پیش‌بازی رومانی - اوکراین
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

اولین بازی روز چهارم یورو ۲۰۲۴ دیداری بین دو تیم زردپوش رومانی و اوکراین خواهد بود.

دوشنبه عصر از ساعت ۱۶:۳۰ ورزشگاه آلیانتس‌آرنای شهر مونیخ میزبان نخستین دیدار گروه E یورو ۲۰۲۴ بین رومانی و اوکراین خواهد بود.

رومانی؛ یک برد بعد از ۲۴ سال

رومانی را با تیم دهه ۱۹۹۰ و ستاره‌ای مثل گئورگی هاجی به یاد داریم. سال‌هاست که فوتبال رومانی آن شکوه ۲ دهه قبل را نداشته، اما حالا در یورو ۲۰۲۴ در گروهی قرار گرفته‌اند که شاید شانس صعود به آن‌ها بدهد. اوکراین و اسلواکی رقبای‌شان در این مسیر خواهند بود. شاید بازی اول برای‌شان مثل یک فینال برای صعود از گروه E باشد.

اوکراین؛ دلخوشی مردم جنگ‌زده

برای مردم اوکراین حضور در این مسابقات مهم می‌تواند یک دلخوشی بزرگ باشد. اوکراینی‌ها مدت‌هاست درگیر جنگ با روسیه هستند و خانه‌به‌دوش شده‌اند، اما ستاره‌های‌شان جایی دورتر از خانه گردهم می‌آیند تا برای مردم کشورشان افتخارآفرینی کنند. دوره قبل تا یک‌چهارم نهایی پیش آمدند و تکرار این موفقیت می‌تواند در آلمان برای‌شان خاطرات خوشی به همراه داشته باشد.

آخرین جدال
۲۹ می ۲۰۱۶ در دیداری دوستانه که در تورین ایتالیا برگزار شد، رومانی با نتیجه ۴-۳ به اوکراین باخت. توریه، آلیبک و استانچیو برای رومانی و زوزولیا، زینچنکو، کونوپلیانکا و یارمولنکو برای اوکراین در آن دیدار گلزنی کردند.

آمار بازی
۶) رومانی و اوکراین ۶ مرتبه به مصاف هم رفته‌اند که همه بازی‌ها دوستانه بوده. ۳ مرتبه رومانی پیروز شده و ۳ بازی را اوکراین برده. نکته جالب این که ۳ بازی نخست را رومانی برده و ۳ بازی بعدی را اوکراین.
۱) رومانی برای ششمین دوره در یورو حاضر خواهد شد. این تیم فقط یک مرتبه سال ۲۰۰۰ از مرحله گروهی صعود کرده است.
۴) این چهارمین دوره متوالی است که اوکراین راهی یورو می‌شود. اوکراینی‌ها اولین دوره سال ۲۰۱۲ که میزبان بودند شرکت کردند. دوره قبل هم برای اولین مرتبه از مرحله گروهی بالاتر رفتند.
۴) رومانی در حالی امروز کارش را در یورو شروع خواهد کرد که پیش از این مسابقات در هیچ بازی دوستانه‌ای پیروز نشده است. ۳ تساوی و یک شکست حاصل کار شاگردان ادوارد یوردانسکو بوده است.
۷) اوکراین در ۷ بازی آخر رسمی و دوستانه شکست نخورده است. این تیم از نوامبر ۲۰۲۱ به دلیل جنگ با روسیه در خانه میزبان هیچ دیداری نبوده است.

مصدومان و محرومان
رومانی برای بازی نخست همه مهره‌هایش را در اختیار خواهد داشت. ویتالی میکولنکو مصدوم است، اما به احتمال زیاد به بازی نخست اوکراین خواهد رسید.

ترکیب احتمالی دو تیم
رومانی:
نیتا، راتیو، دراگوشین، راکوویتان، بانکو، استانچیو، ماریوش مارین، رضوان مارین، مان، میهایلا و دراگوش
اوکراین: لونین، کونوپلیا، زابارنی، ماتیوینکو، میکولنکو، سوداکوف، استپاننکو، زینچنکو، سیهانکوف، مودریک و دووبیک
 

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی