نظرسنجی

به نظر شما، مهم ترین نقل و انتقال این هفته لیگ برتر ایران کدام بود؟
مدیران استقلال در تلویزیون شعار هواداری ندهند/ وریا کاپیتان بوده اما صلاحیت نکونام را کمیته فنی تعیین می‌کند
زمان مطالعه: ۶ دقیقه

مدیرعامل اسبق استقلال تاکید دارد اختلافات ایجاد شده میان کادر فنی و مدیریتی استقلال به اعتبار این باشگاه لطمه زد.

استقلال لیگ بیست و سوم را با نایب قهرمانی به پایان رساند و حسرت قهرمانی در این مسابقات بر دل هوادارانش ماند. پیرامون شرایط استقلال و اتفاقاتی که به وقوع پیوست، با کاظم اولیایی مدیرعامل اسبق آبی پوشان همکلام شدیم.

سوال اول ما از شما خیلی صریح و واضح است. چرا استقلال قهرمان نشد؟
پاسخ من به این سوال شما در واقع یک توصیه است که به استقلالی‌ها دارم. ما برای قهرمان نشدن استقلال نباید عزاداری کنیم. هر اتفاقی بود، تمام شد و باید از آن درس بگیریم و از همین حالا به فکر این باشیم که سال آینده یکدل ومتحد کار را شروع کنیم. باید به این فکر کنیم سال آینده چه موقعیتی در لیگ برتر خودمان و بخصوص در مسابقات آسیایی خواهیم داشت. فصل نقل و انتقالات شروع شده و کادر مدیریتی باشگاه استقلال باید بیدارتر از همیشه در صحنه حضور داشته باشند.

حرف شما از بعد مدیریتی کاملاً درست است اما بسیاری از هواداران استقلال همچنان قاطعانه معتقدند اختلافات داخلی نقش مهمی در قهرمان نشدن استقلال ایفا کرد. این ادعا را قبول دارید؟
در اینکه اختلاف جواد نکونام و علی خطیر جایگاه استقلال برای رسیدن به عنوان قهرمانی را تضعیف کرد، به اعتبار این باشگاه بزرگ ضربه زد و البته اعصاب هواداران را هم خرد کرد کوچک‌ترین تردیدی وجود ندارد. فوتبال برای لذت بردن است و هواداران دلشان می‌خواهد از بازی تیمشان لذت ببرند. سر دادن شعارهای اختلاف افکنانه در استقلال یعنی بازی کردن با اعصاب طرفداران میلیونی این تیم. و به قیمت عدم موفقیت تمام شد اتفاقات فصلی که گذشت، نشان داد مشکلات داخلی و خانوادگی استقلال حتما باید پشت درب‌های بسته ودر هئیت مدیره حل وفصل حل شود نه اینکه برای همدیگر لشکرکشی کنیم. لشکرکشی در استقلال جواب نمی‌دهد بلکه هر چیزی باید جای خودش باشد.آلان هم باید هر چه زود تر مجمع باشگاه برگزار شود پس از آن یک هیئت مدیره مقتدر، کار بلد وآشنا با باشگاه داری حرفه ای انتخاب گردند و با نظر این هیئت مدیره، یک مدیرعامل با شناخت دقیق سر کار بیاید. به طور کلی همه چیز چه در عرصه فنی و چه در امور مدیریتی باید سر جای خودش باشد.

مجمع استقلال ۲۰ خرداد برگزار می‌شود به نظر شما این حرکت در حال تحقق است؟
من هم امیدوارم ضمن اینکه در جریان ریز تصمیمات نیستم و شرایط استقلال را از طریق رسانه‌ها دنبال می‌کنم. ولی توصیه ام به تصمیم گیرندگان این است که برنامه کوتاه مدتی را هرچه زودتر ارائه نمایند وطبق برنامه مشخص شود. اگر صرفاً قرار است روی یک تیم بزرگسالان متمرکز شود که عملاً طی ۴۵ سال گذشته همین اتفاق افتاده و استقلال از پایین‌ترین نقطه تا بالاترین آن را دیده است. باید به شکلی دقیق در مورد باشگاه و رشته‌هایی که می‌خواهد در آن فعال باشد تصمیم گیری شود و به بهترین شکل ممکن جنبه اجرایی پیدا کند. چه در عرصه ورزش بانوان و چه در امور مربوط به ورزش آقایان. چه در بعد قهرمانی و لیگ برتر و چه از نظر آموزش و آکادمی.

نکته دیگری که تمام ارکان استقلال روی آن تمرکز شده‌اند بحث ضعف داوری و ضربه‌ای است که این مسئله در لیگ بیست و سوم بر اساس ادعای آنها به استقلال زد. نظر شما در این رابطه چیست؟
ببین، اگر این حرف‌ها را ملاک قرار بدهیم در واقع آینده تیم خود را دچار مشکل کرده‌ایم.آه وافسوس آینده ساز نیست. داورها هم مانند سایر ارکان فوتبال انسان هستند و طبیعی است که اشتباه کنند. من اصلاً منکر اشتباهات سهوی آنها نیستم ولی معتقدم استقلال نباید ضعف فنی واشاعه اختلاف خود را پشت اشتباهات داوری پنهان کند چون اگر چنین حرکتی انجام بدهد به فصل آینده خود ضربه بزرگی زده است. همانطور که گفتم، باید ابتدا ببینیم چه عواملی در داخل مجموعه استقلال به عنوان نقطه ضعف مطرح بودند که نگذاشتند تیمی که چندین هفته در صدر جدول بود ومیتوانست چند هفته قبل از پایان فصل قهرمان لیگ بیست و سوم شود، به این روز افتاد بنابراین به جای پنهان شدن پشت ماجرای داوری باید نقاط ضعف خودمان را پیدا کنیم. برخی حرف‌ها شعار هواداران است و هیچ ایرادی هم به آن وارد نیست ولی مدیران وکادر فنی باشگاه نباید چنین شعارهایی را بدهند. مدیران باشگاه استقلال نباید شعارهای هواداران را در تلویزیون تکرار کنند. آنها باید خیلی کلان تر به مسائل بنگرند وبرای حل آنها برنامه ارائه کنند

شما با بسیاری از کاپیتان‌های استقلال سابقه همکاری یا رفاقت داشته‌اید. از مرحوم ناصر حجازی و منصور پورحیدری گرفته تا برادران بیانی، مجید نامجو مطلق و... با وریا غفوری هم کار کرده‌اید. مردی که در لیگ بیست و یکم کاپیتان استقلال بود و حالا با صراحت می‌گوید جواد نکونام نمی‌تواند سرمربی خوبی برای استقلال باشد و باید یک فرد جدید روی کار بیاید. نظر شما در مورد این بحث چیست؟
تصمیم گیری در مورد سرمربی باید در اختیار یک کمیته فنی باشد. اگر قرار باشد پیرامون چنین مسئله مهمی هر کس نظرات شخصی خودش را بیان کرده وتوقع داشته باشه که مدیران آن نظر را اعمال کند که دیگر اصلاً سنگ روی سنگ بند نمی‌شود.آقای وریا غفوری در دوره ای بازیکن استقلال بوده، با تیم ما قهرمان ایران هم شده و زحماتی هم کشیده که کاملاً قابل احترام است ولی صلاحیت ماندن یا نماندن جواد نکونام باید با ارزیابی کارشناسی و در هئیت مدیره یا کمیته فنی تعیین شود نه اینکه هر کدام از بازیکنان و پیشکسوت استقلال بخواهند پیرامون او تصمیم گیری شخصی داشته باشند

بعد از اختلاف نظر شدید رضا درویش با فرشید سمیعی در تلویزیون و حرف‌هایی که مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در مورد همتای خود در استقلال بر زبان آورد و البته جنجالی که به پا شد، خیلی‌ها این فضا را با سال ۱۳۷۰ مقایسه کردند. زمانی که استقلال و پرسپولیس هر دو قهرمان آسیا شدند و هر دو در اوج رقابت بودند اما میان شما و پرسپولیسی‌ها کوچک‌ترین کلمه نامناسبی در رسانه‌ها رد و بدل نمی‌شد.
بله. در مورد آن سال بهتر است به یک خاطره اشاره کنم. ما خرداد سال ۶۹ پرسپولیس را در فینال لیگ سراسری شکست دادیم و تابستان سال ۷۰ در بنگلادش قهرمان آسیا شدیم. و با دومین کاپ قهرمانی آسیا به تهران برگشتیم، هنگام بازگشت، علی آقا پروین و محمود خان خوردبین به عنوان نمایندگان باشگاه پرسپولیس در فرودگاه مهرآباد به استقبال کاروان استقلال آمده بودند. شاید باور این رفتار در حال حاضر خیلی سخت باشد ولی فیلم آن استقبال موجود است. اسطوره‌های پرسپولیس آمدند و قهرمانی استقلال را تبریک گفتند همانطور که وقتی پرسپولیس قهرمان سوپرجام شد، ما به آنها تبریک گفتیم. متاسفانه الان رفتاری را می‌بینیم که.... فقط می‌توانم بگویم گاهی اوقات حرف‌ها و حرکات مدیران فوتبال کشورمان موجب ایجاد فضای منفی روی سکوها می‌شود و این موج از رفتار آن مدیران به جمع تماشاگران منتقل می‌گردد.

و به عنوان آخرین سوال. عکسی از شما در کنار وزیر ورزش در آیین تجلیل از باشگاه‌ها و باشگاهداران قدیمی دیدیم.
بله. قاطبه کارشناسان ورزش معتقدند کار اجرایی ورزش در کشورهای توسعه یافته بر عهده باشگاه‌ها است و فدراسیون‌ها و وزارت ورزش نباید تیمداری کنند. به همین خاطر تشکلی تحت عنوان شورای عالی تشکل‌های ورزشی تشکیل شده که یکی از اعضای فعال آن انجمن باشگاه‌داران تهران است واین تشکل در ابتکاری بسیار عالی باشگاه داران قدیمی مثل آقای مهدی شیرگیر وچند باشگاه دار قدیمی را با حضور وزیر محترم ورزش و معاون ایشان واعضای تشکل‌های مردم نهاد ورزشی تجلیل کردیم. در این نشست همه توافق کردیم که بر اساس اسناد موجود، قدمت باشگاهداری در ایران حداقل به صد سال می‌رسد و برای به رسمیت بخشیدن به فعالیت‌ها، نظارت روی عملکرد باشگاه‌ها لازم است وهمینطور تشویق وترغیب آنها به گسترش وتوسعه امر ورزش . باشگاه یک رکن از آموزش در کشور است که نونهالان و نوجوانان در آنجا آموزش می‌بینند بنابراین باید طوری روی آنها نظارت شود که خدای نکرده مشکلاتی به وجود نیاید و موجب سلب اعتماد خانواده‌ها نشود. از طرف دیگر،مشکلات آنها هم از مجرای قانونی باید حل شود مثل مالیات بر ارزش افزوده که اخیرآ معافیت آن را لغو کرده اند ومتاسفانه برای باشگاه‌های عمومی معضل شده وبرای ورزشکاران گرانی ورزش را باعث میشود.

مدیران استقلال در تلویزیون شعار هواداری ندهند/ وریا کاپیتان بوده اما صلاحیت نکونام را کمیته فنی تعیین می‌کند

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظرات

 • منتشرشده: ۱۶
 • در صف بررسی: ۰
 • غیرقابل‌انتشار: ۱۱
 • بختیاری IR ۰۸:۱۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۹
  تا حالا همه چیز شنیده بودم غیر از قهرمانی پیروزی در آسیا به دروغ سال بیشتر شبیه تا واقعیت
  • قهوه ساز دلونگی CH ۱۳:۴۷ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۹
   پیروزی تهران ۱ قهرمانی آسیا در زمان صدر اسلام را در کارنامه دارد‌
 • استقلال قهرمان خدا نگهدار تو .... IR ۰۹:۲۱ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۹
  کادرفنی استقلال در فصلی که گذشت بسیار بسیار سطح بالاتر از آن چیزی بود که انتظارش میرفت چراکه برخلاف آنچه مرسوم است کارش فقط در زمین فوتبال نبود ، اول جنگ با دشمن درونی بود جنگ با مدیریتی که که منافع تیم با نظرات شخصی خود و همچنین منافع فدراسیون نشین ها را را ترکیب کرده بود و در بزنگاهها جنگ روانی با سرمربی تیم راه می انداخت ، دوم جنگ با رسانه ها و خبرنگاران مافیای سرخ که از روز اول بدنبال حواشی برای تک تک کادر فنی و بازیکنان تیم بودند و سوم اگر رمقی برایشان می ماند آمادگی تیم برای مسابقات بود ، هر کسی در ایران اگر مدعیست که میتواند و میتوانست ب این حجم از نامرادیها تیم را فقط با یک امتیاز اختلاف نایب قهرمان کند بسم الله بیاد و در مقابل هواداران تیم خود را معرفی کند ضمن اینکه یادمان باشد پرسپولیس با ۱۵ امتیاز داوری قهرمان شد و میدانید یعنی چه ؟ یعنی استقلال از سه هفته پایانی به بعد قهرمان بود !
  • کیسه پاره حکومتی بی اصالت حقیر IR ۱۸:۴۴ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۹
   دقیقا کاملا و متقابلا بر عکس گفتی
  • کیسه پاره حکومتی بی اصالت حقیر IR ۱۱:۵۵ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۰
   دقیقا کاملا و متقابلا بر عکس گفتی
  • کیسه پاره حکومتی بی اصالت حقیر IR ۱۶:۴۵ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۰
   دقیقا کاملا و متقابلا بر عکس گفتی
  • کیسه پاره حکومتی بی اصالت حقیر IR ۲۰:۵۱ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۰
   دقیقا کاملا و متقابلا بر عکس گفتی
  • کیسه پاره حکومتی بی اصالت حقیر IR ۱۲:۳۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۱
   دقیقا کاملا و متقابلا بر عکس گفتی
  • کیسه پاره حکومتی بی اصالت حقیر IR ۱۲:۰۵ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۲
   دقیقا کاملا و متقابلا بر عکس گفتی
 • کیسه پاره IR ۰۹:۲۸ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۹
  همین اقا یادش رفته چقدر زحمت !کشید تا پرسپولیس رو از اسیا حذف کنه و در ماجرای شکایت النصر از پرسپولیس تا چه حد با همتایان سعودی خود در جمع کردن اطلاعات و دادن لاپورت همکاری صمیمانه کرد ! مصاحبه ی ایشون هست که با افتخار اعلام میکرد از بین ۳ نفر مسئول تنها کسی بوده که مدارک مربوط به حضور تیم ایرانی پرسپولیس در اسیا را امضا نکرده !حالا همین موجود اومده درس اخلاق و مدیریت میده .😂😂😂البته ما از این مزخرفات متقلبانه و ریاکارانه از این جماعت دوستنمای بدتر از دشمن بیگانه زیاد دیدیم و برایمان تعجبی ندارد و میگیم خودتی .خخخ خخخ
  • ساوالان IR ۱۰:۰۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۹
   داداش اگر اینها نباشند که قهرمانی مزه نداره... چایی جدایی لبریز لبدوز لبسوز بودن..باید بسوزانه... قهرمانی امسال خیلی ها را س و ز ا د .
 • علي IR ۰۹:۴۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۹
  حاجي مثل پاس استقلال رو نمی خوای ببری همدان؟
 • ع ق QA ۱۳:۲۱ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۹
  نابود کننده پاس راست می گه استقلال تهران مردمی بود هر چند مدیرانش و کادر فنیس و پیش کسوتانش راستگو نیستند و با اعصاب مردم بازی می کنند امیدواریم استقلال هلدینگ خلیج فارس مردمی تر و پاک‌تر بسته بشه و حواشی را مدیریت کنه
 • چج IR ۱۵:۳۳ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۹
  عامل موثر نابودی پاس تهران حرف نزند بهتر است
 • احمد IR ۱۵:۴۷ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۹
  با سلام ..دوستان کشور ایران فوتبال ندارد بلکه به بازاری درست شده که بازیکنانامیال در یک تیم ویال آینده در تیم دیگر فقط پول مردم بی صاحب ایران جابجا میکنند افسوس که کسی از چوب بی صدای خدا خبر ندارد دوستان فوتبال باید بدون دلال بازی باشد فوتبال باید به توانمندی بازیکنان رقم بخورد نه اینکه داوران رشوه میگیرند وتیم را هرچه دلشون خواست میکنند همه این جریان‌ها زیر سر فدراسیون فوتبال هست افسوس که ما این همه شهید دادیم واز این فرزندان ایران حراست کردیم چی شد آخر یه تعداد از خدا بی خبر دارن بنام فوتبال پول بی صاحب این مردم را به تاراج میبرم افسوس
 • تماشگرفوتبال IR ۱۶:۴۱ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۹
  چندین سالی هست حتی نمایی ازاون باشگاه وتیم مقتدروقدروفنی استقلال حتی اثری نیست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

به نظر شما، مهم ترین نقل و انتقال این هفته لیگ برتر ایران کدام بود؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی