۰ نفر
سه‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۳

روز دوم مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا ۲۰۱۸، سه‌شنبه اول اسفند ۹۶، ساعت ۱۹:۰۰، ورزشگاه السيب مسقط داور: ريوجي ساتو (ژاپن) كمك‌ها: ساگارا تورو و ياماتوشي هيروشي (ژاپن)

استقلال ايران – الهلال عربستان/ غول‌كشی در مسقط

به گزارش خبرورزشی،مصاف دو تيم همواره در غرب قاره كهن يكي از دوئلهاي جذاب . در عين حال حيثيتي قلمداد ميشود. دو باشگاه پرافتخار و پرطرفدار در ايران و عربستان كه كريهاي فراواني با هم دارند و حالا مشكلات ديپلماتيك باعث شده تا بر ميزان حساسيتهاي حاكم بر آن در گروه مرگ ليگ قهرمانان آسيا بيشتر از قبل افزوده شود. تساوي در روز ابتدايي تورنمنت نيز از سوي ديگر بر اهميت جدال فرداشب دو تيم در مسقط افزوده است چون تيم برتر اين مصاف ميتواند بخت اول صعود از گروه مرگ لقب بگيرد. استقلال با وينفرد شفر در گام اول توانست ضمن ارائه نمايشي ديدني به نتيجه قابل قبولي نيز مقابل الريان برسد؛ نتيجهاي كه حتي ميتوانست توأم با سه امتياز هم باشد اما در نهايت يك امتياز طلايي را عايد پيرمرد آلماني و شاگردانش كرد. استقلال مسلماً اگر فرداشب در مسقط بتواند همان نمايش نيمه دوم برابر الريان را تكرار كند، با كمي دقت و هوشياري بيشتر در بهره بردن از موقعيتهاي گلزني ميتواند به آنچه نياز دارد، برسد. شايد بيشترين نگرانيها پيرامون اردوي استقلال به خط حمله بازگردد چون هنوز ضعفهاي موجود در اين پست برطرف نشده است. مسلماً با آماده شدن تيام و هماهنگي اين بازيكن سنگالي با علي قرباني و ساير عناصر تهاجمي خيال شفر تا حدودي آسوده شود؛ بازيكني كه فردا ميتواند برگ برنده استقلال نيز لقب بگيرد. در آن سوي ميدان رامون دياز و شاگردانش نيز در شرايطي متفاوت تنها چشم به برتري در بازي با استقلال دارند تا از زير بار فشارها و انتقادات خارج شوند. از دست دادن دو مهره كليدي خارجي به نسبت فصل قبل تأثير زيادي در روند قهرمان عربستان داشته تا رامون دياز بعد از تساوي با العين در بازي هفته قبل بيشتر از قبل در مظان اتهامات از سوي طرفداران و كارشناسان قرار بگيرد كه گزينههاي جانشيني مناسبي برابر خريبين و كارلوس ادواردو انتخاب نكرده است. الهلال كه در ليگ عربستان هم با بردهاي خفيف و نه قاطعانه نشان داده از فرم مطلوب و با نشاط فصل قبل فاصله دارد، همچنان يكي از تيمهايي است كه نبايد دستكم گرفته شود. حضور تعداد پرشماري از مليپوشان سعودي در كنار خريدهاي گرانقيمت خارجي باعث شده تا اين تيم فرداشب در مسقط حريفي دستوپاگير براي استقلال لقب بگيرد كه عبور از سد آنها چندان آسان نخواهد بود. به هر ترتيب جنگ غولهاي فوتبال باشگاهي غرب آسيا در مسقط ميتواند تبعات و حواشي بسيار زيادي در پي داشته باشد كه بايد ديد در اين جنگ تمامعيار شفر ميبرد يا دياز آرژانتيني.
چهرهها
سرور جپاروف ستاره ازبكستاني بعد از نمايش درخشاني كه مقابل الريان داشت، كاملاً نشان داد چرا حضورش در تركيب اصلي باعث ميشود تا استقلال فوتبالي متفاوت به اجرا بگذارد. مليپوش ازبك با وجود اينكه پا به سن گذاشته، همچنان يك سر و گردن از تمام بازيكنان همپستي خود بالاتر و باهوشتر در ميدان ظاهر ميشود تا جايي كه بر اساس آمار ارائه شده از سوي كنفدراسيون فوتبال آسيا در هفته نخست بيشترين پاس منجر به ايجاد موقعيت گل نيز از جانب اين بازيكن بود تا در صدر بهترينها قرار بگيرد، از همينرو ميتوان جپاروف را چهره اصلي آبيها مقابل الهلال قلمداد كرد.
اشرف بن شرقي ستاره مراكشي را ميتوان خطرناكترين مهره الهلال در بازي فرداشب قلمداد كرد. پديده جديد فوتبال مراكش كه لقب «ديبالا» را از فوتبالدوستان اين كشور دريافت كرده، بعد از انتقال گرانقيمت به اردوي الهلال خيلي زود تأثيرگذارياش در مسابقات داخلي را نشان داد گرچه هفته قبل او نتوانست گرهي از مشكلات اين تيم مقابل العين باز كند. بن شرقي با توانايي خاصي كه دارد، بدون شك  خطرناكترين بازيكن در ساختار تهاجمي قهرمان عربستان است گرچه در كنار او بايد از ازكوئل چيروتي ديگر خريد جديد الهلاليها نيز به نيكي ياد كرد چون مهاجمي گلزن و تمامكننده است.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین