۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

رادامل فالکائو می‌گوید اتهام تبانی به او بی‌مورد است و فقط به بازیکنان پرو نتیجه بازی همزمان را اطلاع داده.

اولين اظهارنظر  فالكائو بعد از اتهام تبانی در بازی كلمبيا - پرو

به گزارش خبرورزشی، در جريان بازي اخير پرو- كلمبيا در دور پاياني بازيهاي مرحله انتخابي جام جهاني 2018 اتفاقاتي رخ داد كه رنگ و بوي تباني ميداد. با تساوي اين دو تيم و با در نظر داشتن نتايج ساير بازيها، كلمبيا به صورت مستقيم از منطقه آمريكايجنوبي جواز حضور در جام جهاني را كسب كرد و پرو هم موفق شد به بازي پليآف برسد.

تصاوير منتشره از گفتوگوي رادامل فالكائو با يكي از بازيكنان پرو در جريان آن بازي، گمانهزنيها در مورد احتمال رخ دادن تباني در آن بازي را بيشتر كرد. در اين تصاوير كه با لبخواني صحبتهاي رادامل فالكائو همراه بود، به نظر ميرسيد كه فالكائو با چند نفر از بازيكنان حريف صحبت كرده و در جريان صحبتهايش دهانش را با دست پوشانده بود تا مانع لبخواني حرفهايش شود ولي در يك صحنه به نظر ميرسيد به يكي از بازيكنان پرويي گفت كه حمله نكنند. همين گمانهزنيها در مورد تباني اين دو تيم را به همراه داشت؛ تساوي در اين بازي به منزله حذف شيلي بود كه در آن شب صفر-3 مغلوب برزيل شده بود.

حالا فالكائو در صحبتهايي به شفافسازي در مورد آن ماجرا پرداخته و گفته كه به بازيكنان پرويي چه ميگفته: «ما ميدانستيم در ديگر بازيها چه اتفاقاتي در جريان است. با اطلاع از ساير نتايج در حال بازي كردن بوديم و من اين را به بازيكنان پرو منتقل كردم. همين و بس.»

تاپيا، بازيكن مليپوش پرويي هم در صحبتهايي همين موضوع را تأييد كرد و گفت: «در پنج دقيقه پاياني بازي، كلمبياييها به ما نزديك شدند و ميدانستند كه شرايط رقم خورده در ساير بازيها به چه ترتيب است.»

اين ماجراي تباني احتمالي حالا در آمريكايجنوبي به نام «توافق ليما» (ليما پايتخت پرو است) نامگذاري شده است و با تساوي یک-یک دو تيم، هر دو تيم كلمبيا و پرو به هدفشان رسيدند و بازي با همين نتيجه و در شرايطي كه هر دو تيم شانس حضور در جام جهاني را (كلمبيا به صورت مستقيم و پرو به صورت غيرمستقيم) داشتند، به پايان رسيد.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی