شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۰
۰ |
۰
مادر پله درگذشت +تصاویر
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

مادر پله که ۵ سال گذشته را در حالت نباتی گذرانده بود، در ۱۰۱ سالگی درگذشت.

سلسته آرانتس، مادر پله اسطوره برزیلی، روز جمعه در ۱۰۱ سالگی درگذشت. او پنج سال گذشته را در حالت نباتی گذرانده بود و از مرگ پسرش در سال ۲۰۲۲ باخبر نشد.

سانتوس، باشگاه سابق پله، بیانیه‌ای منتشر کرد که در آن آمده است: «باشگاه فوتبال سانتوس عمیقاً از مرگ سلسته آرانتس دو ناسیمنتو، مادر پادشاه ابدی ما، متاسف است. او ۱۰۱ سال زندگی الهام‌بخش داشت؛ زنی سیاهپوست که برای خیر و صلاح خانواده‌اش در زندگی با مشکلات بی‌پایانی روبرو شد.»

پله در دسامبر ۲۰۲۲ در ۸۲ سالگی پس از مبارزه طولانی با سرطان درگذشت. او از مشکلات کلیه و پروستات رنج می‌برد و در سال ۲۰۲۱ برای برداشتن تومور از روده بزرگ خود تحت عمل جراحی قرار گرفت. پله یکی از سه فرزند سلسته بود و سلسته در اصل مخالف این بود که پسرش فوتبالیست حرفه‌ای شود. اما با گذر زمان و با موفقیت بیشتر پله در فوتبال، دیدگاهش به تدریج تغییر کرد.

بنیاد پله در رسانه‌های اجتماعی خود گفت که مادر تنها بازیکنی که سه بار قهرمان جام جهانی شده الگوی همه بوده است: «احساسات متفاوتی را تجربه می‌کنیم. عمیقاً برای درگذشت سلستینیا (همانطور که پله او را صدا می‌زد) سوگوار هستیم. در عین حال، برای همیشه از وجود او سپاسگزاریم. دونا سلسته ملکه مادر است و برای همیشه در قلب و خاطرات ما زنده خواهد ماند.»

بیشتر بخوانید:

مادر پله درگذشت +تصاویر

مادر پله درگذشت +تصاویر

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی