آنتونی جاشوا بوکسور بریتانیایی در مبارزه خود با الکساندر پووتکین روسی، توانست حریف را ناک‌اوت کند، ناک‌اوتی که شاید یکی از بهترین لحظات دوران حرفه‌ای این بوکسور سنگین‌وزن را رقم زد.

به گزارش خبرورزشی، این بازی در ورزشگاه ومبلی و در حضور هوادارانی که اکثریت آن‌ها به شدت از جاشوا حمایت می‌کردند و خشمی هم نسبت به روسیه و ورزشکار این کشور داشتند برگزار شد. جاشوا با این برد قهرمانی خود در جهان را بار دیگر تثبیت کرد، در مبارزه‌ای که هم خون داشت و هم هیجان و هم در نهایت افتخار و پیروزی.
جاشوا برای دفاع از عناوین قهرمانی خود در سازمان‌های WBA، IBF، WBO و IBO پا به این رقابت گذاشت و همین موضوع به اندازه کافی هیجان این مبارزه را بالا برده بود.
این مبارزه وقتی هیجان‌انگیزتر شد- به خصوص برای انگلیسی‌ها- که جاشوا مجبور شد چندین بار در حالی که از حریف خود عقب افتاده بود به مسابقه برگردد و نتیجه را جبران کند.
البته اینکه داور مسابقه چطور در بعضی راند‌ها رأی به برتری جاشوا داد هم خودش به صورت معمایی رازآلود باقی ماند چراکه پووتکین دست‌کم در ۴ راند از ۶ راند اول برتر از جاشوا نشان داد و حریف بریتانیایی خود را به عقب رانده بود.
پووتکین جثه ریزتری نسبت به جاشوا داشت، اما با گارد بسته مناسب خود هر بار که به جاشوا نزدیک می‌شد چند هوک چپ و راست متوالی را به سمت او روانه می‌کرد هرچند که حریفش کوه عضله و گوشت بود و کار را برای رقیب کوچک‌اندام‌تر سخت کرده بود.
اما جاشوا در نهایت محکم‌ترین و قوی‌ترین هوک راست تمام عمر ورزشی را به رقیب روس خود زد. پووتکین به عقب پرت شد و سپس زیر آماج ضربات سنگینی که از سوی جاشوا روانه او می‌شد گوشه رینگ گیر افتاد هرچند حتی در همین شرایط هم تلاش و تقلای خود را انجام می‌داد که جلوی ناک‌اوت شدن خود را بگیرد.
جاشوا استاد همین لحظات است، وقتی که حریف به دردسر می‌افتد او به خوبی بلد است چطور از این موقعیت استفاده و کار را تمام کند. او بار دیگر با یک هوک راست سنگین حریف را به گوشه‌ای دیگر از رینگ کشاند تا اینکه استیو گری داور مسابقه دستور توقف ضربات جاشوا را داد. خود جاشوا قبل از مسابقه گفته بود‌: «این بار آماده آمده‌ام تا دعوا کنم و برنده شوم.» او واقعاً دعوا کرد و جنگید و برنده شد و با همین روحیه، انگلیسی‌ها را شیفته خود کرد.
طرفداران متعصب و دوآتشه او هم در گروهی چندین هزار نفری به ورزشگاه آمده بودند تا قهرمان خود را تنها نگذارند. آنتونی جاشوا در راند هفتم این مسابقه با ناک‌اوت تکنیکال از سوی داور، برنده اعلام شد و از جایگاه خود به عنوان قهرمان چهار کلاس معتبر جهانی بوکس دفاع کرد و کمربند زرین سنگین‌وزن بوکس جهان را بار دیگر در دستان خود نگه داشت.
۸۹ هزار نفر در ورزشگاه ومبلی شاهد بیست و دومین مبارزه بدون شکست جاشوا بودند. او حریف ۳۹ ساله خود را در حالی شکست داد که برای پووتکین این شکست به عنوان دومین باخت دوران فعالیت حرفه‌ای این بوکسور روس به حساب می‌آمد و البته اولین باخت از طریق ناک‌اوت تکنیکال.
جاشوا در همین ورزشگاه، پیش از این و در آوریل سال ۲۰۱۷ توانسته بود ولادیمیر کلیچکوی اوکراینی را شکست دهد و خودش را به عنوان قهرمان چهار عنوان جهانی بوکس معرفی کند، به همین دلیل وقتی در ابتدای مبارزه پا به ورزشگاه گذاشت استقبال قهرمانانه‌ای از او صورت گرفت و ورزشگاه ومبلی تا حد انفجار پیش رفت.
هم جاشوا و هم پووتکین سابقه کسب مدال طلای المپیک را نیز در کارنامه خود دارند، اما در این مبارزه انرژی جوانی جاشوای ۲۸ ساله عامل تعیین‌کننده در برتری او بود و پووتکین ۳۹ ساله اواسط مبارزه به وضوح آثار خستگی را در حرکات خود نشان می‌داد.
بعد از مبارزه، اولین واکنش جاشوا که از درون رینگ صحبت می‌کرد این بود: «پووتکین حریف خیلی محکمی است و امشب هم با هوک چپ‌های خوبی که می‌زد این موضوع را ثابت کرد. امشب به اینجا آمده بودم تا هم خوش بگذرانم و هم بهترین عملکرد را داشته باشم. می‌دانستم سر او قوی است، اما بدنش ضعیف‌تر است. سعی کردم همه چیز را با هم ترکیب کنم. ممکن بود این مبارزه به ۹ راند یا ۱۲ راند هم بکشد، اما هدف نهایی من این بود که برنده باشم و به این هدف هم رسیدم.»
قرار است این دو بوکسور، آوریل سال آینده هم بار دیگر رودرروی یکدیگر قرار بگیرند.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
بلیط هواپیما