نظرسنجی

کدام‌یک هیجان و رضایت بیش‌تری برای شما داشت؟
نظرات: ۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

شهرآورد رفت شهر میلان امشب برگزار خواهد شد، در حالی که اینتر شرایط خوبی دارد و میلان با 2 شکست گام به میدان سن‌سیرو می‌گذارد.

اينترميلان – آث‌ميلان‌؛ دوئل در شهر

به گزارش خبرورزشی، در هشتمين هفته سري A ايتاليا شهرآورد دلامادونينا برگزار خواهد شد و در حالي امشب از ساعت 22:15 تيمهاي اينترميلان و آثميلان به مصاف هم خواهند رفت كه در 7 هفته پيش شرايط متفاوتي را تجربه كردهاند، يكي در جمع مدعيان قرار گرفته و ديگري با وجود هزينههاي زياد هنوز نتايج خوبي نگرفته است.

اينترميلان؛ ضلع سوم مثلث قهرماني

اولين و بزرگترين خريد اينترميلان براي فصل 2018-2017 روي نيمكت اين تيم نشست؛ لوچانو اسپالتي. مربي فصل گذشته رميها كه در شرايط بحراني جالوروسي را تحويل گرفته بود و تواناييهاي خودش را به خوبي نشان داد بهترين انتخاب براي هدايت نراتزوري بود. او به جاي جذب بازيكنهاي اسمي و گرانقيمت تصميم گرفت با جذب چند مهره كمنام و نشانتر مثل اشكرينيار، والرو، وسينو و دالبرت تيم بهتري بسازد. نتيجه اين شد كه اينتر پرحاشيه و ناموفق فصل گذشته فعلاً تا هفته هفتم فصل جديد سري A در كنار يوونتوس و ناپولي 2 تيمي كه قدرت و ثبات داشتهاند مثلث قهرماني را تشكيل داده است. اينتريها حتي در هفتههاي ابتدايي آخرين فصلي كه قهرمان شدند هم نتايج به اين خوبي نگرفته بودند و اين فصل از 7 بازي نخست فقط 2 امتياز از دست دادهاند. البته قدرت يووه و ناپولي كار را براي شاگردان اسپالتي سخت ميكند اما هواداران آبيومشكيپوشان شهر ميلان به آينده تيمشان اميدوار هستند. گرفتن نتيجه خوب در ديدارهاي بزرگ مثل شهرآورد امشبِ ميلان و جدالهاي رودررو با مدعيان سرنوشت تيمها را رقم خواهد زد. بايد ببينيم تيم اسپالتي در آينده چه عملكردي خواهد داشت.

آثميلان؛ هواپيمايي كه اوج نميگيرد

خريد و خريد و خريد، تنها كاري كه ميلان در روزهاي ابتدايي تابستان 2017 انجام داد. وينچنزو مونتلا يك ليست بلند بالا از بازيكناني كه براي تحول روسونري ميخواست به مالك چيني باشگاه داد و به اكثر خواستههاي خودش هم رسيد. او حالا تيمي پر از ستاره و بازيكنهاي جوان بااستعداد دارد و همه منتظر هستند با تيم ايدهآل خودش نتيجه بگيرد اما مثل اينكه قرار نيست اين بازيكنان در هواپيماي مونتلا در ارتفاعهاي بالا پرواز كنند. پس از شكست عجيب و سنگين برابر لاتزيو، مونتلا اين باخت را موقتي و اتفاقی دانست اما در 2 هفته اخير تيم او برابر سامپدوريا و رم هم مغلوب شد تا اوضاع براي اين مربي جوان پيچيده شود. قطعاً مونتلا دوست ندارد تيمي كه ساخته را به راحتي رها كند و از كار بركنار شود. در هفتههاي پيشرو بايد تلاش بيشتري براي بيرون آوردن تيمش از مخمصه انجام بدهد. پيروزي در شهرآورد دلامادونينا ميتواند ورق را به سود او برگرداند و شايد حتي بتواند تيمش را به جمع مدعيان نزديكتر كند. اگرچه سخت است تصور كنيم ميلان اين فصل مدعي قهرماني باشد اما براي تيمي كه فصل قبل راهي ليگ اروپا شد رفتن به ليگ قهرمانان اروپا موفقيت بزرگي است.

مصدومان و محرومان

مارسلو بروزوويچ ستاره كروات اينترميلان در ديدارهاي ملي آسيب ديد و شهرآورد را از دست داد. آندرهآ كونتي، لوكا آنتونلي و نيكولا كالينيچ مصدومان روسونري هستند كه البته احتمال رسيدن آنتونلي و كالينيچ به بازي امشب وجود دارد. هاكان چالهاناوغلو هم با دريافت كارت قرمز در ديدار برابر رم غايب بزرگ بازي با اينتر خواهد بود.

آخرين جدال

بازي برگشت فصل قبل مثل بازي رفت با تساوي 2-2 به پايان رسيد. كاندروا و ايكاردي براي اينتر و رومانيولي و زاپاتا براي ميلان گلزني كردند.

آمار بازي

218) شهرآورد دلامادونينا 218 مرتبه به صورت رسمي برگزار شده كه اينتر 77 برد و ميلان 75 برد كسب كردهاند و 66 بازي هم مساوي شده است.

2) در 6 شهرآورد آخر (رسمي و دوستانه) سهم هر تيم 2 برد بوده و 2 بازي هم مساوي شده است.

2) 2 جدال فصل قبل نراتزوري و روسونري با تساوي 2-2 به پايان رسيد.

4) آخرين و تنها مرتبهاي كه بيش از 2 شهرآورد متوالي در سري A به تساوي انجاميد به بازيهاي بين سالهاي 1935 تا 1937 برميگردد كه در آن مقطع 4 بازي متوالي مساوي شد.

3) ميلانيها در 4 بازي آخر كه به عنوان مهمان برابر اينتر قرار گرفتهاند در 3 ديدار موفق به گلزني نشدهاند.

صفر) اينتر در كنار يوونتوس و ناپولي تيمهاي بدون شكست سري A تا پايان هفته هفتم هستند.

3) نراتزوري با دريافت تنها 3 گل بهترين خط دفاعي ليگ را تا هفته هفتم به نام خودش ثبت كرده. اينتريها در خانه هنوز گل نخوردهاند.

تركيب احتمالي دو تيم

اينترميلان: هاندانوويچ، دِآمبروسيو، اشكرينيار، ميراندا، دالبرت، وسينو، والرو، كاندروا، ماريو، پريشيچ و ايكاردي

آثميلان: دوناروما، موساكيو، بونوچي، رومانيولي، بوناونتورا، كسيه، بيليا، بوريني، رودريگس، سيلوا و سوسو

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

کدام‌یک هیجان و رضایت بیش‌تری برای شما داشت؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی