نظرات: ۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

چهار هفته از لیگ برتر سپری شده و دو هفته از لیگ یک اما هنوز سهمیه صعود از لیگ یک به لیگ برتر و تعداد تیم های سقوط کننده از لیگ برتر به لیگ یک مشخص نشده است.

چرا سهمیه صعود و سقوط اعلام نمی شود؟

به گزارش خبر ورزشی، مصوبه پیشین رای به صعود دو تیم از دسته اول به لیگ برتر می داد اما این مصوبه برای فصل گذشته است و تکرار این آ ئین نامه نیاز به طرح دوباره و تایید توسط اعضای هیات رئیسه سازمان لیگ برتر و ادامه هیات رئیسه فدارسیون فوتبال دارد. 
بین پایان مسابقات فصل گذشته و شروع مسابقات فصل جدید ماه ها فاصله بود و در این فرصت می شد دهها جلسه برگزار کرد و در این خصوص هم به جمع بندی رسید اما به نظر می رسد اعضای هیات رئیسه سازمان لیگ برتر و در ادامه اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال خیلی ضرورتی به تصویب طرحی در زمینه احساس نمی کنند. فوقش بعد از گذشت چند هفته ابلاغیه ای برای باشگاه ها ارسال می کنند که مثلا سهمیه صعود به لیگ برتر 2 تیم است یا به 2.5 تیم افزایش پیدا کرده است! باشگاه ها هم بالاجبار حق اعتراض ندارند و همیشه باید از مصوبات تبعیت کنند. 
بی تعارف الان دهها جلسه دراین زمینه برگزار شود خیلی نمی تواند کارشناسی باشد چرا که همه ی تیم های حاضر در لیگ یک به افزایش سهمیه ی صعود به لیگ برتر رای می دهند و همه تیم های حاضر در لیگ برتر به همان دو سهمیه صعود رای خواهند داد. حتی تیم های سپیدورد رشت و پارس جنوبی که فصل گذشته دسته اولی بودند الان حاضر نیستند سهمیه سقوط از لیگ برتر به دسته اول به بیش از 2 تیم افزایش پیدا کند. 
اگر قرار به طرح کارشناسی بود این کار باید پیش از شروع بازی های لیگ برتر و دسته اول انجام می شد اما مشخص نیست که چرا این کار انجام نشد. شاید هم خیلی از نگاه فدراسیونی ها این مسئله مهم نیست. این یعنی بی قانونی و جای تعجب است فدراسیون فوتبال که مجری فوتبال در کشور است و باید قانونمندی را رواج دهد خود به راحتی قوانین را زیر پا می  گذارد. 
یعنی برگزاری یکی دو نشست و تصمیم گیری در این زمینه این قدر سخت است؟ شاید هم سخت است و ما از آن اطلاع نداریم!!!

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی