روزنامه دیلی‌میل مصاحبه جالب و متفاوتی پس از تمدید قرارداد کوتینیو با ستاره لیورپول انجام داده است.

کوتینیو: فوتبال تماشا نمی‌کنم فقط بازی می‌کنم!

به گزارش روزنامه خبرورزشی، کسی فکرش را هم نمیکرد آن پسرک سربهزیر و آرام که در اینترمیلان چندان توجهی به او نمیشد، تبدیل به ستاره لیورپول شود. در نقلوانتقالات زمستانی فصل 2013-2012 لیورپولیها 8/5 میلیون پوند برای بازیکنی بازیساز هزینه کردند که آمد تا با شماره 10 سرخپوشان مرسیساید چشمها را خیره کند. چند روز پیش از شهر بندری لیورپول خبر رسید بازیکنی که بارسلونا برای جذب او سر و دست میشکست تصمیم گرفته قراردادش را با لیورپول تا سال 2022 تمدید کند تا در آنفیلد محبوبتر از قبل شود. فیلیپه کوتینیو پس از سپری کردن حدود 4 سال در لیگ جزیره هنوز هم خجالتی است و بدون حاشیه فوتبالش را در بندر لیورپول ادامه میدهد. به مناسبت تمدید قرارداد کوتینیو با لیورپول روزنامه انگلیسی «دیلیمیل» به سراغ این ستاره برزیلی رفته و گفتوگوی جالبی را با او ترتیب داده است.

 

دوست ندارم از خودم حرف بزنم

اول از همه کمرویی فیلیپه بیش از هر چیز به چشم میآید و طبیعتاً سؤال اول هم در همین مورد است که کوتینیو توضیح میدهد: «من دوست ندارم در مورد خودم صحبت کنم. حتی نمیخواهم در مورد اینکه چه کاری میکنم یا چه فکری میکنم هم حرف بزنم. فکر میکنم موقعیتی که در زمین بازی دارم این انتظار را ایجاد میکند که هم برای همتیمیهایم موقعیت فراهم کنم و هم گل بزنم.»

 

شماره خاص برزیلیها

کوتینیو از همان ابتدا در لیورپول موفق شد شماره 10 را بپوشد که پیش از او جو کول بر تن میکرد. او در مورد شماره 10 هم میگوید: «من میفهمم شماره 10 در برزیل چه معنایی دارد، یک شماره خاص. شماره 10، شماره بازیکنان خلاق است و من هم خوشحالم که با پوشیدن آن چنین مسئولیتی دارم، اما شماره پیراهن، بازیکن را تعریف نمیکند و مسئله مهم این است که شما در فوتبال چه عملکردی دارید.»

 

 

میخواهم در کنار اسطورهها باشم

لیورپول یکی از شانسهای قهرمانی است و شانس خوبی هم برای راهیابی به لیگ قهرمانان اروپای فصل آینده دارد. فیلیپه کوتینیو هم با توجه به پیشرفتی که تیمش داشته تصمیم گرفت به جای پیوستن به تیمی مثل بارسلونا با لیورپول تمدید کند. او در این مورد هم بیان کرد: «نیاز به صبر کردن نبود. من جاهطلبی باشگاه را میبینم و همتیمیهایم و مربی هم، چنین حسی دارند. باید برای تمدید قرارداد صبر میکردم؟ نه، زمان درستی را برای این کار انتخاب کردم.» کوتینیو در ادامه با آوردن نام بزرگان لیورپول نشان میدهد که ارزش این پیراهن را میداند: «من میدانم لیورپولی بودن چه معنایی دارد. بزرگان ما دالگلیش، راش، هانسن، سونس، جرارد و سوارس بودهاند. من هم چند سال است اینجا هستم و دیگر بازیکن جدیدی به حساب نمیآیم. قرارداد جدیدی با باشگاه بستم و هدفم این است که روزی در کنار بزرگان لیورپول باشم. آنها اسطورههای لیورپول هستند.»

 

علاقهای به چین ندارم

حضور در فوتبال چین برای تمام بازیکنان دنیا تبدیل به یک چالش شده. همه میتوانند پیشنهاد بزرگی از باشگاهی در سوپرلیگ چین داشته باشند. فیلیپه کوتینیو در واکنش به حضور در این کشور آسیایی با دستمزد بالا گفت: «چین؟ نه، من علاقهای ندارم در این کشور بازی کنم. حتی برای یک لحظه هم به آن فکر نکردم. فوتبالِ من اینجاست. قلبم اینجاست و اصلاً به تیم دیگری فکر نمیکنم. به هیچ عنوان.»

 

چیزی نمیتواند لیورپول را متوقف کند

رسانههای اسپانیایی اخیراً نوشته بودند که فیلیپه کوتینیو یک هوادار بارسلونا بوده و به همین دلیل در آینده نزدیک پیراهن آبیواناریها را میپوشد. شایعهای که البته خیلی زود رنگ باخت. کوتینیو در این مورد هم صحبت کرد و اظهار داشت: «باور دارم که باید جایی برای نشان دادن خودم پیدا کنم. جایی که بتوانم بدون ترس با تمام تواناییام بازی کنم. آن باشگاه را پیدا کردهام و آن لیورپول است. لیورپول برنامهای برای رسیدن به بالاترین سطح خودش دارد و من هم بخشی از آن هستم. از مالک تا مربی و بازیکنان. چیزی نمیتواند ما را برای رسیدن به باشگاههای بزرگ متوقف کند. رسیدن به باشگاههای بزرگ در انگلیس و در اروپا. بله، باشگاههایی مثل بارسلونا، چرا نتوانیم به آنها برسیم؟»

 

 

جایی که هیچوقت خالی نیست

خانه فیلیپه کوتینیو در لیورپول حدود 15 دقیقه از زمین تمرینی «مِلوود» فاصله دارد و او هم در خانهاش زمان زیادی را همراه با دوستان و خانوادهاش صرف میکند. او حتی در خانه خودش باغبانی و آشپزی هم میکند و لحظات خوبی را در کنار همسرش «آینه» و دخترش «ماریا» سپری میکند. کوتینیو در این باره هم میگوید: «اینجا جایی است که هیچوقت خالی نخواهد بود و چیزی است که من همیشه دوست داشتهام.»

 

 

از رقابت برای قهرمانی دست نمیکشیم

به فصل جاری لیگ برتر برمیگردیم، جایی که لیورپول کار سختی برای قهرمانی در رقابت با چلسی، تاتنهام، آرسنال، منچسترسیتی و منچستریونایتد خواهد داشت. چلسی فاصله گرفته و این مسئلهای است که لیورپولیها را نگران میکند. کوتینیو در این مورد هم بیان میکند: «لیگ سختی شده است. بله، شما میتوانید بگویید چلسی قهرمان لیگ خواهد شد، اما ما هم دست از رقابت نخواهیم کشید. ما هم برای قهرمانی تلاش خواهیم کرد، هم این فصل و هم فصل آینده.» کوتینیو در ادامه از بازیکنان چلسی تمجید میکند: «من ادن آزار و ویلیان را دوست دارم. آنها سرسختترین رقیبان ما هستند، اما باشگاه لیورپول هم جاهطلبی خودش را دارد و به همین دلیل هم هست که من اینجا هستم.»

 

باشگاه کمک بزرگی برای ماست

فیلیپه کوتینیو دوران ناموفقی در اینترمیلان داشت و از حضور در این باشگاه راضی نبود. او سرانجام تصمیم گرفت سال 2013 به لیورپول بپیوندد. در مورد دلایل حضور در لیورپول و رضایت از بازی کردن برای این تیم میگوید: «دو دلیل مهم برای تمدید قرارداد من وجود داشت؛ یکی جاهطلبی باشگاه و دیگری خانوادهام. آنها همیشه با من هستند. هر بازیکنی که اینجاست به خوبی حمایت میشود و میتوانیم روی فوتبالمان تمرکز کنیم. نه فقط من بلکه همه بازیکنان.»

 

فوتبال نمیبینم!

مسئله جالب در مورد فیلیپه کوتینیو این است که او وقت زیادی را صرف فوتبال دیدن نمیکند. کوتینیو در این باره هم گفت: «من غرق در فوتبال نمیشوم. بازیهای زیادی را نمیبینم. بیشتر دوست دارم بازی کنم و بخشی از فوتبال انگلیسی باشم.»

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین