نظرسنجی

قهرمان لیگ با توجه عملکرد تیم‌ها در هفته ۲۸؟
۰
چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۷
۰ |
۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

به طور طبیعی کارلوس کی‌روش دوست دارد در جام جهانی روی نیمکت تیم ملی ایران بنشیند اما بعد از آن و برای جام ملت‌های امارات کمی بعید است کارلوس را دوباره در تیم ملی ببینیم و اینجاست که باید دید انتخاب بعدی مسئولان کدام مربی است.

کارلوس کیروش قبل از بازی با سوریه گفته بود این آخرین کنفرانس خبری من در ایران بود. اولین برداشت از حرف او این است که نمیخواهد بماند. کیروش کمکم باتری خالی میکند و توان جنگیدن در تمام عرصهها را ندارد. به هر حال سن او هم بالا رفته و به 64 سالگی رسیده است اما این که ما برای دوران بعد از او چه برنامهای داشته باشیم، خیلی مهم است. قطعاً ایران باید دنبال یک مربی بزرگ و صاحب سبک باشد اما این که مربی مورد نظر چه کسی و با چه تفکری باشد، خیلی مهم است. کیروش مثل ایویچ روی ساختار دفاعی فوتبال ایران کار کرد که جواب هم داد اما این که مربی بعدی همین سبک را ادامه دهد یا مثلاً تفکری هجومی داشته باشد، خیلی مهم است.

ما در این ۶ سال فهمیدیم که سرمربی تیم ملی باید کاریزما داشته باشد و به بازیکنان باج ندهد. همین تیم ملی اگر یک مربی سختگیر نداشت امروز متشکل از ۴، ۵ باند بزرگ بود که هیچ کس نمیتوانست آنها را جمع کند پس طبعاً مربی بعدی هم باید حداقل از بعضی جهات شبیه کیروش باشد و البته بزرگ و اسم و رسمدار هم باشد به طوری که نام هیچ بازیکنی روی او سنگینی نکند. البته پیشنهاد ما به فدراسیون این است که حتی در صورت جدایی کیروش، نظر او را برای انتخاب مربی بعدی بپرسند. به هر حال کارلوس روی فوتبال دنیا شناخت کاملی دارد و اگر او برای تیم ملی ایران سرمربی انتخاب کند (با توجه به تعصبی که روی ایران دارد) به مراتب بهتر از آن است که مثل سال 85 سرمربی با خرد جمعی! انتخاب شود. 

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

قهرمان لیگ با توجه عملکرد تیم‌ها در هفته ۲۸؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی