نظرسنجی

به نظر شما کدام‌یک شانس بیشتری برای قهرمانی در جام‌جهانی دارد؟
نظرات: ۰

به گزارش خبرورزشی ، مرتضی محصص، کارشناس بازی ایران- چین در شبکه سوم در جریان بازی خطاب به میثاقی مجری برنامه گفت: باید از خودمان سؤال کنیم بعد از ۸ سال کارلوس کی‌روش تهران را ترک کند ما ضرر می‌کنیم یا کارلوس کی‌روش؟
این سؤال را در ادامه رامین رضاییان مطرح کرد. بازیکنی که مورد علاقه کارلوس کی‌روش است و البته سرمربی تیم ملی در حق او رفاقت هم کرد. روز‌هایی که رامین تیم نداشت به اردوی تیم ملی دعوت می‌شد. حتی یک بار با وجود اینکه کارلوس کی‌روش وی را به اردوی تیم ملی فرانخوانده بود رامین در اردو حاضر شد و حتی روی نیمکت نشست. طبیعی است طرح چنین سؤالی از سوی رامین، چون اگر کارلوس، تهران را ترک کند و برانکو سرمربی تیم ملی شود اولین و آخرین بازیکنی که متضرر خواهد شد او خواهد بود چراکه برانکو در پرسپولیس با رضاییان به مشکل خورد و او را از تیم کنار گذاشت.
اما به نظر می‌رسد ادامه حضور کارلوس کی‌روش نه فقط خواست رامین بلکه خواست خیلی از بازیکنان تیم ملی است. از جمله علیرضا بیرانوند که این روز‌ها مدام مورد تحسین برانکو قرار می‌گیرد. واقعیت این است رابطه کارلوس کی‌روش با بازیکنان تیم ملی یک رابطه دوستانه و حتی شاید بتوان گفت عاشقانه است. بازیکنان کارلوس کی‌روش را دوست دارند. چه آن‌هایی که بازی می‌کنند و چه آن‌هایی که بازی نمی‌کنند. این علاقه از سوی کارلوس کی‌روش هم به دفعات ابراز شده است. سرمربی تیم ملی می‌گوید عاشق بازیکنان تیم ملی ایران است چراکه آن‌ها سختکوش و تشنه موفقیت هستند.
منتقدان البته می‌گویند این مصاحبه‌ها و این درخواست و طرح چنین سؤالاتی از سوی بازیکنان تیم ملی هماهنگ‌شده و هدفمند است. آن‌ها می‌گویند تیم ملی تا به این جای کار دست به کار بزرگی نزده و و در صورت حضور در بازی پایانی و تصاحب جام قهرمانی ملی‌پوشان می‌توانند درخواست ادامه حضور کارلوس کی‌روش در تیم ملی را داشته باشند.
طرح چنین پرسشی از مردم که رامین رضاییان به آن اشاره کرده در این برهه از زمان به سود فوتبال نیست چراکه تمرکز کارلوس کی‌روش و تیم ملی را به‌هم می‌زند. کارلوس کی‌روش هم بعد از صحبت‌های اولیه‌ای که در این باره داشته اذعان کرده تا پایان جام ملت‌ها نمی‌خواهد صحبتی در مورد آینده خود داشته باشد.
جالب اینکه این‌طور می‌گویند در صورت راهیابی تیم ملی به دیدار پایانی جام ملت‌ها قرارداد کارلوس کی‌روش به صورت اتوماتیک تا پایان جام جهانی بعدی تمدید می‌شود و گویی فدراسیون فوتبال بدون اطلاع وزارت ورزش و جوانان این بند را به قرارداد کارلوس کی‌روش اضافه کرده است. از سویی فدراسیون فوتبال کلمبیا به طور جدی در پی جذب سرمربی تیم ملی فوتبال ایران است. اینکه فدراسیون فوتبال برای آینده استراتژی مشخصی داشته باشد خوب است؛ ماندن یا رفتن کارلوس کی‌روش. فدراسیون فوتبال ژاپن خطاب به اعضای این تیم پیام داده است در صورت ناکامی در نیمه‌نهایی جام ملت‌ها ذره‌ای از احترام آن‌ها کم نخواهد شد، اما پیام‌هایی که از سوی ما برای امارات مخابره می‌شود این است که تیم ملی حتماً باید در جام ملت‌ها قهرمان شود و این دو نگاه متفاوت به فوتبال است. از سویی وزیر ورزش و جوانان و معاون اول رئیس‌جمهور هم گفته‌اند در صورتی راهی امارات می‌شوند که تیم ملی ژاپن را شکست دهد و راهی بازی پایانی شود.
الان وقت پرسیدن این سؤال نیست. برای نگه داشتن کارلوس کی‌روش یا جذب مربی جدید نیاز به نظرسنجی نیست. بهترین کار این است همان‌طور که مرتضی محصص گفته باید فکر کنیم کارلوس کی‌روش از تهران برود تیم ملی متضرر می‌شود یا کارلوس کی‌روش؟ اگر کارلوس کی‌روش از این جریان آسیب می‌بیند می‌توانیم برای تنوع هم که شده مربی جدید جذب کنیم.
کارشناسان و صاحب‌نظران پاسخ می‌دهند
از رفتن کی‌روش ما بیشتر ضرر می‌کنیم یا خودش؟
بحث اینکه آیا پس از پایان جام ملت‌های آسیا قرارداد کارلوس کی‌روش تمدید خواهد شد یا نه؟ این روز‌ها سوژه اصلی در محافل ورزشی است. عده‌ای می‌گویند بماند بهتر است و عده‌ای دیگر می‌گویند باید یک مربی خارجی با تفکرات نو آورد. اینکه از رفتن کی‌روش فوتبال ملی ما بیشتر ضرر می‌کند یا خود کی‌روش؟ سؤالی است که آن را با تنی چند از کارشناسان و صاحب‌نظران مطرح کردیم؛ این پاسخ‌ها را بخوانید.
شاهین بیانی: فوتبال ایران ضرر می‌کند
 مدافع تیم ملی در دهه ۶۰ درباره این موضوع گفت: کی‌روش یک مربی بزرگ است. من کاری به اخلاقش ندارم و بحث من فنی است و معتقدم او از لحاظ نظم تیمی، تاکتیکی و فنی یکی از بهترین مربیانی است که داشته‌ایم و در فوتبال آسیا و جهان هم شناخته شده است. کی‌روش سال‌هاست با فوتبال ما عجین شده و باید او را برای جام جهانی ۲۰۲۲ هم حفظ کنیم. قطعاً از دست دادن چنین مربی خوبی باعث می‌شود فوتبال ملی ما ضرر کند و در این شرایط نباید چنین اقدامی انجام داد. برای خود کی‌روش هم بهتر است بماند و با تیم ما کار کند.
حشمت مهاجرانی: هم برای خودش و هم برای ما بد می‌شود
سرمربی تیم ملی در جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین که سابقه قهرمانی با این تیم در جام ملت‌های آسیا را هم دارد در این خصوص گفت: واقعیت این است که اگر نتوانیم از پس مخارج حضور کی‌روش در تیم ملی برآییم نخواهیم توانست او را حفظ کنیم. کی‌روش اثرات خوب و مثبتی روی فوتبال ایران گذاشته است. سازمان دفاعی فوتبال ملی را استحکام بخشیده و در فاز تهاجمی هم توانسته چیز‌های مثبت زیادی را وارد فوتبال ما کند. به نظرم کی‌روش اگر بماند برای فوتبال ما خوب است، چون حالا فوتبال ما را به خوبی می‌شناسد و می‌تواند برای صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ به تیم ملی کمک کند و رفتن کی‌روش هم برای خودش و هم برای فوتبال ما بد می‌شود.
علی فتح‌الله زاده: کی‌روش بماند ما بُرد کرده‌ایم
مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال در این خصوص گفت: واقعیت این است که ما شانس اول قهرمانی در جام ملت‌ها هستیم، اما هر نتیجه‌ای مقابل ژاپن بگیریم و حتی اگر خدای ناکرده ببازیم و قهرمان هم نشویم هیچ‌کس نمی‌تواند بگوید کی‌روش از لحاظ فنی در تیم ملی تأثیرگذار نبوده است. تیم ملی این روز‌ها با کی‌روش فوتبالی به مراتب بالاتر از سطح فوتبال آسیا ارائه می‌دهد و واقعیت این است که اگر کی‌روش را در تیم ملی نگه داریم ما بُرد کرده‌ایم و اگر برود، بازنده فوتبال ما خواهد بود.
مرتضی محصص: کی‌روش برای فوتبال ما یک فرصت است
کارشناس فوتبال کشورمان که به عنوان رئیس کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال فعالیت می‌کند، در این خصوص گفت: باید قبول کرد فوتبال ما بعد از چندین و چند سال صاحب یک سرمربی باتجربه در کلاس جهانی شده است. شما به کارنامه کی‌روش نگاه کنید. او در تیم‌های بزرگ دنیا از جمله اسپورتینگ لیسبون، منچستر یونایتد انگلیس، رئال مادرید اسپانیا، تیم ملی پرتغال و... کار کرده است. کی‌روش برای فوتبال ما یک فرصت است و نباید او را به راحتی از دست بدهیم و باید کی‌روش را حفظ کنیم و از تجربیاتش نهایت استفاده را ببریم.
محمد پنجعلی: کی‌روش بماند به بن‌بست می‌خوریم!
کاپیتان اسبق تیم ملی در این خصوص به خبرورزشی گفت: کی‌روش از لحاظ فنی مربی خوب و صاحب سبکی است، ولی از لحاظ اخلاقی اصلاً حرفه‌ای رفتار نمی‌کند و من خصوصیات اخلاقی او را قبول ندارم. به نظرم کی‌روش اگر بعد از جام ملت‌ها بماند قطعاً فوتبال ما با او به بن‌بست خواهد خورد چرا که همواره با مصاحبه‌هایش همه را غافلگیر می‌کند. باید برویم یک مربی صاحب سبک که اخلاق خوبی دارد بیاوریم. قول می‌دهم تداوم همکاری با کی‌روش جنگ روانی زیادی را در فوتبال ایران به وجود خواهد آورد و حاشیه‌ساز خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

از لابه‌لای خبرها؛ شاید از دست داده باشید!

نظرسنجی

به نظر شما کدام‌یک شانس بیشتری برای قهرمانی در جام‌جهانی دارد؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها