۰ نفر
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۱

اشکان دژاگه بازیکن توانمندی است. ملی‌پوش‌ها می‌گویند مثل تانک است.

گزارش ویژه| تمام مصدومیت های نا به هنگام اشکان دژ‌اگه

به گزارش خبرورزشی، اینقدر قدرت بدنی دارد که بازیکنان ترجیح میدهند با او سرشاخ نشوند اما از شانس بد، این بازیکن توانمند در سالهای اخیر زیاد مصدوم شده است. در مطلب زیر به تعدادی از مصدومیتهای این بازیکن در چند سال گذشته اشاره میکنیم.

30 مهر 1386

اولین روزهای حضور در ولفسبورگ. رباط داخلی پای اشکان آسیب دید. این مصدومیت باعث شد او یک هفته از میادین به دور باشد. البته او خیلی زود بازگشت و توانست بازی کند.

11 شهریور 1387

دومین مصدومیت کوتاهمدت اشکان در ولفسبورگ. مشکل عضلانی که برای او پیش آمده بود چندان جدی نبود و به همین خاطر تنها یک هفته از بوندسلیگا را از دست داد و سریعاً بازگشت.

17 بهمن 1387

این بار قضیه کمی حادتر بود. اشکان دژاگه مصدوم نشد اما مشکلی برایش پیش آمد که از مصدومیتهای قبلیاش بدتر بود.

اشکان دچار عفونت ویروسی شد و به همین خاطر 5 هفته از میادین دور بود. پزشکان ولفسبورگ برای او استراحت تجویز کردند و پس از 5 هفته بازگشت.

9 شهریور 1392

دومین مصدومیت طولانی اشکان. او به تازگی از ولفسبورگ به فولام در لیگ برتر منتقل شده بود و با بدشانسی محض روبهرو شد. در همان روزهای ابتدایی، تاندون آشیل اشکان آسیب دید و مجبور شد 9 هفته دور از میادین باشد. اشکان بیش از دو ماه نتوانست بازی کند و پس از بازگشت هم کمی زمان برد تا آماده شود.

12 فروردین 1392

مصدومیت در بدترین موقع. ایران در سه بازی آخر مقدماتی جام جهانی برزیل باید با قطر، لبنان و کرهجنوبی بازی میکرد. اشکان آن روزها کلیدیترین بازیکن تیم ملی ایران بود و غیبتش خیلی به چشم میآمد. در کمال ناباوری مچ پای دژاگه آسیب دید و مجبور شد 9 هفته از میادین دور باشد. او سه بازی تیم ملی را از دست داد. در نبود اشکان ایران هر سه مسابقه را برد و به جام جهانی صعود کرد.

3 مهر 1392

پیش از پایان نیمفصل اول لیگ برتر انگلیس، اشکان مصدوم شد. این بار ساق پای او آسیب دید و باعث شد نتواند یک ماه برای فولام بازی کند. اشکان البته روحیه زیادی داشت چراکه میخواست برای جام جهانی آماده شود. خیلی زود برگشت و درخشش خود را شروع کرد.

18 و 25 اسفند 1392

چهارمین مصدومیت او در فولام زیاد جدی نبود. اشکان در جریان تمرین تیم دچار کشیدگی کشاله ران شد که با تلاش پزشکان بعد از یک هفته سریعاً بهبود پیدا کرد. البته با بازگشت اشکان به تمرینات دوباره او آسیب دید و باز هم با مصدومیت کشیدگی کشاله ران روبهرو شد. این بار مصدومیتش دو هفته به طول انجامید ولی توانست سریعاً بازگردد و برای تیمش بازی کند.

19 فروردین 1395

کشاله اشکان از اسفند 92 دچار مشکل شد. در ابتدای سال 95 دژاگه باز هم با مصدومیت کشاله روبهرو شد. او در العربی بازی میکرد و با این مصدومیت سه هفته از میادین به دور بود.

11 شهریور 1395

و باز هم کشیدگی کشاله ران. این بار باز هم مصدومیت او باعث شد بازیهای تیم ملی را از دست بدهد. اشکان در دیدار تیم ملی و قطر در اولین بازی مقدماتی نهایی مصدوم شد و به خاطر این مصدومیت دو بازی بعدی مقابل چین و ازبکستان را از دست داد. اشکان از بازی کرهجنوبی دوباره توانست برای تیم ملی به میدان برود. او به خاطر این مصدومیت 5 هفته دور از میادین بود.

2 اسفند 1395

آخرین مصدومیت اشکان باز هم کشیدگی عضله ران بوده است. او فعلاً از تمرینات منع شده و باید با فیزیوتراپی دوران مصدومیت را سپری کند. پزشکها پیشبینی کردهاند که او نزدیک به 4 هفته از میادین به دور باشد. آیا اشکان بازی تیم ملی و قطر را از دست میدهد؟

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین