۰ نفر
شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۸

با وجود گذشت چند روز از اولین سفر ژاوی ارناندس به ایران و حضور در ورزشگاه مملو از تماشاگر آزادی در تهران حاشیه‌های این سفر که با شور و شوق زیادی از سوی طرفداران ستاره سابق تیم ملی اسپانیا و کاتالان‌ها توأم بود، تمام نشده است به خصوص در رسانه‌های مهم دنیا.

ژاوی با ترس رفت‌، با خنده برگشت!

به گزارش خبرورزشی، در تازهترین واکنش نوبت به رسانههای اسپانیایی رسید تا سفر ستاره سابق این کشور به پایتخت ایران و حضور در ورزشگاه آزادی را پوشش دهند و هر یک نظرات جالبی از ژاوی و احساساتش در این سفر و بازی با استقلال را منتشر کنند.

شاید مهمترین واکنش را سایت Sport ایالت کاتالان به عنوان یکی از حامیان رسانهای باشگاه بارسلونا به سفر ژاوی ارناندس همراه با کاروان السد به تهران نشان داد و تیتر زد «سفر دیوانهکننده به ایران». در این گزارش آمده است: «ژاوی ارناندس هنوز هرجا که میرود، شور و شوق زیادی ایجاد میکند. کاپیتان السد قطر که چند روز قبل برای بازی با استقلال تهران در مرحله پلیآف لیگ قهرمانان آسیا به ایران سفر کرده بود با اتفاقاتی روبهرو شد که دقایق دیوانهکنندهای را برای او در پی داشت و در عین حال تجربهای نو پیدا کرد. در ورزشگاه یکصد هزار نفری آزادی دو تیم در طول 120 دقیقه به تساوی صفر- صفر رسیدند و در نهایت بازی در ضربات پنالتی 4-3 به سود قهرمان ایران به پایان رسید. جدالی که ستاره سابق بارسا میتواند نامش را در میان گلزنان ثبت کند اما دو شوت دیدنی او با واکنش دیدنی دروازهبان استقلال مهار شد تا ژاوی به خاطر حذف تیمش، تهران را با ناراحتی ترک کند گرچه نباید از شور و هیجانی که از سوی هواداران ایرانی دریافت کرد به سادگی گذشت چون او را غافلگیر کرد».

نویسنده سایت Sport در بخش دیگری از گزارش خود به اتفاقات فرودگاه، هتل و همچنین ورزشگاه اشاره کرد و نوشت: «وقتی هواپیمای السد یکشنبه شب در فرودگاه تهران به زمین نشست، ژاوی خیلی زود متوجه شد که حضورش چه هیجانی را ایجاد کرده است؛ تا جایی که او مجبور شد با اتومبیل پلیس، خود را به اتوبوس السد برساند. دیگر اتفاق جالب، نوشته یک هوادار بود که با اسپانیایی دست و پا شکسته، روی یک بنر که آرم باشگاه بارسلونا را هم داشت، نوشته بود «سلام ژاوی، به ایران خوش آمدی. ما تو را خیلی دوست داریم. از اینکه اینجا هستی خیلی خوشحالیم.» روز بعد هم که او برای رفتن به زمین تمرین، هتل را ترک کرد، هواداران زیادی برای گرفتن عکس و امضا منتظر او بودند و حتی برای رسیدن به هدفشان، خود را هم به خطر میانداختند. در نهایت او به کمک اسکورت توانست خود را به اتوبوس تیم برساند. در نهایت اگرچه ژاوی کمی از این همه توجه کلافه شد اما مشکلی برایش پیش نیامد، هرچند به خاطر حذف تیمش کاملاً دلسرد شد».

در کنار سایت Sport کاتالان سایر سایتهای هواداری منتسب به باشگاه محبوب بارسلونا نیز در گزارشهای مفصل از اتفاقاتی که برای ستارههای سابقشان در اقصی نقاط دنیا رخ میدهد سفر ژاوی به تهران را پوشش دادند از جمله یکی از این سایتهای هواداری که با این تیتر سفر 72 ساعته کاپیتان اسپانیایی السد به تهران را تجربهای غافلگیرکننده دانست و نوشت: «ژاوی با ترس به تهران رفت اما در پایان با خنده به دوحه بازگشت حتی از فرط ناراحتی که بابت غیبت دوبارهاش در مهمترین تورنمنت باشگاهی قاره آسیا در درون داشت اما لبخند از روی لبانش کنار نمیرفت».

نویسنده این سایت هواداری بارسلونا با بیان اینکه با تبلیغات صورت گرفته ژاوی در ابتدا از حضور در تهران ترس داشت، در مطلب خود آورد: «ترس کاپیتان پرافتخار بارسا در کاروان السد خیلی زود ریخت چون در فرودگاه و در مراسم استقبال متوجه شد تعاریفی که از همبازی ایرانی خود پورعلیگنجی شنیده بود، درست از آب درآمد و در محاصره طرفداران خود و بارسلونا در ایران قرار گرفته است. او بعد از مدتها با جوی شبیه جو ورزشگاه نوکمپ روبهرو شد چون جلوی 80 هزار تماشاگر ایرانی قرار گرفته بود آن هم بدون اینکه مشکلی برای او و تیمش رقم بخورد 120 دقیقه جنگید و در پایان ضیافت پنالتیها چندان به سودش تمام نشد اما در پایان با خنده بر لب ایران را ترک کرد و دوباره به دوحه بازگشت».

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین