نظرسنجی

بهترین تیم هفته هجدهم لیگ برتر؟
نظرات: ۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

مرحله يك ‌هشتم پاياني رقابت‌هاي اين فصل ليگ قهرمانان اروپا به پايان رسيد و تيم‌هاي صعود كرده به دور بعد مشخص شدند.

ده برنده و بازنده مرحله يک هشتم پايانی ليگ قهرمانان

به گزارش خبرورزشی،در بازيهاي اين مرحله لحظهها و اتفاقات جالب توجهي را شاهد بوديم. رقابتهاي مرحله يكهشتم هميشه رقابتهاي حساسي هستند كه در آنها قهرمانان و ناكامها مشخص و در تاريخ ثبت ميشوند. برندگان دوئلهاي اين فصل همان هميشگيها بودند؛ كريس رونالدو و مسي. در اين دوره، خبري از نيمار نبود هر چند در بازي دور رفت عملكرد خوبي داشت ولي در بازي برگشت غايب بود.

ناكامهاي بزرگ را بايد روي نيمكتهاي مربيگري جست؛ امري و مورينيو. البته نام كونته در اين ليست قرار نميگيرد؛ چراكه اگرچه تيمش مقابل بارسا شكست خورد و از گردونه رقابتها كنار رفت ولي چلسي او در دو بازي رفت و برگشت از خيلي حيثها برتر از بارسا بود. در اينجا ميتوانيد با 10 چهره برنده و بازنده مرحله يكهشتم پاياني ليگ قهرمانان اروپاي امسال آشنا شويد. قطعاً ميشد افراد بيشتري را هم در اين ليست گنجاند:

ليونل مسي:

اگر مسي پيراهن چلسي را به تن ميكرد، قطعاً سرنوشت اين مصاف به گونه ديگري رقم ميخورد. او همان مسياي بود كه دلش ميخواست. در لندن گل بارسا را به ثمر رساند و در بازي نوكمپ هم سرنوشتساز بود. سريعترين گل كارنامه فوتبالش را در اين بازي زد و آخرين گل بارسا در اين بازي هم توسط خودش به ثمر رسيد. هيچكس در كره زمين نيست كه بتواند او را مهار كند.

كريستيانو رونالدو:

آقاي ليگ قهرمانان اروپا. دو گل در برنابئو و يك گل در پاريس باعث شد تا او و تيمش كار پاريسنژرمن را يكسره كنند. كريس با زدن 12 گل در 8 بازي، آماري مشابه با سال قبلش را ثبت كرد. او اين فصل هم مثل فصل گذشته در رقابتهاي اروپايي خوش درخشيد.

بن يدر:

نام او حالا با حروف طلايي در تاريخ باشگاه سويا ثبت شده است. تيم مونتلا به گل نياز داشت و بن يدر در تئاتر رؤياها ظاهر شد تا به بهترين نحو ممكن ايفاي نقش كند و با دو گلي كه به دخئا زد، سويا را بعد از شصت سال به مرحله يكچهارم پاياني ليگ قهرمانان اروپا رساند.

*ايگواين:

ستاره آرژانتيني يوونتوس را به اين متهم ميكنند كه در بازيهاي مهم، لغزان و متزلزل ظاهر ميشود. اين بار او در ومبلي يك پنالتي ارزشمند را از دست داد تا تيمش در بازي رفت نتواند برترياش را حفظ كند و به يك تساوي رضايت داد اما ايگواين در بازي برگشت گل تساوي بخش تيمش را زد و يك پاس گل تماشايي به ديبالا رساند تا يوونتوس را به يك چهارم پاياني ليگ قهرمانان اروپا ببرد.

هاينكس:

زيدان و مونتلا مربيان موفق اين مرحله بودند ولي كسي نيست كه بتواند يوپ بزرگ را فراموش كند. تنها 90 دقيقه كافي بود تا بايرن كار بشيكتاش را يكسره كند. هاينكس به بهترين نحو ممكن شاگردانش را رهبري كرد تا بايرن در 11 بازي متوالي اخيرش در ليگ قهرمانان اروپا برنده باشد. او يك اسطوره به تمام معنا روي نيمكت مربيگري است.

نيمار:

او در برنابئو با رقابتهاي اين فصل ليگ قهرمانان اروپا خداحافظي كرد. پياسجي براي خريدش 222 ميليون يورو هزينه كرد تا در ديداري مثل بازي برگشت مقابل رئال از مهارتهاي چنين ستارهاي بهره ببرد ولي نيمار شانس حضور در اين بازي را به خاطر مصدوميت از دست داد. حالا او با خودش فكر ميكند كه شايد براي فتح اروپا، در انتخاب تيم جديدش اشتباه كرده است.

امري:

 پياسجي شيخ قطري به قصد قهرماني در ليگ قهرمانان اروپا پايهگذاري شد اما آنها امسال هم با اوناي امري در مسير محقق كردن رؤيايشان ناكام ماندند. اگر پارسال بارسا رؤياهاي آنها را نقش برآب كرد، امسال نوبت رئالمادريد بود تا مانع پيشروي پياسجي به مراحل پاياني اين تورنمنت شود. پاريسنژرمن امري با پادشاه اروپا روبهرو شد و ناكام ماند تا سرنوشتش با اما و اگرهايي روبهرو شود.

مورينيو:

 مربي مغرور پرتغالي در مرحله يكهشتم پاياني ليگ قهرمانان اروپا ناكام ماند. سويا توانست يونايتد را از گردونه رقابتها حذف كند تا اعتبار مورينيو بيش از هر زمان ديگري زير سؤال برود. او هيچ كار خاصي براي ادامه حضور تيمش در ليگ قهرمانان اروپا انجام نداد تا يكي از بازندهها و ناكامهاي اين دوره لقب بگيرد.

آزار:

كار او در شرايطي در رقابتهاي اين فصل ليگ قهرمانان اروپا به پايان رسيد كه حسابي انگشتنما بود. نه در استمفورد بريج و نه در نوكمپ، آزار نتوانست كار خاصي انجام دهد و ويليان عملكرد بهتري نسبت به او داشت. اين در حالي بود كه توقعات زيادي از ادن آزار ميرفت. اگر او ميخواهد روزي توپ طلا را از آن خودش كند، بايد در چنين ديدارهاي سرنوشتسازي كفش طلا به پا كند.

كورتوا:

 يكي از بهترين دروازهبانان اروپا كه در روزي كه انتظار ميرفت در اوج باشد، لغزان و متزلزل بود. او در بازي نوكمپ اول از مسي گل خورد و همين باعث شد تا زانوهايش به لرزه دربيايند و اين استرس تا پايان شب با او بود. وقتي مهارهاي كورتوا از راه رسيد كه كار از كار گذشته بود و تقدير اين بازي رقم خورده بود. مسي به كورتوا رحم نكرد.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

بهترین تیم هفته هجدهم لیگ برتر؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی