نظرسنجی

پیش‌بینی شما از نتیجه دیدار پرسپولیس و آلومینیوم؟
نظرات: ۰
۲۸ آبان ۱۳۹۵ - ۲۰:۱۳
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

سرمربی صبای قم پس از دیدار با استقلال تهران با یکی از خبرنگاران درگیری لفظی پیدا کرده است.

درگیری مرفاوی در نشست خبری استقلال - صبا

صمد مرفاوی در نشست خبری بعد از بازی با استقلال تهران اظهار کرد: «حامد لک اتلاف وقت انجام نمیداد»؛ که یکی از خبرنگاران در جواب او گفت «اگر این کار را نمیکرد پس چرا کارت زرد گرفت؟»

این صحبت خبرنگارِ حاضر در نشست خبری موجب شد مرفاوی به او بگوید تو استقلالی هستی و از تساوی بازی در 120 دقیقه ناراحت هستی؛ این درگیری لفظی ادامه پیدا کرد و نزدیک بود به درگیری فیزیکی منجر شود که دخالت علیرضا منصوریان سرمربی استقلال و برخی اصحاب رسانه مانع از آن شد.

مرفاوی در لحظه خروج از محل کنفرانس خبری ورزشگاه آزادی هم گفت: حالا این از من استقلالیتر شده است.

اما سرمربی صبای قم در نشست خبری این دیدار پاسخگوی خبرنگاران نیز بود:

 

ارزیابی از بازی؟
به بازیکنان خودم تبریک می گویم و بابت این نمایش به بازیکنان تیمم افتخار می کنم. بازیکنان من نشان دادند که همه چیز مسائل مالی نیست. به بازیکنان خودم افتخار می کنم که تا پایان بازی جنگدیدند. استقلال در این بازی موقعیت نداشت. آنها می توانستند تا صبح پاسکاری کنند و زمانی که موقعیتی به وجود نیاید، ارزشی ندارد. هر تیمی یک تاکتیک دارد و تاکتیک ما این بود. بچه های ما متفکرانه و منطقی بازی کردند و فکر می کنم اگر بازی به ضربات پنالتی نمی رسید، استقلال تا صبح به ما گل نمی زد. این موضوع برای من خوشحال کننده است که بازیکنان من نمایش قابل قبولی داشتند.

 

حرکات عجیب لک؟
دروازه بان ما کار خود را انجام می داد. منصوریان بعد از تحمل فحاشی در اهواز گریه می کرد و انتظار دارید بعد از فحاشی لک گریه کند؟ هواداران استقلال می خواستند تمرکز او را بر هم بزنند. اتفاقات مهمی نیفتاد و اینکه می گویند وقت تلف کرد درست نیست. به بازیکن ما فحاشی می کردند و انتظار تعظیم دارید؟ لک چه کسی را تحریک کرد؟ هواداران استقلال از دقیقه یک فحاشی کردند. اگر به استقلال فحاشی شود همه باید متوجه شوند اما بازیکن من اگر فحش بخورد، تحریک کننده است.

 

قضاوت صالحی؟
بعضی از وقت ها داور قضاوت خوبی نداشت. می دانست چه جاهایی باید چه کاری انجام دهد. اما این بازیکنان من بودند که به داور اجازه ندادند از فوتبال ما سو استفاده کنند. بازیکنان ما به خوبی بازی را اداره کردند و این به آن معنا نبود که بی محابا بازی کنند. بازیکنان من مساله ای را به وجود نیاوردند که داور کاری انجام دهد.

 

بازیکنان در پست های غیر تخصصی و نتایج بد؟
من به چیزی که علاقه دارم ادامه می دهم و کسی نمی تواند دخالت کند. اگر این بازی پنالتی نمی شد، ما تساوی کرده بودیم. ما زمانی که دفاع راست نداریم، چه کاری انجام دهیم؟ من با 17 بازیکنی که از این تیم رفتند و بودجه ای که نداشتیم چه کاری انجام دهم؟ وقتی یک مربی بازیکن ندارد باید از بازیکنی استفاده کند که جواب بدهد. بیگ زاده دیگر نمی تواند در دفاع کنار بازی کند و اگر این طور بود در ذوب آهن ادامه می داد. بازیکنان غیر تخصصی من بیگ زاده و دهنوی هستند و بازیکن دیگری نداریم.

 

قهر بیگ زاده؟
این موضوع صحت ندارد. هاشم بازیکن با شخصیتی است و قبل از بازی با من صحبت کرد و خیلی دوستانه به من گفت و رفت. اصلا قهر نبود. بیگ زاده آماده نبود و بعد از بازی با پدیده با مصدومیت رو به رو شده بود. در بازی قبلی جام حذفی نیز در کنار ما نبود. او از روز شنبه با ذخیره های ما تمرین می کرد. در تمرینات سه جلسه نهایی ما حضور نداشت و من تیمی که دو هفته با آن هماهنگ بودم را استفاده کردم. بیگ زاده دیر آمد و من از بازیکنانی استفاده کردم که هماهنگ بودند.

 


مشکلات مالی؟
بازیکنان دوست داشتند با انگیزه برابر استقلال قرار بگیرند و بحث مالی مطرح نبود. البته از نظر مالی مشکلاتی داریم اما همه تیم ها مانند هم هستند. یک سری تیم ها زودتر پرداختی داشتند اما ما خیلی دیر منابع مالی به دستمان می رسد. امیدوارم فردا یک پرداختی داشته باشیم.

 


داور به اشتباه لک را جریمه کرد؟
بله. داور به اشتباه لک را جریمه کرد. آیا شما استقلالی هستید که حرص می خورید؟ زمانی که من استقلال بودم شما اصلا نبودید. از رانت رسانه ای خودتان استفاده نکنید. شما که برنده هستید، دیگر چرا اعتراض می کنید؟ حرمت خبرنگار  و ظاهر را حفظ کنید.

 


اعتراض یگان ویژه به لک؟
از یگان ویژه به ما اعتراض کردند. به ما گفتند جو را خراب می کند و ما گفتیم که هواداران به او فحاشی می کنند. منصوریان در اهواز زمانی که به او فحاشی می کنند ناراحت می شود. من نمی توانم زمانی که به او فحاشی می کنند به او بگویم آرام باش. در ضمن یگان ویژه کاری به این موضوع ندارد. اگر مدعی هستند باید جلوی هوادار را بگیرند تا فحاشی نکند. من نمی توانم در زمان ضربات پنالتی تمرکز استقلال را بگیرم.

 

 

از من انتظار دارید لک را آرام کنم؟
من با لک صحبت کردم. به او گفتم آرام باشد و عکس العملی نشان ندهد. قلعه نویی با چند جام این جا فحش خورد و ما نمی توانیم جلوی تماشاچی را بگیریم. انتظار داریم زمانی که لک را فحش می دهند، استقلالی ها نیز به سمت هواداران بروند.

 


چرا باید از دقیقه یک فحاشی شود؟
من نمی دانم چرا لک از دقیقه یک فحش خورد. لک از دقیقه یک وقت تلف کرده بود که به او فحاشی کردند؟ از دقیقه یک هم وقت تلف کرده باشد، باید به او فحاشی کنند؟ داور نیز در دقایق پایانی به او کارت داد که نشان می دهد او از ابتدا کاری نکرده است.

 

 

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

پیش‌بینی شما از نتیجه دیدار پرسپولیس و آلومینیوم؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها