۰ نفر
یکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۳

خیلی‌ها موتورسواری را یک رشته مردانه می‌دانند اما این روزها تعداد دختران موتورسوار کم نیستند. باران هادیزاده یکی از همین موتورسوارانی است که سال‌هاست پیست‌های اطراف تهران را با موتورش طی کرده اما حالا می‌خواهد با تجربه دنیای جدید پازل موفقیتش در خانه‌داری، نقاشی و موتورسواری را با بدلکاری تکمیل کند.

هاديزاده‌: به عشق سرعت و هيجان، موتورسوار شدم

به گزارش روزنامه خبرورزشی باران عاشق سرعت و هیجان است. او دوست دارد به عنوان یک بانوی ایرانی با زنان دنیا رقابت کند و پرچم ایران را به اهتزاز درآورد. او در گفتوگوی اختصاصی با خبرورزشی درباره موتورسواری، ورودش به دنیای بدلکاران و... حرف زد. این گفتوگو را از دست ندهید.

* ورزش را از کی شروع کردی؟

ورزش را از 6 سالگی شروع کرده و تا دوران دبیرستان دوچرخهسواری میکردم و کنار آن ورزشهای دیگری مثل والیبال، بسکتبال، شنا، کاراته و تکواندو را هم تجربه کردم اما همیشه عاشق سرعت و هیجان بودم. به همین خاطر تصمیم گرفتم موتورسوار شوم. همیشه فکرم این بود که سریع یاد بگیرم و خوشبختانه بعد از پنج سال تلاش و تمرین جایگاهم را در موتورسواری پیدا کنم.

* چرا از یک ورزش به یک رشته دیگر میرفتید؟

هیجان را دوست داشتم. کلاس اول راهنمایی بودم که ورزش را از رشتههای رزمی، کاراته و تکواندو آغاز کردم و در هرکدام چند کمربند گرفتم اما نمیتوانستم انرژیام را خالی کنم. این دو ورزش را کنار گذاشتم.

* بعد کدام ورزش را تجربه کردید؟

سراغ والیبال رفتم و نزدیک یک سال بازی کردم و حتی در مسابقات مدارس کشور شرکت کردم اما والیبال هم آن چیزی نبود که من میخواستم، به همین دلیل سراغ بسکتبال رفتم و نزدیک به 6 ماه در این ورزش بودم. علاوه بر ورزش، فعالیت هنری نیز داشتم و نزدیک به 9 سال نقاشی رنگ روغن انجام میدادم حتی در یکی از فرهنگسراها مشغول تدریس بودم.

* چطور موتورسوار شدی؟

منزل ما شهران بود، این شهرک یک پیست موتورسواری دارد که من روزهای تعطیل برای تماشای موتورسواران به پیست میرفتم و از حرکات نمایشی آنها لذت میبردم. یک روز دو راکب را مقابل تعمیرگاه دیدم، وقتی کلاه خود را برداشتند، فهمیدم که خانم هستند، خیلی برایم جذاب بود. پس از پرسوجو به مجموعه آزادی رفتم و تمرین را زیر نظر خانم نظیفی و نراقی شروع کردم و حالا هم خیلی خوشحالم که یک موتورسوار هستم.

* جایگاه هایزاده در موتورسواری کجاست؟

عضو رسمی هیأت موتورسواری پیست آزادی، رئیس کمیته کراس بانوان رودبار قصران فشم، مربی تربیتبدنی مرکز توانبخشی سحر و عضو گروه بدلکاری اکشن کرو به سرپرستی آقای احسان میرزایی.

* خانواده با موتورسواری دخترشان مخالفت نکردند؟

خانوادهام اصلاً موافق موتورسواری من نبودند اما وقتی علاقه و تلاشم را دیدند، حمایتم کردند و حالا جزو مشوقانم هستند.

* چطور به سمت بدلکاری رفتی؟

عاشق کارهای خاص و هیجانی هستم، بدلکاری را دوست داشتم، بر حسب اتفاق وارد دنیای جدید بدلکاری شدم و با تیم اکشن کرو که سرپرستی آن را آقای احسان میرزایی از شاگردان پیمان ابدی بر عهده دارند، تمرین میکنم.

* تمرینات بدلکاری سخت نیست؟

همه رشتههای ورزشی سختیهای خودش را دارد اما بعضی از ورزشها مثل موتورسواری، پاراگلایدر و بدلکاری هیجاناتی دارد که در هیچ ورزشی پیدا نمیشود. فکر میکنم برای من که دنبال هیجان هستم، بدلکاری هم تجربه خوبی باشد.

* پیشنهاد داشتی یا خودت برای ورود به این حرفه علاقه نشان دادی؟

خودم علاقه داشتم، البته یکی از دوستانم مرا به تیم اکشن کرو معرفی کرد.

* با این همه مشغله، آشپزی هم میکنید؟

بله، من عاشق آشپزیام، تعریف نباشد دستپخت خوبی دارم و هرکس میخورد، باورش نمیشود. حتی در مهمانیهای خانوادگی میگویند نمیدانیم موتورسواریات را باورکنیم، یا آشپزیات را.

* سقف آرزوهای هادیزاده تا کجاست؟

امیدوارم بتوانم روزی درکشورهای اروپایی مسابقه بدهم و پرچم مقدس ایران را به اهتزاز درآورم تا ثابت کنم دختر ایرانی با حفظ شئونات اسلامی میتواند در جمع بهترینهای دنیا بایستد. مثل همان کاری که کیمیا علیزاده تکواندوکار کشورمان در المپیک ریو انجام داد.

 

 

 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین