  بسیار بسیار خوشحالیم که پیکان با دستان استقلال پاک سقوط کرد ، تیمی که برای مافیای سرخ جانفدا میشود سرنوشتی جز سقوط نخواهد داشت
 • ع IR ۱۲:۴۸ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۶
  ان‌از‌تیم‌امید‌به‌فنا‌برد‌و‌این‌تم‌پیکان‌تهران‌را‌به‌دسته‌لیگ‌یک‌فرستلد‌تا‌خیالش‌رانت‌بشه
 • ح ب IR ۱۳:۴۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۶
  اشتباه مسئولین پیکان گماردن عنایتی بود که با نکونام تبانی کرد ودر بازی آخر تیم را به دسته پایین تر پرتاب کرد
 • کرام الکاتبین QA ۱۴:۱۱ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۶
  تعمدی و تبانی میرزا رضا عنایتی بود خاک بر سر اونایی که عنایتی را به پیکان تحمیل کردند و خاک بر سر آنها که قبول کردند
 • سرخ کابوس آبی IR ۰۰:۰۹ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۷
  واقعا از این فوتبال آشفته حال آدم بهم میخوره توافق برای برد وفقط ۲ گل زده که بقا با عرض ارادت به استقلال در ثانیه های پایانی بهم خورد تا تلخ ترین نتیجه برای پیکان رقم بخوره و چرکین کند هوا فوتبال را مخصوصا با کسانیکه جام شرف شعارشان بود مسولین پیکان مدیون بازیکنانی هستند که با هزاران آرزو به پیکان آمده بودند

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

با توجه به انتشار عکس مشترک جواد نکونام و نماینده مالک باشگاه در رسانه رسمی استقلال، به نظر شما آیا هلدینگ خلیج فارس، جواد نکونام را به عنوان سرمربی استقلال حفظ می‌کند؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی