نظرسنجی

قهرمان لیگ با توجه عملکرد تیم‌ها در هفته ۲۸؟
۰
پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۹
۰ |
۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

بعد از آناستازي و دي‌جورجي، استويچف هم دست رد به سينه واليبال ايران زد.

پرونده بروتو و دو مربی ديگر رو آمد

به گزارش روزنامه خبرورزشی فدراسیون والیبال كه با قطع همكاری لوزانو بعد از المپیك، لیست 8 نفرهای را برای انتخاب سرمربی جدید تا المپیك 2020 توكیو انتخاب كرد. از این جمع 4 نفری به خاطر شرایط خاصشان خط خوردند تا آناستازی، دیجورجی و استویچف جدیتر از بقیه باشند. كاندیداهایی كه در لیست فدراسیون والیبال لهستان هم بودند. رایزنیها شروع شد. آناستازی مثل دو بار قبل به خاطر شرایط سخت باز هم به توافق نرسید. او این بار علاوه بر شروط قبلیاش خواسته بود مالیات ایتالیا و ایران را هم فدراسیون بدهد. دیجورجی هم با فدراسیون لهستان به توافق رسید تا بماند رادوستین استویچف بلغاری. او قبل از اینكه حرف به قرارداد بكشد، ترجیح داد برای تحقیق و بررسی شرایط مهلت بگیرد تا هم فیلم بازیهای تیم ملی ایران را ببیند و هم از بازیكنان و مربیانی كه با ایرانیها كار كردهاند مشورت بگیرد. دوشنبه شب مهلت او تمام شد و تماس هم گرفت اما جوابش مثبت نبود. استویچف كه در همه تیمها برای قهرمانی كار كرده، از طرفی با علم به اینكه هدف فدراسیون والیبال صعود به جمع چهار تیم اول المپیك ٢٠٢٠ است، سرمربیگری تیم ملی را قبول نكرد. آن هم به خاطر اینكه مطمئن نیست با ایران در المپیك ٢٠٢٠ به مرحله نهایى میرسد. او به داورزنی گفته بود: «مربی مثل خولیو ولاسكو روش آموزشی خوبی دارد اما شرایط تیم ملی والیبال ایران با روش من متفاوت است و من برای سكو میجنگم.» با بسته شدن پرونده استویچف، محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال دوباره پروسه را از سر گرفت. پروسه انتخاب سرمربی این بار از بین سه كاندیدای جدید. اولین نفر مائورو بروتو سرمربی سابق تیم ملی ایتالیاست كه قبلاً خودش در ایمیلی تمایلش را برای همكاری با ایران اعلام كرده بود و حتی برنامههایش را هم داده بود. آن هم برای قهرمانی اما فدراسیون بعد از دردسرهایی كه به خاطر رو شدن اسامی كاندیداها پیدا كرد حالا ترجیح میدهد، دو مربی دیگر را لو ندهد. داورزنی میگوید: «بروتو از لیست 8 كاندیدایی است كه داشتیم و همه اسمش را میدانند اما اسم دو گزینه دیگر بماند وقتی برنامههایشان را گرفتهایم. امروز از آنها خواستیم تا برنامههایشان را به ما بدهند تا بعد از بررسی تصمیم بگیریم.»

رئیس فدراسیون والیبال قول انتخاب بهترین مربی را میدهد: «مردم مطمئن باشند همه تلاش خود را برای انتخاب بهترین مربی برای تیم ملی انجام میدهیم تا انشاءا... در المپیك 2020 به جمع 4 تیم برتر صعود كنیم. ما مربیای میخواهیم كه سابقه درخشان در المپیك، لیگ جهانی و قهرمانی جهان داشته باشند. لهستان هم برای انتخاب مربی 15 كاندیدا داشت كه با بررسی برنامههایشان با دیجورجی به توافق رسید.»

داورزنی البته انتخاب سرمربی را كار سادهای نمیداند: «كار سادهای نیست و باید فاكتورهای متعددی را مد نظر داشته باشیم. كشورهای روسیه و فرانسه هم هنوز با كسی به توافق نهایی نرسیدهاند و این موضوع نشان میدهد كه انتخاب سرمربی پروسهای زمانبر است اما فدراسیون تلاش میكند هرچه زودتر این راه به پایان برسد.»

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

قهرمان لیگ با توجه عملکرد تیم‌ها در هفته ۲۸؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی