سیتی امشب در دیداری حساس از مرحله یک هشتم لیگ قهرمانان میزبان تیم موناکو است.

منچسترسيتی – موناكو‌؛ پپ در فكر شكستن طلسم

به گزارش روزنامه خبرورزشی، امشب در ادامه رقابتهاي دور رفت مرحله يكهشتم نهايي ليگ قهرمانان اروپا در ديداري كه در شهر منچستر برگزار خواهد شد منچسترسيتي با هدايت پپ گوارديولا ميزبان موناكو خواهد بود.

 

منچسترسيتي؛ قهرماني اروپا به پپ چشمك ميزند؟

سيتي با سرمايه خلدون المبارك به درجهاي رسيد كه با تيمهاي بزرگ انگليس رقابت كند و مطرح شود. قهرماني در ليگ برتر انگليس هم به افتخارات اين باشگاه اضافه شد اما رؤياي اين باشگاه و هوادارانش قهرماني در ليگ قهرمانان اروپاست. اين فصل پپ گوارديولا روي نيمكت تيمي نشست كه با مانوئل پيگريني به خواستهاش نرسيد ولي آيا گوارديولا دواي درد سيتي خواهد بود؟ خودِ پپ همراه با بايرنمونيخ فراتر از نيمهنهايي نرفت و مثل سالهاي حضورش در بارسلونا در رقابتهاي اروپايي موفق نبود. از سويي خواسته باشگاه منچسترسيتي فقط رسيدن به نيمهنهايي نيست چراكه با پيگريني به اين خواسته رسيدهاند. در مرحله گروهي كه تيم قدرتمندي نشان ندادند و دو برد از 6 بازي نشان ميدهد خيلي نبايد روي آنها حساب كرد. سيتي اين روزها روحيه خوبي دارد و با سه برد متوالي به استقبال بازي حساس با موناكو ميآيد. پپ به خوبي ميداند حريف تيمش هم به مراحل بالاتر فكر ميكند و بايد براي يك مبارزه جانانه آماده باشد.

 

موناكو؛ بلندپروازي قرمز و سفيدها

شاگردان يارديم در ليگ فرانسه در حال خاتمه دادن به سلطه پاريسنژرمن هستند. فعلاً كه اسبشان خوب زين شده و حتي زماني كه سرعتشان كم ميشود هم از پاريسيها و نيس عقب نميافتند. تيمي كه چهار سال پيش همراه با كلوديو رانيري در دسته دوم قهرمان شد پلهپله بالا آمد و حالا با صدرنشيني در گروه E ليگ قهرمانان اروپا خودش را به مرحله حذفي رسانده. بسياري معتقدند در شرايط فعلي شانس موناكو براي صعود كمتر از سيتي نيست و گوارديولا و يارانش با خط دفاعي متزلزلي كه دارند بايد نگران گل خوردن باشند. بدون شك  تيمي كه ركورد بينظير 76 گل زده در 26 بازي و ميانگين 2/93 گل زده در هر بازي در ليگ فرانسه را ثبت كرده در ليگ قهرمانان هم ميتواند براي هر تيمي خطرساز باشد. بلندپروازيهاي يارديم و موناكو با اين تيم هجومي و جذاب ادامه دارد.

 

مصدومان و محرومان

ونسان كمپاني، ايلكاي گوندوغان و گابريل ژسوس، سه بازيكن مهم سيتي، مصدوم هستند. موناكو هم به دليل آسيبديدگي، گويدو مارسلو كاريو و گابريل بوسكيليا را در اختيار نخواهد داشت.

 

آخرين جدال

منچسترسيتي و موناكو هيچگاه برابر هم به ميدان نرفتهاند.

 

آمار بازي

3) در سه بازي اروپايي برابر تيمهاي فرانسوي، منچسترسيتي يك برد و دو تساوي كسب كرده است.

3) موناكو در سه جدال قبلي در ليگ قهرمانان اروپا برابر تيمهاي انگليسي منچستريونايتد، چلسي و آرسنال موفق به حذف رقبا شده است.

1) منچسترسيتي فقط يك مرتبه در مرحله گروهي ليگ قهرمانان صدرنشين شده و اين اولين مرتبهاي هم هست كه تيمِ گوارديولا به عنوان تيم دوم صعود ميكند.

1) موناكو در 5 جدال قبلي خارج از خانه برابر تيمهاي انگليسي فقط يك شكست داشته و در ديگر ديدارها 2 برد و 2 تساوي كسب كرده است.

0) سيتي در 8 ديدار خانگي اخيرش در ليگ قهرمانان هيچ ديداري را واگذار نكرده است. (5 برد و 3 تساوي)

4) اين چهارمين مرتبهاي است كه موناكو به عنوان صدرنشين از مرحله گروهي صعود ميكند.

 

تركيب احتمالي دو تيم

منچسترسيتي: براوو، سانيا، استونز، اوتامندي، كولاروف، توره، فرناندينيو، دبروين، سيلوا، استرلينگ و آگوئرو

موناكو: سوباشيچ، سيدبه، گليك، ژمرسون، مندي، فابينيو، موتينيو، باكايوكو، سيلوا، ژرماين و فالكائو

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
بلیط هواپیما