محرومیت سه ساله ملی‌پوش ایران؛ مدال آسیایی پس گرفته شد!
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

ملی‌پوش پارادوومیدانی ایران که در بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۲۲ هانگژو یک مدال نقره کسب کرده بود، با محرومیت سه ساله مواجه شد.

کمیته بین‌المللی پارالمپیک اعلام کرد که امیر خسروانی ورزشکار پارادوومیدانی ایران به دلیل تخلف در قوانین ضد دوپینگ به مدت سه سال محروم شده است.

در نمونه‌گیری ادرار که روز ۱۰ اکتبر ۲۰۲۳ (۱۸ مهر ۱۴۰۲) از این ورزشکار گرفته شده ماده ممنوعه وجود داشته که در فهرست مواد ممنوعه آژانس جهانی ضد دوپینگ (WADA) قرار دارد. خسروانی از ۱۶ ژانویه ۲۰۲۴ (۲۶ دی ۱۴۰۲) از سوی کمیته بین‌المللی پارالمپیک تعلیق شد تا پرونده او به طور کامل بررسی شود.

پس از بررسی‌های نهایی، این ورزشکار که در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو به مدال نقره در پرش طول رسیده بود، به مدت سه سال محروم شد؛ محرومیتی که تا ۱۵ ژانویه ۲۰۲۷ (۲۵ دی ۱۴۰۵) به طول می‌انجامد.

همچنین تمام نتایج ثبت شده توسط این ورزشکار از تاریخ جمع‌آوری نمونه (۱۸ مهر ۱۴۰۲) ابطال شدند و بدین ترتیب مدال نقره او در هانگژو نیز پس گرفته می‌شود.

براساس اعلام کمیته بین‌المللی پارالمپیک، هر ورزشکاری در قبال مواد پیدا شده در نمونه‌اش کاملاً مسئول است.

خسروانی ۲۱ تیر ۱۴۰۲ و در جریان مسابقات پارادوومیدانی قهرمانی جهان در فرانسه به مدال نقره رسید و سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۴ پاریس را نیز به خود اختصاص داد؛ البته این مدال و سهمیه شامل محرومیت نمی‌شود. سهمیه در دوومیدانی به نام ورزشکار نیست و به کمیته پارالمپیک کشور تعلق دارد.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظرات

  • منتشرشده: ۱
  • در صف بررسی: ۰
  • غیرقابل‌انتشار: ۰
  • ع ق QA ۱۴:۴۷ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۲
    بگو شکم دردداشتی با نکونام عکس گرفتی ؟!

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی