امشب اولین جام فصل فوتبال آلمان به یکی از دو تیم بایرن‌مونیخ یا دورتموند اهدا خواهد شد.

دورتموند – بايرن‌مونيخ‌؛ دِركلاسيكر تعيين‌كننده اولين جام فصل

به گزارش خبرورزشی، فصل جديد فوتبال آلمان امشب از ساعت 23 به وقت ايران، به صورت رسمي آغاز خواهد شد. بوروسيادورتموند قهرمان جامحذفي فصل 2017-2016 در ورزشگاه «زيگنال ايدونا پارك» ميزبان بايرنمونيخ قهرمان بوندسليگاي فصل 2017-2016 خواهد بود تا تكليف اولين جام فصل جديد مشخص شود.

دورتموند؛ شروع متفاوت زنبورها

شوك به زنبورها در پايان فصل گذشته وارد شد. پس از اينكه توماس توخل انتظارهاي باشگاه را برآورده نكرد و تنها يك قهرماني جامحذفي را به ويترين افتخارات دورتموند اضافه كرد، از كار بركنار شد. باشگاه دورتموند خيلي سريع تصميم گرفت پيتر بوش مربي تيم آژاكس را جايگزين توخل بكند تا با توجه به سابقه خوب اين مربي هلندي در كار با جوانان، تيمِ جوان دورتموند به نتايج بهتري برسد. عمر توپراك مدافع لوركوزن، محمود دهود هافبك مونشنگلادباخ و ماكسيميليان فيليپ هافبك فرايبورگ 3 بازيكني بودند كه به تيم اضافه كرد. نكته جالب اين است كه بوش كمترين تغيير را در تيم ايجاد كرد و از نظر او مشكل زنبورها بازيكن نيست. اين تيم ستارههاي زيادي دارد كه مصدوميت امانشان را بريده و اگر آماده باشند مربي تيم كار سختي براي چيدن تركيب اصلياش خواهد داشت. برخلاف باشگاههاي مطرح اروپايي، دورتموند پيش از شروع فصل جديد به غير از ميلان با تيمهاي بزرگ بازي نكرد. روت وايز اِسن، اورا رِد دياموندز ژاپن، ميلان بوخوم، اسپانيول و سامپدوريا رقباي زنبورها بودند. اين تيم به جز حريف ژاپني و ميلان در هيچيك از بازيهاي پيشفصل پيروز نشد. دورتموند هنوز كار زيادي براي رسيدن به سطح خوبي كه با يورگن كلوپ رسيده بود، دارد. اولين چالش بزرگ آنها ديدار سوپرجام است و بايد ديد تيم پيتر بوش نسبت به دورتموند چند سال گذشته چه تغييري خواهد كرد.  

بايرنمونيخ؛ باوارياييها بيدار ميشوند

بايرنيها يك فصل تقريباً ناكام را پشت سر گذاشتند. قهرماني در بوندسليگا چيزي نبود كه هواداران بايرنمونيخ با كارلو آنچلوتي بخواهند. آنها به قهرماني در ليگ قهرمانان فكر ميكردند كه به دست نيامد. فصل كه تمام شد كارلو آنچلوتي مجبور بود تغيير بيشتري نسبت به تابستان گذشته بدهد. سال گذشته بايرن فقط متس هوملس و رناتو سانچس را خريد كه دومي هميشه نيمكتنشين بود. با توجه به خداحافظي فيليپ لام و ژابي آلونسو پيش از رسيدن نقل و انتقالات تابستاني بايرن 2 ستاره هوفنهايم يعني نيكلاس زوله و سباستين رودي را به خدمت گرفت. خامس رودريگس ستارهاي بود كه بايرنيها غيرمنتظره آن را به خدمت گرفتند. كورنتين توليسو هم ميتواند در خط مياني به خوبي جاي ژابي را پر كند. با وجود جذب اين ستارهها در بازيهاي پيشفصل ديديم كه بايرن هنوز مشكلات عديدهاي دارد. باوارياييها در 10 بازي دوستانه به ميدان رفتند و به غير از چلسي مقابل همه تيمهاي بزرگ مغلوب شدند. تنها بازي كه خط حمله بايرن خوب كار كرد ديدار با چلسي بود و پيش از آن برابر آرسنال هم نمايش نسبتاً خوبي داشتند اما جدال با ميلان، اينترميلان، ليورپول و ناپولي همگي با شكست براي مونيخيها، 11 گل خورده و بدون گل زده به پايان رسيد. اتفاقي عجيب و بيسابقه براي اين تيم. با شروع فصل بايد ديد آيا كارلتو نقاط ضعف تيمش را شناسايي كرده يا هنوز بايرن توازن لازم را ندارد.

مصدومان و محرومان

رافائل گوئريرو، مارسل اشملتسر، امره مور، ماركو رويس و يوليان وايگل مصدوماني هستند كه به طور قطع در بازي سوپرجام حاضر نخواهند بود. احتمالاً اريك دورم و آندره شورله هم به اين بازي نخواهند رسيد. 3 بازيكن بايرنمونيخ هم در رقابتهاي آئوديكاپ مصدوم شدند تا بازي سوپرجام را از دست بدهند كه خامس رودريگس، تياگو آلكانتارا و ديويد آلابا هستند. البته گفته ميشود احتمال حضور آلابا در اين بازي وجود دارد. مانوئل نوير، ژروم بواتنگ و آرين روبن هم با وجود سپري كردن مصدوميتشان همچنان از حضور در رقابتها معاف هستند.  

آخرين جدال

در نيمهنهايي جامحذفي فصل گذشته دورتموند، بايرنيها را غافلگير كرد و 3 بر 2 پيروز شد. گلهاي دورتموند را رويس، اوباميانگ و دمبله به ثمر رساندند و گلهاي بايرن توسط مارتينس و هوملس وارد دروازه زنبورها شد.  

آمار بازي

5) بايرنمونيخ و دورتموند با 5 قهرماني پرافتخارترين تيمهاي سوپرجام هستند. باوارياييها با 5 نايبقهرماني بالاتر از دورتموند با 3 نايبقهرماني قرار گرفتهاند.

4) در 5 بازي آخر سوپرجام 4 مرتبه بايرن و دورتموند برابر هم قرار گرفتهاند كه هركدام 2 مرتبه پيروز شدهاند و جام را كسب كردند.

6) در 6 دِركلاسيكر آخر بايرن 3 مرتبه برنده بوده، دورتموند 2 پيروزي كسب كرده و يك بازي هم با نتيجه مساوي تمام شده است.

10) تا به حال 10 مرتبه قهرمان بوندسليگا در سوپرجام برنده شده است.

4) قهرمان جامحذفي 4 مرتبه موفق شده سوپرجام را كسب كند.

تركيب احتمالي دو تيم

دورتموند: بوركي، پيژچك، سوكراتيس، بارترا، پاسلاك، كاسترو، شاهين، گوتسه، دمبله، پوليشيچ و اوباميانگ

بايرنمونيخ: اولرايش، رافينيا، مارتينس، هوملس، آلابا، توليسو، ويدال، كومن، مولر، ريبري و لواندوفسكي

 

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __