پس از انتشار خبری مبنی بر مصرف ماری‌جوانا توسط دو مبارز معروف UFC مروری داریم بر ورزشکارانی که پیش از این سراغ مواد مخدر رفته‌اند.

ورزشكاران ماريجوانایی!

به گزارش روزنامه خبرورزشی، اخيراً اخباري در مورد برادران دياس، دو مبارز حاضر در ليگ UFC (مبارزات هنرهاي تركيبي) منتشر شده كه جنجال زيادي به پا كرده است. اين خبر حكايت از آن دارد كه اين دو برادر در حال استعمال ماريجوانا در ابزاري به شكل دستكش مبارزه مشاهده شدهاند. اين دو در UFC كه «مبارزه قهرماني نهايي» و نوعي مسابقه هنرهاي رزمي تركيبي است، به رقابت ميپردازند. به همين بهانه مروري داريم بر ليست ورزشكاراني كه در حال استعمال ماريجوانا ديده شدهاند و يا حتي تصاويري از آنها در حال مصرف ماريجوانا منتشر شده و اين بررسي حكايت از آن دارد كه اين اتفاقي بينظير در بين ورزشكاران حرفهاي نيست و خيلي از آنها بارها به سراغ اين ماده مخدر رفتهاند:

 

1- فرانك ريبري:

ستاره فرانسوي باشگاه بايرنمونيخ يكي از ورزشكاراني است كه تصويري از او در حال مصرف ماريجوانا منتشر شده. او هنگامي كه براي سپري كردن تعطيلات با دوستان به ايبيزاي اسپانيا رفته بود، هوس كرد ماريجوانا بكشد و عكسهاي او در حال استعمال اين ماده مخدر اندكي بعد در وبسايتهاي خبري منتشر شد.

 

2- مايكل فلپس:

شناگر سرشناس آمریکایی و دارنده بيشترين مدالها در تاريخ رقابتهاي المپيك كه بعد از المپيك ريو از كورس قهرماني خداحافظي كرد، در سال 2009 به خاطر مصرف ماريجوانا به دردسر افتاد. اندكي بعد از درخشش تاريخي او در رقابتهاي المپيك 2008 پكن بود كه انتشار اخباري مبني بر استفاده فلپس از ماريجوانا باعث شد تا او از چشم خيلي از طرفدارانش بيفتد.

 

3- آلن ايورسون:

بسكتباليست 41 ساله آمريكايي كه بيش از 10 سال در تيمهاي مطرح ليگ NBA خوش ميدرخشيد و در حال حاضر براي باشگاه بشيكتاش بازي ميكند هم يكي از اين ورزشكاران ياغي است. او بارها به خاطر مصرف ماريجوانا و برخي مواد مخدر ديگر از سوي نيروهاي پليس دستگير شده است.

 

4- گرساويو دفر:

ژيمناست سرشناس و سابق اسپانيايي كه فاتح مدالهايي در المپيكهاي 2000، 2004 و2008 براي اسپانيا شده بود، در سال 2002 به خاطر مثبت اعلام شدن تست استفاده از ماريجوانا با محروميتي سه ماهه روبهرو شد.

 

5- پت كش:

تنيسور سابق استراليايي در سال 2007 اعتراف كرد كه در جريان برگزاري تورنمنت ويمبلدون در سال 1987 كه با قهرماني او به اتمام رسيده بود، ماريجوانا مصرف كرده بوده.

 

6- كارملو آنتوني:

بسكتباليست سرشناس NBA هم در طول عمر ورزشياش دو بار به خاطر حمل ماريجوانا محروم شده؛ اين ماريجوانا به خاطر مصرف شخصي همراه او بوده است.

 

7- يانيك نوآ:

اين تنيسور اسبق فرانسوي هم در صحبتهايي اعتراف كرده كه در طول عمر ورزشياش بارها ماريجوانا مصرف ميكرده و مصرف اين ماده مخدر برايش يك عادت شده بوده.

 

8- كريم عبدالجبار:

ستاره سابق ليگ بسكتبال NBA به خاطر ميگرني كه از آن رنج ميبرد، از پزشك معالجش اجازه مصرف ماريجوانا گرفته و به صورت دارو و براي كاهش دادن دردهاي ميگرني اين ماده مخدر را مصرف ميكند!

 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین