نظرسنجی

پیش‌بینی شما از نتیجه دیدار مس کرمان و استقلال؟
نظرات: ۰
۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

برنامه ۹۰ دوشنبه شب، یک ابهام بزرگ و دور از ذهن در زمان نظرسنجی برای انتخاب بهترین بازیکن سال فوتبال ایران داشت.

سوژه روز| ابهام بزرگ در نظرسنجی برنامه ۹۰

به گزارش خبرورزشی، در برنامه ۹۰ شب گذشته ما شاهد اتفاق جالب توجهی بودیم؛ نظرسنجی این برنامه برای انتخاب بهترین بازیکن سال ۱۳۹۶ فوتبال ایران بود. نظرسنجی که حتی در انتخاب چهره هایش نیز می توان ایراداتی را از تهیه کنندگان و کارشناسان برنامه ۹۰ گرفت. با این حال و با رای مردمی، امید ابراهیمی با بیش از ۶۵۸ هزار رای و کسب ۳۰ درصد آرا اول شد و علی علیپور با بیش از ۵۹۶ هزار رای و کسب ۲۷.۵ درصد آرا در مکان دوم نشست.
به هر حال باید به رای مردم احترام گذاشت و این اولین راه برای رسیدن به دموکراسی است اما یک سوال ویژه؛ در تیم فوتبال استقلال، بازیکنانی مثل فرشید اسماعیلی، داریوش شجاعیان، وریا غفوری و... نمی توانستند سهمی برای حضور در این نظرسنجی داشته باشند؟ یعنی شما امروز به خیابان بروید و از مردم کوچه و بازار بپرسید بهترین بازیکن استقلال در سال ۱۳۹۶ چه کسی بوده، همه آنها می گویند امید ابراهیمی؟
سوال دیگر، حضور مهدی طارمی در این بخش است. طارمی چه کار ویژه ای برای فوتبال ایران در این سال انجام داد؟ البته او بازیکن موثری برای تیم ملی و پرسپولیس بود اما در این حد که با وجود ۴ ماه محرومیت و ۲ ماه تعطیلی مسابقات یعنی حدود ۶ ماه دوری از فوتبال، یکی از گزینه های بهترین بازیکنان فوتبال ایران در سال ۹۶ باشد؟ چه کسی این منطق را قبول دارد؟
از سوی دیگر، اگر بحث پرسپولیس و استقلال و نظرات رنگی در میان نبود، آیا سامان قدوس باز هم با کسب ۵۵ هزار و ۷۷۱ رای، در بین گزینه های منتخب در این نظرسنجی، آخرین نفر می شد؟ سامان در فصل قبل بهترین بازیکن باشگاهش بود، بهترین بازیکن لیگ سوئد شد، بهترین بازیکن تیم استرشوندس در بازی رفت و برگشت مقابل آرسنال بود و در لیگ اروپا، کاری کرد که مربی مهمی چون آرسن ونگر لب به تحسین این فوتبالیست ایرانی بگشاید؛ حق او این بود که نفر آخر باشد؟
به نظر می رسد علیرغم تلاشی که عادل فردوسی پور برای انتخاب بهترین ها داشت اما ابهاماتی که در ذهن اهالی فوتبال باقی گذاشته، بیشتر از آن چیزی است که بتوان به راحتی هضم کرد یک بازیکن از استقلال که نیمی از فصل به همراه تیمش قعرنشین بود و بخشی از فصل نیز مصدومیت را تجربه کرد و یک بازیکن از پرسپولیس که نیمی از سال نام و نشانی برای حضور در جمع بهترین های فوتبال ایران نداشت بیشتر از علیرضا جهانبخش، ستاره واقعی لیگ هلند، سامان قدوس بهترین بازیکن لیگ سوئد و کاوه رضایی یکی از مدعیان کسب عنوان آقای گلی در لیگ بلژیک رای بیاورد.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

پیش‌بینی شما از نتیجه دیدار مس کرمان و استقلال؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها