نظرسنجی

ارزیابی شما از عملکرد پرسپولیس مقابل النصر در عربستان؟
نظرات: ۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

روز شنبه لیگ برتر انگلیس با یکه‌تازی منچستریونایتد، برد سخت لیورپول و شکست آرسنال دنبال شد.

نکاتی از ديدارهای روز شنبه هفته دوم ليگ برتر انگليس

به گزارش خبرورزشی، هر هفته شاهد اتفاقهاي جالب و بعضاً عجيبي در ليگ برتر انگليس هستيم. روز شنبه هفته دوم رقابتهاي ليگ جزيره در حالي آغاز شد كه منچستريونايتد با نمايش فوقالعاده اين مرتبه 4 بر صفر سوآنزيسيتي را مغلوب كرد. ليورپول در نخستين بازي فصل در آنفيلد با يك گل بهسختي از سد كريستالپالاس گذشت و آرسنال در حالي كه به نظر ميرسيد 3 امتياز از استوكسيتي بگيرد يك بر صفر شكست خورد.

سوآنزيسيتي صفر- منچستريونايتد 4

4 گلي كه مثل 4 گل قبلي نبود

به نظر ميرسد واقعاً منچستريونايتد با آقاي خاص در دومين فصل حضورش در اولدترافورد متحول شده است. تيمي كه حسابشده بازي ميكند و به خوبي نبض بازي را در دست دارد. فصل قبل برابر تيمهاي كوچك شياطينسرخ به مشكل برميخوردند و از پيروز شدن مقابل تيمهاي بالاي جدول هم عاجز بودند اما حالا شاهد شكست دادن رقبا با گلهاي زياد هستيم. مورينيو تيمش را برابر سوآنزي با همان تركيب ديدار هفته نخست برابر وستهم به زمين فرستاد. پل پوگبا با حضور نمانيا ماتيچ رها شده و به خوبي براي تيمش فرصت گل ميسازد. منچستريونايتد در ورزشگاه ليبرتي با حوصله بازي كرد و پس از رسيدن به گل در آخرين دقيقه نيمه نخست توسط اريك بايلي در نيمه دوم به حريف فرصت جبران نداد. ماركوس رشفورد كه گفته ميشد با حضور روملو لوكاكو نيمكتنشين خواهد شد در تركيب تيم مورينيو قرار گرفته و با حركت در فضاها به خوبي براي خودش و لوكاكو موقعيت گل ميسازد. پس از دقيقه 80 در عرض 4 دقيقه تمامي عناصر تهاجمي يونايتد تأثيرگذار بودند. لوكاكو و مارسيال گل زدند و رشفورد هم عملكرد بسيار خوبي داشت. از درخشش مخیتاريان هم نبايد بگذريم كه 2 مرتبه در اين دقايق پاسگل داد. لوكاكو تبديل به پنجمين بازيكن شياطينسرخ پس از ايبراهيموويچ، مارسيال، ماكدا و ساها شد كه در 2 بازي نخست خودش در ليگ گل ميزند. نكته جالب ديگر اين است كه آخرين مرتبهاي كه منچستريونايتد 2 بازي نخست فصل را با اختلاف بيش از 4 گل از رقبا برده بود به 110 سال پيش برميگردد.

ليورپول يك- كريستالپالاس صفر

تيمِ كلوپ مدعي نيست!

ليورپول پيش از شروع فصل به خوبي رقبا را در ديدارهاي دوستانه گلباران ميكرد اما با شروع فصل جديد براي گلزني در آنفيلد دست به دامان اشتباه مدافعان كريستالپالاس شد. يورگن كلوپ پس از اينكه در ديدار اول از تركيب تيمش جواب خوبي نگرفت تصميم گرفت 5 بازيكن اصلياش مورنو، لورن، آرنولد، جان و صلاح را روي نيمكت بنشاند. نفرات جانشين در فاز دفاعي براي تيم او خوب عمل كردند و تقريباً هيچ فرصتي براي ضدحمله به شاگردان ديبوئر ندادند. نمايش چشمنواز رابرتسون اسكاتلندي و سانترهاي بينقص او باعث شد تا ليورپوليها خوشحال شوند كه سرانجام يك مدافع چپ كلاسيك و توانا پيراهن تيمشان را پوشيده. رابرتسون 10 سانتر داشت و موفق شد 3 موقعيت براي تيمش خلق كند. او بيش از 70 درصد زمان بازي را در زمين پالاس سپري كرد اما نيمكتنشيني صلاح چندان براي كلوپ نتيجه خوبي در پي نداشت. استوريج ناآماده فرصتي براي گلزني به دست نياورد و در نهايت پس از يك ساعت جاي خودش را به صلاح داد. پيش از اين ديدار كلوپ به شوخي گفته بود كه واگنر سرمربي هادرسفيلد مدعي شده بايد كاري كنند كه پالاس گلبهخودي بزند و جالب بود كه تنها گل ليورپول كه توسط مانه به ثمر رسيد با پاس اشتباه بازيكن حريف رقم خورد. ليورپول در اين بازي 3 امتياز گرفت اما هنوز كلوپ تركيب ايدهآل تيمش را پيدا نكرده و با اين تفاسير بعيد است تيمش مدعي قهرماني باشد.

استوكسيتي يك - آرسنال صفر

ونگر دوباره در برزخ

بعد از بازگشت فوقالعاده در ديدار افتتاحيه ليگ برتر برابر لسترسيتي به نظر ميرسيد فعلاً اوضاع بر وفق مراد آرسن ونگر باشد اما تيم او اولين باخت را در هفته دوم پذيرفت. آرسنال در اكثر دقايق سوار بر بازي بود اما حتي يك گل هم نتوانست به ثمر برساند. 7 شوت خارج از چهارچوب نشان ميدهد برخلاف ادعاي آرسن ونگر تيم او چندان هم شايسته پيروزي نبوده. بيدقتي ستارههاي توپچيها باعث شد تا يك رئالي سابق از تك موقعيت خوبي كه داشت نهايت بهره را ببرد و ورزشگاه بريتانيا را منفجر كند. شايد بيشترين ضربه را آرسنال از تصميم عجيب ونگر خورد. او با وجود اينكه شكودران مصطافي را در تركيب تيم داشت از ناچو مونرئال كه يك مدافع كناري است در مركز خط دفاعي استفاده كرد. به نوعي ونگر با اين تصميم خودكشي كرد و كارايي خط دفاعي تيمش را به پايينتر حد ممكن رساند. البته آرسنال بدشانس هم بود كه خطاي واضح روي هكتور بيرين را مارينر داور ديدار نگرفت تا حتي با ضربه پنالتي هم شانس گلزني نداشته باشند. خسه رودريگس اسپانيايي كه از كابوس نيمكتنشيني در رئالمادريد و پاريسنژرمن فرار كرده هم به رؤياييترين شكل ممكن حضورش در ليگ جزيره را جشن گرفت. شايد دوران متفاوتي براي او در انگليس رقم بخورد.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

ارزیابی شما از عملکرد پرسپولیس مقابل النصر در عربستان؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی