نظرسنجی

واگذاری سرخابی‌ها به مالکین جدیدِ را به نفع کدام‌یک می‌دانید؟
۰
جمعه ۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۹
۰ |
۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

مدیرعامل ذوب آهن گفت: در دوران مدیریت 6 میلیارد بدهی را در سه سال صاف کردیم.

آذری: 50 درصد حقوق بازیکنان را داده ایم

سعید آذری درباره شرایط مالی ذوب آهن اظهار داشت: قبل از زمانی که من راهی ذوب آهن شوم بازیکنان بزرگی در این تیم دست به اعتصاب زده بودند. ما 6 میلیارد تومان بدهی داشتیم اما در سه سال با کمک اسپانسر و استفاده از تبلیغات موفق شدیم این بدهی ها را صاف کنیم. همچنین تربیت قهرمانان تیم های پایه، حضور اقتصادی در بازار نقل و انتقالات سبب شد که الان به جایی برسیم که در این فصل اولین تیمی هستیم که  50 درصد حقوق بازیکنان را داده ایم. ما به جای مدیریت درآمد، مدریت هزینه کرده ایم.

وی افزود: ذوب آهن یک نهاد خصوصی و غیردولتی است. سال گذشته بودجه بیست تیم ذوب آهن 20 میلیاردتومان بود. ما مفهوم و معنای واقعی تیم ورزشی هستیم البته امسال کمی بودجه ما تعدیل شده اما بخش اصلی آن در مجمع عمومی باشگاه تصویب می شود. ما 60 درصد بودجه را از طریق اسپانسرها دریافت کردیم. در تلاشیم با برنامه ای 5 ساله تمام وابستگی خود را به این بودجه تمام کنیم.

مدیرعامل ذوب آهن در این باره که چرا فدراسیون از تجربیان ذوب آهن در این باره کمک نگرفته است بیان داشت: این که از ما نخواسته اند دلیل ندارد که این سیاست در فدراسیون وجود ندارد. البته فدراسیون فوتبال در برگزاری لیگ هیچ نقشی به جز نظارت ندارد. شرکت ها هستند که فوتبال باشگاهی را در کشورهای صاحب نام اروپا اداره می کنند. تمام باشگاهها در بازار بورس کشورهای خود سهام دارند و تابعی از بازار بورس هستند. این یک شاخص در کشور ما نیست. وقتی به این شرایط می توانیم برسیم که ساختار جدید فوتبال ما از فدراسیون جدا شود.

آذری تصریح کرد:  اگر قانون خاصی برای رعایت حق خریدار و فروشنده نباشد، نمی توان مسایلی چون حق فروش لباس را مورد استفاده قرار داد. باید قانون خاصی برای حمایت از تیم ها نیست. فروشندگان منیریه هم ناچارند این کار را بکنند. به این ترتیب حتی پرافتخارترین تیم ایران هم نمی تواند مثلا پیراهن خود را 50 هزارتومان بخرد.

فرآورده های باشگاهها یکی در روز مسابقه و دیگری در خارج از مسابقه به فروش می رود. ما می توانیم این کار را در روز بازیهای بزرگ شروع کنیم و می توانیم بازارهایی روبه روی استادیوم بسازیم. 

 

 

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

واگذاری سرخابی‌ها به مالکین جدیدِ را به نفع کدام‌یک می‌دانید؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی