گلزنان سابق تیم‌های انگلیسی یک سر و گردن از بازیکنان فعلی بالاتر بوده‌اند.

نسل جديد بی‌خاصيت!

هنوز خيليها هستند كه فوتبال مدرن امروزي را قبول ندارند و همچنان از ستارههاي ديروز تعريف ميكنند. از ديد آنها بازيكنان نسل قبل هيچگاه تكرار نخواهند شد اما آيا واقعاً از نظر آماري نيز چنين است؟ براي بررسي چنين پروندهاي به مقايسه گلزنان برتر تاريخ باشگاههاي انگليسي و آقاي گلهاي فعلي آنها پرداختهايم. آماري كه اگر سرخيو آگوئرو و وين روني را از آن جدا كنيم، همه گلزنان فعلي تيمهاي انگليسي در آن مردود ميشوند.

 

آرسنال در تسخير تيري آنري

از آرسنال شروع ميكنيم. توپچيهاي لندن بعد از تيري آنري هنوز نتوانستهاند گلزن قابل توجهي را معرفي كنند. هواداران آرسنال همچنان از 175 گل آنري با افتخار ياد ميكنند. در شرايطي كه الكسيس سانچس در اين ليست جايي ندارد، تئو ولكات با 60 گل بهترين گلزن فعلي باشگاه به حساب ميآيد. تفاوت 115 گله ولكات و آنري به هيچ عنوان قابل جبران نخواهد بود.

 

فرانك لمپارد آقاي گل چلسي

اينكه در تيمتان ادن آزار يا ديگو كاستا را داشته باشيد اما آقاي گل تاريختان فرانك لمپارد باشد جاي تعجب دارد. هافبك سابق چلسي 147 گل در لباس اين تيم ثبت كرده و آزار بلژيكي با 48 گل در تعقيب او است اما آيا آزار ميتواند خودش را به لمپارد نزديك و 99 گل ديگر به ثمر برساند؟

 

واردي دو قدم تا هسكي

اميل هسكي و موزي ايزت دو بازيكن سابق لسترسيتي هستند كه با 33 گل بهترين گلزنان تاريخ اين باشگاه به حساب ميآيند. تيم تاريخساز فصل گذشته ليگ برتر اما در كنار كار بزرگي كه انجام داد يك مهاجم گلزن هم به تيم ملي انگليس هديه كرد. جيمي واردي بلندقامت اكنون با 31 گل منتظر است تا نام خودش را در كينگپاور جاودانه كند. او به زودي اين اتفاق بزرگ را در كنار همسرش ربكا جشن خواهد گرفت.

 

لوكاكو نزديك فرگوسن

از زماني كه به اورتون آمده با گلهايي كه زده خودش را در دل هواداران اين تيم جا كرده است. روملو لوكاكوي جوان كه زير نظر مينو رايولا فعاليت ميكند، در اورتون 50 گل به ثمر رسانده و اگر تنها 10 گل ديگر بزند از دانكن فرگوسن 60 گله عبور ميكند و بهترين گلزن تاريخ تافيها ميشود.

 

رابي فاولر دست نيافتني

بعد از دوران رابي فاولر، مهاجمان درجه يك زيادي همچون فرناندو تورس و لوئيس سوارس به بندر آنفيلد آمدند اما شانسي كه فاولر آورد اين بود كه هر دوي آنها ليورپول را به مقصد ديگري ترك كردند. همين پيش آمد كه رابي با 128 گل به عنوان بهترين گلزن تاريخ باشگاه ماندگار شد و اكنون دنيل استوريج جديترين رقيبش به حساب ميآيد. هر چند استوريج 43 بار براي قرمزهاي مرسيسايد گلزني كرده اما جبران 85 گل بعيد به نظر ميرسد.

 

شرينگهام پادشاه تاتنهام

هري كين، گرت بيل، رابي كين و پيتر كراوچ هركدام اين شانس را داشتند تا در تاريخ باشگاه تاتنهام جاودانه شوند اما تقدير همچنان به نفع تدي شرينگهام رقم خورده است. تدي با 97 گل بهترين گلزن تاتنهام است و در بين بازيكنان فعلي كين است كه به دنبال شكستن ركورد او است. هري كين تا اينجا 52 گل براي اسپرزيها به ثمر رسانده و اگر وايت هارت لين را ترك نكند ميتوان از او انتظار داشت 45 گل ديگر را جبران كند.

 

جنگ نوبل و ديكانيو

وقتي اسم پائولو ديكانيو ميآيد هواداران وستهم با افتخار از او ياد ميكنند. مهاجم خشن ايتاليايي كه اكنون در دوران مربيگري سير ميكند، با 47 گل آقاي گل تاريخ باشگاه وستهم به شمار ميآيد. مارك نوبل مهاجم فعلي اين تيم در حال حاضر 30 گل به ثمر رسانده و در تلاش است تا 17 گل باقيمانده را نيز جبران كند.

 

آگوئرو و روني فعالان ديروز و امروز

در فهرست گلزنان برتر تاريخ و فعلي باشگاههاي انگليسي نام دو بازيكن در هر دو رديف ديده ميشود كه هم آقاي گل تاريخ باشگاهشان هستند و هم اينكه همچنان بازي ميكنند. اولي سرخيو آگوئرو مهاجم منچسترسيتي است كه 110 گل در كارنامه دارد و دومي هم وين روني كاپيتان شياطين سرخ كه عليرغم انتقادات اخير، با 179 گل همچنان افتخار باشگاه يونايتد به حساب ميآيد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین