هافبک ملی‌پوش ایران به خبرورزشی گفت: به نظرم اگر خوش‌شانس بودیم و موقعیت‌های دیگرمان هم گل می‌شد می‌توانستیم ۴ یا ۵ گل دیگر به یمن بزنیم.

اگر آقای گل جام از ایران باشد، عالی است
خبرورزشی/سعید اکبری: امید ابراهیمی دوباره جنگنده و خستگی‌ناپذیر. احتمالاً شما هم با ما موافق هستید. او در زمین مسابقه طوری می‌جنگد که انگار آخرین بازی عمرش است. بعد از مصدومیت سعید عزت‌اللهی که بازیکنی کلیدی بود، حداقل حضور امید ابراهیمی خیال‌مان را تا حدود زیادی در میانه میدان راحت کرد. یک روز بعد از این بازی گفت‌وگویی اختصاصی با امید داشتیم. او درباره بازی یمن گفت و از دیدار با ویتنام حرف زد. کمی هم درباره مهدی طارمی حرف زد و به حمایت از این بازیکن پرداخت.
*امید خسته نباشی. عملکرد تیم ملی عالی بود. می‌توان گفت این برد شما یکجور‌هایی خط و نشان کشیدن برای رقبا بود.
من این‌طور فکر نمی‌کنم. ما سعی کردیم از روز اول مسابقات در هر بازی تمرکز کافی داشته باشیم تا امتیازات لازم را به دست بیاوریم. اگر بتوانیم گل‌های بیشتری در بازی‌ها بزنیم که چه بهتر. راستش در ۱۵ دقیقه اول بازی یمن از کار خودمان راضی نبودیم ولی در ادامه خوب کار کردیم و تمرکز لازم را به دست آوردیم. یک برد خوب به دست آوردیم و راستش از همان شب بازی با یمن برای دیدار با ویتنام استارت زدیم.
*تو هم جزو خوب‌های تیم ملی بودی و انصافاً در میانه میدان خیلی دویدی و جنگیدی.
من سعی کردم بهترین بازی‌ام را برای تیم ملی انجام دهم. کلاً تیم ما توانایی عملکرد بهتر را هم دارد. در همان بازی با یمن همه تلاش‌مان این بود که بتوانیم گل‌های بیشتری بزنیم.
*یک‌جور‌هایی سیری‌ناپذیر بودیم و تا لحظه آخر گل می‌خواستیم.
دقیقاً. وقتی می‌بینیم می‌توانیم گل‌های بیشتری بزنیم، چرا نزنیم؟ ما توانایی این را داشتیم که حتی بیشتر از ۵ گل به یمن بزنیم. به نظرم اگر خوش‌شانس بودیم و موقعیت‌های دیگرمان هم گل می‌شد می‌توانستیم ۴ یا ۵ گل دیگر بزنیم و حتی نتیجه بازی را دو رقمی کنیم. ان‌شا‌ءا... در بازی با ویتنام هم بتوانیم یک بازی خوب انجام دهیم.
*سؤال بعدی من درباره مهدی طارمی است. تو هم در قطر هستی. نیم‌فصل اول مهدی خیلی تحت فشار بود و اذیت شد ولی در بازی با یمن دو گل زد. در دیدار‌های دوستانه هم که عالی بود. در این باره حرف می‌زنی.
مهدی از دوستان خیلی خوب من است. واقعاً دوستش دارم. توانایی مهدی طارمی بیشتر از این است. گاهی به او خیلی سخت می‌گیرند و مهدی را تحت فشار می‌گذارند. او این‌قدر توانایی دارد که از پس روز‌های سخت و بدشانسی‌هایش بربیاید. اول از همه امیدوارم تیم ملی موفق شود. امیدوارم او و دیگر فوروارد‌های تیم بتوانند در بازی‌های بعدی بیشتر و بیشتر گل بزنند. به هر حال مهاجم‌های خوبی داریم.
*و چقدر خوب می‌شود آقای گل رقابت‌ها از تیم ملی باشد. درست است؟
ببینید خیلی سخت است. واقعاً نمی‌توان پیش‌بینی کرد چه کسی آقای گل رقابت‌ها می‌شود ولی ما توانایی زیادی در خط حمله داریم. امیدوارم اول از همه تیم ملی ایران موفق باشد و بتواند در جام ملت‌ها بهترین نتایج را به دست بیاورد ولی اگر آقای گلی جام را هم مال خود کنیم که خیلی عالی می‌شود. بچه‌های ما توانایی این را دارند که آقای گل شوند و قطعاً ما هم حمایت لازم را از مهاجمان تیم خواهیم کرد.
*بازی بعدی هم مقابل ویتنام است. طبیعتاً با این برد خیلی‌ها فکر می‌کنند آن بازی برای ما ساده خواهد بود.
نه این اصلاً درست نیست. شرایط هر بازی با بازی دیگر فرق دارد. مثلاً امارات در افتتاحیه جلوی بحرین نزدیک بود ببازد ولی شاید در بازی دوم کلاً متحول شود. واقعاً نمی‌توان بازی‌ها را با هم مقایسه کرد. ویتنام تیم متفاوتی است. از شرق آسیا می‌آید. در این چند سال هم سرمایه‌گذاری زیادی کرده است. نباید تصور کنیم کار ساده‌ای داریم. اتفاقاً بازی خیلی سخت است و باید همان‌طور که در دیدار با یمن با همه وجود به زمین رفتیم، در آن مسابقه هم تمام قدرت‌مان را بگذاریم تا ان‌شا‌ءا... برنده باشیم. چیزی که همه ما آن را باور داریم این است که تمام تیم‌های حاضر در جام ملت‌ها قدرتمند هستند.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
بلیط هواپیما