تاریخ نشان می‌دهد بارسلونا پیش از دیدار برابر پاری‌سن‌ژرمن باز هم بازگشت‌های به‌یاد‌ماندنی داشته است.

سابقه خوب بارسا در بازگشت‌های تاريخی

به گزارش روزنامه خبرورزشی، در فقط 7 دقيقه و 17 ثانيه بارسلونا موفق شد سه گل به پاريسنژرمن بزند تا بزرگترين بازگشت تاريخ ليگ قهرمانان اروپا به نام آبيواناريها ثبت شود. در حالي كه گل ادينسون كاواني باعث شد تا همه خيال كنند كار بارسا تمام است، بازيكنان اين تيم با روحيهاي مثالزدني نتيجه را به 6 بر يك تغيير دادند تا اولين تيمي باشند كه شكست 4 بر صفر بازي رفت را جبران ميكنند. اگر اين «كامبك» بارسلونا را در صدر جدول بازگشتهاي تاريخي قرار دهيم، چند بازي رفت و برگشتي ديگر هم بوده كه براي هميشه در ذهنها باقي ماند. سايت يوفا اين بازگشتها را بررسي كرده است.

 

 بارسلونا 5 چلسي يك (مرحله يكچهارم نهايي ليگ قهرمانان 2000-1999)

نتيجه بازي رفت: چلسي 3 بارسلونا يك

بارسلونا پيش از اين بازگشت تاريخي باز هم داشته. آبيواناريها در استمفوردبريج 3 بر يك برابر چلسي شكست خورده بودند و با توجه به اينكه فيگو يك گل براي آنها در لندن به ثمر رساند، ميتوانستند با زدن فقط 2 گل صعود كنند اما در نوكمپ غوغايي برپا شد. گلهاي ريوالدو و فيگو دو فوقستاره آن زمان بارسا اين تيم را پيش انداخت اما توره آندره فلو نروژي ورق را برگرداند. دني گارسيا سومين گل بارسا را دقيقه 83 زد تا كار به وقتهاي اضافه بكشد. يك گل ديگر از ريوالدو اين مرتبه از روي نقطه پنالتي و كلايورت برتري ميزبان را قاطعتر كرد و اين بازگشت تاريخي در 30 دقيقه اضافه بازي رقم خورد.

 

 دپورتيوو لاكرونيا 4 آثميلان صفر (مرحله يكچهارم نهايي ليگ قهرمانان 2004-2003)

نتيجه بازي رفت: آثميلان 4 دپورتيوو لاكرونيا يك

كسي فكر نميكرد بازي برگشت ميلان با ستارههاي پرشمار خودش برابر تيم كمافتخار اسپانيايي زانو بزند. دپورتيوو لاكرونيا كه مرحله قبل يوونتوس را حذف كرده بود، در ديدار رفت ابتدا به گل رسيد اما كاكا، شوچنكو (2 مرتبه) و پيرلو با 4 گل تلافي كردند. در ديدار برگشت همان يك گل پاندياني به سود لاكرونيا شد. خودش گل نخست بازي برگشت را هم زد و در ادامه سه گل ديگر توسط والرون، لوكه و فران به ثمر رسيد تا عين ناباوري روسونري حذف شود.

 

 موناكو 3 رئالمادريد يك (مرحله يكچهارم نهايي ليگ قهرمانان 2004-2003)

نتيجه بازي رفت: رئالمادريد 4 موناكو 2

رئال در مسابقهاي ديدني در بازي رفت موفق شد در عرض 30 دقيقه، 4 گل به موناكو بزند. براي كهكشانيها اِلگرا، زيدان، فيگو و رونالدو گلزني كرده بودند. مورينتس ستاره سابق رئال آخرين گل بازي را زد تا نتيجه 4 بر 2 شود. در ديدار برگشت همان گل بلاي جان رئاليها شد. موناكو 3 بر يك در ورزشگاه لوئي دوم پيروز شد تا با گل زده بيشتر در خانه حريف صعود كند. ژولي دو مرتبه و مورينتس يك مرتبه گل نخست رئال كه رائول زده بود را جواب دادند.

 

 چلسي 4 ناپولي يك (مرحله يكهشتم نهايي ليگ قهرمانان 2012-2011)

نتيجه بازي رفت: ناپولي 3 چلسي يك

لاوتزي و كاواني دو ستاره آن روزهاي ناپولي به ترتيب دو و يك گل زدند تا پاسخي براي گل ماتا داده باشند و بازي رفت را اين تيم از چلسي 3 بر يك ببرد. ديدار برگشت را هم چلسي تقريباً به همين شكل 3 بر يك در 90 دقيقه برد. دروگبا، تري و لمپارد براي آبيهاي لندني گل زدند و اينلر تنها گل ناپولي را زد اما در وقتهاي اضافه ايوانوويچ گل پيروزيبخش را زد تا چلسي تيمي باشد كه به مرحله بعد ميرسد. در فينال چلسي با شكست بايرن در ضربات پنالتي قهرمان شد.

 

 بارسلونا 4 آثميلان صفر (مرحله يكهشتم نهايي ليگ قهرمانان 2013-2012)

نتيجه بازي رفت: آثميلان 2 بارسلونا صفر

بواتنگ و مونتاري دو گل زيبا در سنسيرو به بارسلونا زدند و ميلانيها اميدوار بودند بازي برگشت با كنترل حملات حريف صعود كنند اما شبي خاطرهانگيز باز هم براي بارساييها رقم خورد و درخشش مسي باعث صعود اين تيم شد. لئو در اين ديدار دو گل زد و گل بعدي توسط ويا به ثمر رسيد. تير خلاص را آلبا در آخرين دقيقه زد تا با 4 گل بارسا جشن صعود بگيرد. بارسا دو مرحله بعد با شكست هفت گله از بايرن موفق نشد به فينال برسد.

 

منچستريونايتد 3 المپياكوس 2 (مرحله يكهشتم نهايي ليگ قهرمانان 2014-2013)

نتيجه بازي رفت: المپياكوس 2 منچستريونايتد صفر

شياطينسرخ در يونان با دو گل مغلوب شده بودند اما در ديدار برگشت اين دو گل به خوبي جبران شد. بازي برگشت يكي از خاطرهانگيزترين نمايشهاي فانپرسي در منچستريونايتد بود. او موفق شد هتتريك كند و به تنهايي تيمش را يك مرحله ديگر بالا ببرد. البته در مرحله بعد از آن بايرنمونيخ موفق شد منچستريونايتد را حذف كند.

 

 چلسي 2 پاريسنژرمن صفر (مرحله يكچهارم نهايي ليگ قهرمانان 2014-2013)

نتيجه بازي رفت: پاريسنژرمن 3 چلسي يك

پاريسيها با نمايش عالي در بازي رفت 3 گل به چلسي زدند. لاوتزي، لوئيس (گل به خودي) و پاستوره زننده اين گلها بودند و چلسي هم يك گل توسط ادن آزار زد. در ديدار برگشت با نمايشي منطقي شاگردان مورينيو با استفاده از گل زده در خانه حريف پيروز شدند. دمبا با و شورله دو گل چلسي را وارد دروازه مهمانشان كردند. چلسي در مرحله بعد توسط اتلتيكومادريد حذف شد.

 

بايرنمونيخ 6 پورتو يك (مرحله يكچهارم نهايي ليگ قهرمانان 2015-2014)

نتيجه بازي رفت: پورتو 3 بايرنمونيخ يك

بازي رفت عجيب بود. سابقه نداشت بايرن راحت گل بخورد و در 10 دقيقه اول كوارشما دو گل وارد دروازه نوير كرد. تياگو يكي از گلها را پاسخ داد اما در نهايت گلزني مارتينس باعث شد تا برتري 3 بر يك براي پورتو به دست آيد. ديدار برگشت شاگردان گوارديولا حريف را تحقير كردند و در همان نيمه نخست 5 گل زدند تا خيالشان بابت صعود راحت شود. نتيجه پاياني 6 بر يك شد. تياگو، بواتنگ، لواندوفسكي (2 گل)، مولر و آلونسو گلهاي بايرن را زدند.

 

 رئالمادريد 3 ولفسبورگ صفر (مرحله يكچهارم نهايي ليگ قهرمانان 2016-2015)

نتيجه بازي رفت: ولفسبورگ 2 رئالمادريد صفر

ولفسبورگ با برتري دوگله در ديدار رفت ميتوانست شگفتيساز شود. گلهاي گرگهاي آلماني در بازي رفت را رودريگس و آرنولد زدند. بازي برگشت بازي رونالدو بود. فوقستاره پرتغالي با دو گل دقايق 15 و 17 كار را به تساوي كشاند و در نيمه دوم هم با ضربه ايستگاهي استادانه از زير خط دفاعي ولفسبورگ سومين گل را به ثمر رساند تا تيمش راهي مرحله بعد شود و در نهايت جام قهرماني را بالاي سر ببرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

یورو ۲۰۲۰

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین