عضو کمیته فدراسیون فوتبال با اشاره به انتخاب سرمربی تیم امید ایران گفت: مربیان ایرانی به دلیل مسئولیت سنگین تیم امید از پذیرش همه‌جانبه مسئولیتش سرباز زدند.

کی‌روش نخواسته نکونام را سرمربی کنیم

به گزارش  خبرورزشی ، حسین کلانی در خصوص تصمیمات کمیته فنی فدراسیون فوتبال برای انتخاب سرمربی تیم امید گفت: فکر می کنم ظرف یکی دو روز آینده سرمربی تیم امید معرفی شود. صحبت های مفصلی را در این زمینه انجام دادیم تا بتوانیم بهترین گزینه را برای آنکه به نتیجه دلخواه برسیم کسب کنیم.

عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال درباره خواسته های این کمیته از سرمربی جدید تیم امید اظهار داشت: اینکه ما بخواهیم هدفگذاری خود را برای حضور در المپیک داشته باشیم بد نیست. اما مهمتر این است که بتوانیم ضمن موفقیت در رقابت های اسیایی و جهانی، پشتوانه مناسبی برای تیم ملی بزرگسالانمان ایجاد کنیم. شاید کمیته اجرایی المپیک تصمیم به تغییر در نحوه حضور رشته فوتبال در این مسابقات بگیرد. شاید آنها تصمیم بگیرند فوتیال را جایگزین فوتبال کنند یا محدودیت سنی را برای تیم های فوتبال بیشتر کنند. در چنین شرایطی نباید تیم امید را رها کنیم. بلکه باید امکانات لازم را در اختیار قرار دهیم تا موفقیت های متوالی را از آنها شاهد باشیم.

وی درباره احتمال حضور زلاتکو کرانچار در راس کادر فنی فوتبال امید تصریح کرد: اجازه دهید اسمی در این باره نبرم و کار خودمان را دنبال کنیم. من به خاطر آنکه کمی از فضا دور بودم بیشتر سعی می کردم در جلسات از صحبتهای دوستان خوبم نظیر آقای محصص و معینی استفاده کنم. شاید در بسیاری از موارد با نظرات دوستان در خصوص آقای کرانچار موافق بوده باشم اما نمی توان درباره حضور ایشان اظهار نظر قطعی کرد. قرار است در همین هفته راجع به این موضوع تصمیم گیری شود و آن را رسانه ای کنیم.

کلانی در پاسخ به این سوال که به نظر می رسد کارلوس کی روش بیشتر تمایل دارد تا جواد نکونام سرمربی تیم امید شود خاطرنشان ساخت: ما از نظرات آقای کیروش هم بهره برده ایم. موضوع بسیار مهمی که درباره استفاده از مربیان جوان به نتیجه گیری رسیده ایم این است که در برهه زمانی کنونی بهتر است از مربیان بادانش و با تجربه بهره ببریم و در کنار آنها از مربیان جوان استفاده کنیم. آقای کی روش هم با این دیدگاه کاملا موافق بودند اما هرگز اسمی را نیاوردند که بخواهیم روی آن برنامه ریزی کنیم.

وی در ادامه درباره اینکه مشکل در انتخاب سرمربی تیم کجا بوده که تا این حد در انتخابش دچار تاخیر شده اند تصریح کرد: مشکل اینجاست وقتی پای صحبت های مربیان ایرانی نشستیم آنها کاملا علاقمند به همکاری هستند اما مسئولیت های سنگینی که این تیم دارد باعث تردیدهایی شد. عدم راهیابی به المپیک در نیم قرن گذشته باعث شده تا رگ غیرتمان هم به جوش بیاید. همین امر هم باعث شده تا کمی برای قبول همه جانبه مسئولیت ها دچار استرس هایی شوند. برخی گزینه ها هم به خاطر مشغله های فراوانی که برای آنها وجود داشت به نتیجه لازم نرسید. با این حال بهترین گزینه را به نظرم در برهه زمانی فعلی اعلام خواهیم کرد تا بتواند همدلی کافی را نیز در پی داشته باشد.

 

 

 

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __