سرمربی تیم فوتبال سپاهان گفت: کار فوتبال ایران به جایی رسیده که این روز‌ها ساختن یک زمین تبدیل به افتخار شده است.

به گزارش خبرورزشی، امیر قلعه‌نویی در مورد پشت سر گذشتن سالروز تولدش، گفت: بعد از بازی استقلال و تراکتورسازی که آن اتفاقات رخ داد. دلگیر بودم، اما در دو سه روز گذشته آنقدر مردم به من در تبریز، اصفهان و ... محبت کردند واقعا خوشحال شدم. دست تک تک مردم را می‌بوسم. فهمیدم در این ۴۰ سال راه را درست رفتم که مردم آنقدر به من لطف و محبت دارند.
وی در مورد اینکه ماندگارترین مسابقه فوتبال ایران کدام مسابقه بوده است، عنوان کرد: من فکر می‌کنم همان بازی ایران و استرلیا با گل اسطوره فوتبال ایران خداداد عزیزی یکی از ماندگارترین مسابقات ایران بود. آن هشت دقیقه برای من هشت سال گذشت. خیلی مسابقات ارزشمند بوده، اما این بازی واقعا شرایط خاصی داشت.
سرمربی سپاهان در مورد تساوی یک بر یک مقابل ماشین سازی، خاطرنشان کرد: بازی دو نیمه متفاوت داشت. ما در نیمه اول خوب نبودیم، اما در این خوب نبودمان هم دلیلی وجود داشت. در نیمه دوم ما یکسری تغییرات به وجود آوردیم و با وجود ۱۰ نفره شدن حریف مسلط بر بازی بودیم. البته در همین حین یک ضد حمله خوردیم، ولی در مجموع باید برنده بازی می‌شدیم.
وی افزود: متاسفانه شرایط بدی در ورزشگاه ایجاد شد. سعید آقایی و خالد شفیعی در این شهر زحمت کشیدند و آن رفتار‌ها و توهین‌ها درست نبود. آقایی که خودش آذری زبان است. نمی‌دانم این چه فلسفه‌ای است که گاهی می‌بینیم. متاسفانه برخی با پول‌هایی در این فوتبال به دنبال این هستند هر طور که شده به هدفشان برسند. وقتی به سپاهان رفتم به بازیکنان گفتم باید دو موضوع را مدنظر قراردهند. اول احترام به حریف و دوم اینکه انرژی‌مان را برای تیم خودمان بگذاریم. هفته قبل علی دایی به اصفهان آمد و باشگاه سپاهان از او تقدیر کرد. یک بنر هم در ختکن بابت اینکه دایی آقای گل فوتبال جهان است نصب شد. حالا این رفتار را در مقابل اتفاقات روز گذشته بگذارید. آیا این رفتار‌ها درست است. این اتفاقات به موضوعاتی باز می‌گردد که از قبل برنامه ریزی شده است.
قلعه‌نویی در مورد اینکه آیا حضور هواداران تراکتورسازی در این بازی از قبل برنامه ریزی شده است چرا که قبل از این هواداران تراکتورسازی در بازی با ماشین سازی حاضر نشده بودند، گفت: بابت این نکته‌ای که گفتید خیلی تشکر می‌کنم. خیلی خوشحالم که سپاهان در حال فرا استانی شدن است. بازی‌های قبلی ماشین سازی را نگاه کنید. کمتر از ۵۰۰ نفر در ورزشگاه حضور دارند، اما به این بازی نگاه کنید و متوجه می‌شوید که این اتفاق ریشه در همان مسائلی که گفتم دارد. حضور جمعیت باعث دلگرمی است، اما اینکه به آقایی و شفیعی توهین کنند درست نیست. چرا باید با این بازیکنان این رفتار شود. فوتبال ایران است و همه چیزمان به هم می‌خورد.
وی در مورد اینکه بعد از ۷-۸ بازی تیمش برنده نشد، اظهار داشت: از نظر من ما برنده بازی دیروز بودیم. از نظر اخلاقی، فنی و رفتاری ما برنده بازی دیروز بودیم. کارشناسان داوری نظرشان را در مورد بازی دیروز بدهند. داوری اصلا خوب نبود. داور کاملا تحت تاثیر جوب بود. یک پنالتی اخراج صد در صد از سوی معبودی اتفاق افتاد. خدا را شکر با دوربین باشگاه این صحنه را گرفتیم. در ادامه که بازیکن حریف خطا می‌کند با لگد هم ضربه می‌زند. گل سالم سجاد شهباززاده هم مردود اعلام شد. نکته جالب دیگر در این بازی میزان اعلام وقت اضافه است. این بازی حداقل هفت دقیقه وقت اضافه داشت که نگرفتند با همین شرایط تنها ۳۰ ثانیه مانده تا پایان سه دقیقه وقت اضافه در شرایطی که یک کرنر به سود ما اعلام شده بود سوت پایان بازی به صدا در آمد. اتفاقات خوبی نیفتاد. فوتبال ما با این رفتار‌ها به جایی نمی‌رسد که بیایند پول خرج کنند و این کار‌ها هم انجام شود. خیلی خوشحال باشگاه سپاهان آن رفتار را در مورد دایی داشت و امیدوارم فوتبال ما به آن سمت برود. البته باید بگویم این اتفاقات را به حساب هواداران و باشگاه ماشین سازی نمی‌گذارم. فلسفه آن‌ها این مسائل نیست.
قلعه‌نویی در مورد نزدیک شدن به نیم فصل، گفت: حتما تیم را تقویت می‌کنیم. اگر قرار است در کورس بمانیم باید برخی پست‌ها را تقویت کنیم. یک ماه قبل درخواستم را دادم و به زودی اسامی را هم می‌دهم تا نفرات مدنظر را جذب کنند. از باشگاه فرهنگی سپاهان و هواداران عزیزمان تشکر می‌کنم. آینده این تیم را با وجود اینکه تیر و ترکش‌ها شروع شده است بسیار خوب می‌بینیم.
سرمربی سپاهان در مورد جام ملت‌های آسیا و دیدار‌های تدارکاتی پیش رو، اظهار داشت: ابتدا باید بگویم فوتبال ما نیاز به آرامش دارد. متاسفانه فوتبال ما در ۶ سال گذشته آرامش نداشته و شما دلیل این مسئله را بررسی کنید. در گذشته برانکو، دایی، قلعه‌نویی، قطبی و ... در تیم ملی بودند و با هر نتیجه‌ای فوتبال آرامش داشته است. آقایان می‌گویند ما یک زمین تمرین برای ملت بزرگ ایران درست کردیم. درست کردن یک زمین تبدیل به افتخار شده است؟ این بی کفایتی مدیران ما است. ما ۵۰ سال قبل ورزشگاه آزادی را ساختیم که اگر دهکده‌های المپیک و ... را کنار بگذارید هنوز بزرگترین مجمتع ورزشی در کل دنیا است. آنقدر خودمان را به سطح پائین رساندیم که یک زمین تمرین برای خیلی از افراد افتخار شده است.
وی در مورد اینکه آیا مسئولان فدراسیون می‌توانستند کادرفنی را کنترل کنند، گفت: یک سوال دارم. اگر الان زمان داریوش مصطفوی بود این اتفاقات می‌افتاد؟ برخی برای ماندنشان دست به هر کاری می‌زنند که این غلط است. فوتبال ما نیاز به آرامش دارد. زمانی که از ۲ قاره یک تیم به جام جهانی می‌رفت ما با حضور حشمت مهاجرانی به جام جهانی رفتیم. دوره بعد با جلال طالبی در جام جهانی حاضر شدیم و نتایج خوبی گرفتیم. شما نگاه کنید بهترین بازیکنان تاریخ جام ملت‌ها چه افرادی انتخاب شدند. حشمت مهاجرانی، مرحوم ناصر حجازی، علی دایی، مهدی مهدوی‌کیا و علی کریمی به عنوان بهترین‌ها انتخاب شدند. باید به ایران و ایرانی افتخار کنیم، اما نوع رفتار مدیران ما باعث شده آقایان هر رفتاری که دوست داشته باشند انجام دهند. در مدت زمان باقی مانده تا جام ملت‌ها نیاز به آرامش هست. در مورد این بازی‌های دوستانه تیم ملی باید جواب بدهد، اما من آنقدر شجاعت داشتم که با تیم دوم ایران راهی مکزیک شدم و با تیم ملی این کشور بازی کردم. در ادامه با بلاروس و ... بازی کردیم.
سرمربی تیم فوتبال سپاهان، خاطرنشان کرد: یک گلگی از کیومرث هاشمی دارم. وقتی با او برای حضور در تیم ملی صحبت کردم گفتم بعد از سه سال با استقلال قهرمان شدم و قصد دارم راهی لیگ قهرمانان آسیا شوم و شرایط خوب نیست، اما هاشمی درخواست کرد برای کمک به تیم ملی بیایم. یک مربی برای برنامه ریزی از یک جام جهانی تا جام جهانی دیگر وقت می‌خواهد من پرسیدم وقت دارم که به من اطمینان خاطر دادند. تیم ملی ب. را درست کردیم و گفتم با تیم ملی اصلی به جام ملت‌ها می‌رویم و بعد کار فرگوسن در منچستر یونایتد را انجام می‌دهیم و نفرات جدید را آرام آرام اضافه می‌کنیم. بعد‌ها یک روز آخوندی در یک مراسم افطاری من را دید و به من گفت: علی‌آبادی گفته از قلعه‌نویی حلالیت بگیرید. پرسیدم چه شده که او گفت: صفایی فراهانی برای اینکه اساسانامه به تصویب برسد درخواست کرده امیر قلعه‌نویی را کنار بگذارند. گله او هم این بوده که من در برنامه نود از داریوش مصطفوی تعریف کردم. شما نگاه کنید مدیران ما در چه حدی هستند تا مشخص شود چرا وضعیت کشورمان در این ۴۰ سال به اینجا رسیده است. فوتبال به خاطر اختلاف دو گروه سیاسی تعلیق شد و ما در همان شرایط در رنکینگ آسیا اول بودیم. یک زمان در آن شرایط کار شده و حالا در این شرایط این رفتار‌ها می‌شود. متاسفانه همه هم سکوت می‌کنند.
وی در پایان گفت: امیدوارم تیم ملی آرامش داشته باشد. یکی از علت‌هایی که سپاهان متضرر شد تعطیلی تمرینات است. البته این تعطیلات در فیفا دی بود. باید تعامل به وجود بیاید. فوتبال برای لذت بردن است. من یک سوال دارم. چرا والیبال و فوتسال بهترین بازی‌های دوستانه را دارند، اما در فوتبال مشکل وجود دارد؟ آیا فقط فوتبال تحریم است.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __