نظرسنجی

نظر شما درباره ادامه همکاری با کی‌روش در تیم ملی؟

به گزارش خبرورزشی، سایت gazetawroclawska لهستان مصاحبه مفصلی با فرشاد احمدزاده بازیکن سابق پرسپولیس انجام داده و با او در مورد مسائل مختلفی صحبت کرده است که در ادامه می‌خوانید.
احمدزاده به عنوان جایگزین یاکوب کوچسکی به اسلاسک وروسلاو آمد، اما تا به اینجا عملکرد درخشانی نداشته است. در پاییز، او به خاطر مصدومیت و ناآمادگی از تیم کنار گذاشته شد، اما در زمستان و با آمدن مربی جدید، توانست توانایی‌هایش را نشان دهد و در ۴ بازی دوستانه ۳ گل زد و نشان داد این روز‌ها کاملاً آماده است.
*با گذشت نیم‌فصل از حضور در لهستان آیا مردم در خیابان شما را می‌شناسند؟
هنوز نه (می‌خندد). چند وقت پیش پلیس برای یک دیدار معمولی به در خانه من آمد و از من کارت شناسایی خواست. مجبور شدم به او بگویم فرشاد هستم.
*نیم‌فصل حضورتان در یک لیگ جدید را چطور ارزیابی می‌کنید؟ از حضور در اینجا خوشحالید؟‌
نمی‌توانم تنها راجع به عملکرد خودم قضاوت کنم. برای من مهم است که من در مجموعه تیم مفید باشد و در این زمینه چندان کارنامه مثبتی نداریم. در حال حاضر تیم چهاردهم هستیم و هر بازی برای ما مثل یک فینال است و در مورد عملکرد خودم، دوست دارم به قدری خوب باشم که شرایط تیم را بهتر کنم.
* در شرایطی هستید که می‌توانید لیگ لهستان را ارزیابی و با لیگ ایران مقایسه کنید. چه تفاوت‌هایی بین دو لیگ وجود دارد؟
به نظرم باید فوتبال اروپا را با آسیا مقایسه کنیم. سطح فوتبال در اروپا کاملاً متفاوت است. بسیار سریع‌تر و فیزیکی‌تر است.
* شما به عنوان یک بازیکن تکنیکی به لهستان آمدید، اما پاولوفسکی (مربی سابق وروسلاو) گفت تنها بازی تکنیکی کافی نیست و باید روی قدرت بدنی خود هم کار کنید. آیا از نظر بدنی قوی‌تر شده‌اید؟
بله، در طول فصل به سختی تمرین کردم زیرا در تابستان فرصت آماده‌سازی نداشتم، اما به طور کامل در تعطیلات زمستانی تمرین کردم و برای ادامه لیگ آماده‌ام.
*در اولین بازی خود حرکت تکنیکی خوبی انجام دادید که در فضای مجازی پخش شد، چرا دیگر از این حرکات نمی‌کنید؟‌
نمی‌توانم به آن شکل بازی کنم زیرا هنگامی که نتیجه مسابقه به نفع تیم نیست، انجام چنین حرکاتی بی‌احترامی به هواداران است. این حرکات زیبا هستند، اما تأثیری در نتیجه بازی ندارند. به همین خاطر ترجیح می‌دهم نیرویم را برای دویدن بیشتر نگه دارم، اما اگر به مسیر برد برگردیم، به هواداران اطمینان می‌دهم باز هم حرکات زیبایی بزنم.
*به خاطر عدم حضور در دفاع تیمی از شما انتقاد می‌شد. آیا این کمبود در بازی خود را اصلاح کردید؟
بله. این موضوع هم به قدرت بدنی برمی‌گشت که باید بهتر می‌کردم. با آمدن مربی جدید، در حال تمرین برای حرکت از فاز دفاع به حمله هستیم. با ۱۱ نفر حمله می‌کنیم و در دفاع هم در کنار هم هستیم.
*کار کردن کنار لاویکا (مربی جدید اسلاسک وروسلاو) چگونه است؟
او مربی بزرگی است. او به همه توضیح داد که از هر بازیکن چه انتظاری دارد. اسلاسک باید در جدول رده‌بندی صعود کند.
*آیا دوستان و بستگانتان بازی‌های شما را تماشا می‌کنند؟
بله. گاهی اوقات بازی‌های مرا تماشا می‌کنند، اما خانواده‌ام خیلی پیگیر مسابقات هستند.
*هنگامی که به اسلاسک آمدید، در لیست رزرو تیم ملی بودید و حالا شرایط اندکی برایتان پیچیده شده است...
شرایط قطعاً متفاوت خواهد بود زیرا در حال حاضر تیم ملی مربی ندارد. می‌دانم که بازی‌های من دیده می‌شود، اما در چندین بازی آخر نیم‌فصل اصلاً بازی نکردم. معتقدم اگر دوباره برای اسلاسک به میدان بروم، می‌توانم به تیم ملی دعوت شوم و بازی کنم.
*به عنوان اولین ایرانی تاریخ لیگ لهستان، آیا بازی در این لیگ را به ایرانی‌ها توصیه می‌کنید؟
قطعاً، بازی در لهستان فرصت بزرگی برای پیشرفت است. همان‌طور که گفتم، شرایط بازی در لهستان با ایران کاملاً متفاوت است. بازیکنان ایرانی زیادی این روز‌ها به اروپا می‌آیند و به بلژیک و هلند می‌روند، اما لهستان جای خوبی برای شروع بازی در اروپاست.
*قرارداد شما در پایان فصل تمام می‌شود، آیا می‌خواهید در وروسلاو بمانید؟
در آخر فصل در این مورد تصمیم می‌گیرم. اگر شرایط مساعد باشد، قطعاً به ماندن در لهستان فکر می‌کنم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها