۰ نفر
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۳

کنستانتین استانیسلاوسکی بازیگر، کارگردان و نظریه‌پرداز روسی تئاتر، جمله معروفی دارد که می‌گوید: «نقش بزرگ و کوچک نداریم بلکه بازیگر بزرگ و کوچک داریم چون اگر نقش کوچک را درست بازی کنی، تبدیل به نقش بزرگ می‌شود.» در سینما و تئاتر بازیگران بزرگ آنهایی هستند که اکثراً سوپراستار نیستند و نقش مکمل بازی می‌کنند. چرا؟ چون موتور فیلم را آنها پیش می‌برند. البته گاهی هم نقش اول بازی می‌کنند. چطور؟

نعمتی: تلخ‌ترین گل زندگی‌ام را زدم!

به گزارش خبرورزشی،زمانی که در یک پلان چنان میدرخشند که بیشتر از نقش اول به چشم میآیند. نمونه بارز این قبیل بازیگران را میتوان در فیلمهای آلفرد هیچکاک پیدا کرد یا نمونه داخلی هم باید به سریال ماندگار داییجان ناپلئون ساخته ایرج تقوایی اشاره کرد. سریالی که در آن نقش بزرگ و کوچک معنی نداشت و همه بازیگران به یک اندازه درخشیدند و ماه مجلس شدند! اما با این مقدمه نسبتاً طولانی میخواستیم سراغ فوتبال برویم؛ بازی تلخ السد قطر و پرسپولیس! دیداری که برخلاف تصورات همگان در نهایت با برتری ۳ بر یک یاران ژاوی به پایان رسید. در روزی که نه علیرضا بیرانوند خودش بود و نه سیدجلال حسینی و نه حتی علی علیپور، یک جوان تعویضی در دقیقه 90 وارد زمین شد و ۴ دقیقه بعد و قبل از سوت پایان بازی توسط داور، تکگل پرسپولیس را به ثمر رساند. صحبت از سیامک نعمتی است. شماره 88 که قرار بود در دقیقه ۸۸ وارد زمین شود اما کمی معطل شد و ۲ دقیقه بعد به عنوان بازیکن تعویضی به میدان رفت تا ثابت شود حقش بیشتر از ۴ دقیقه بازی کردن بوده است.

تجربه نشان داده وقتی بازیکنی از دقیقه ۸۵ به بعد وارد زمین میشود، انگیزه یا کارآیی خاصی ندارد و صرفاً برای وقتکشی بازی میکند. اگر هم تیمش عقب باشد دیگر نای حرکت یا دوندگی ندارد چه رسد به گلزنی!

اما سیامک نعمتی آن جمله معروف سینمایی کنستانتین استانیسلاوسکی را در زمین فوتبال اجرا کرد. اینکه نقش بزرگ و کوچک نداریم بلکه بازیگر بزرگ و کوچک داریم و این بار نعمتی جوان چنان خوب از پس نقش تعویضی خود برآمد هرچند...

یک روز پس از شکست تلخ پرسپولیس برابر السد قطر، میزبان صحبتهای سیامک نعمتی بودیم و دقایقی با او گپ زدیم.

* نمیدانیم بابت گلزنیات به تو تبریک بگوییم یا به خاطر شکست سنگین در قطر...

واقعاً شب سختی را در قطر پشت سر گذاشتیم. تلخترین گل عمرم را زدم. خیلی بد شد و همه ما ناراحت بودیم. باورمان نمیشد سه گل از السد بخوریم.

* دلیل این باخت به نظر تو چه بود؟

باور کنید هنوز هم نمیدانم. یعنی هنوز باورم نمیشود. ما میخواستیم هر ۳ امتیاز را کسب کنیم که...

* از آخرین شکست پرسپولیس مدتها میگذشت. بعد از باخت به پیکان در آزادی دیگر شکست نخورده بودید.

گفتم که هیچکدام از ما هنوز باور نمیکنیم. شرمنده هواداران پرسپولیس شدیم. هموطنان ما لطف کرده و در قطر به استادیوم آمدند. همگی ناراحتیم ولی انشاءا... جبران میکنیم.

* چگونه؟

مطمئن باشید شکست مقابل السد در قطر را در تهران با یک برد شیرین جبران خواهیم کرد.

* سیامک! به نظر خودت نباید بیشتر بازی میکردی؟

من تابع تصمیم سرمربی هستم. آقای برانکو هر چه صلاح بداند، انجام میدهد و به خودم اجازه نمیدهم درخصوص تصمیمات کادر فنی نظر بدهم.

* هواداران پرسپولیس پس از این باخت خیلی نگران شدند. آنها واهمه دارند که این شکست روی نتایج بعدی تیم محبوبشان تأثیر منفی بگذارد.

نه مطمئن باشید اینطور نخواهد شد. ما این باخت را فراموش کرده و با تمام قدرت در لیگ برتر و همینطور لیگ قهرمانان آسیا جلو خواهیم رفت. مقابل السد روز بد ما بود و این اتفاق برای هر تیمی میافتد. رئال مادرید، بارسلونا، یوونتوس و... هم ممکن است چنین شکستهایی را تجربه کنند اما این باخت باعث به هم ریختن پرسپولیس نخواهد شد. شک نکنید!

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

نظرسنجی

به نظر شما کدام‌یک از گزینه‌های زیر رئیس فدراسیون فوتبال خواهد شد؟
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین