نظرسنجی

واگذاری سرخابی‌ها به مالکین جدیدِ را به نفع کدام‌یک می‌دانید؟
۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

تیم بارسلونا در هفته بیست‌وچهارم رقابت‌های لالیگا باید در خانه از رئال وایادولید پذیرایی کند.

به گزارش خبرورزشی، دیدار تیمی از رتبه نخست با پانزدهم جدول که هر کدام اهداف خودشان را دنبال می‌کنند. اولی به دنبال تثیبت جایگاه صدرنشینی اش است و تیم مهمان برای اینکه به جمع کاندیدا‌های سقوط نپیوندد باید دست پر از ورزشگاه نوکمپ خارج شود.
بارسلونا
معادلات پیچیده جدول رقابت‌های لالیگا و جنگ تن به تن رئال و اتلتیکو برای بارسایی‌ها خوش شانسی آورد. بارسلونا که تا دو هفته قبل ٥ امتیاز از اتلتیکو پیش بود، با وجود دو تساوی در این برهه، فاصله اش با رئال‌مادرید به ٦ امتیاز رسید تا اتلتیکو از بهترین فرصت نتواند استفاده کند و حتی به رتبه سوم برسد. بارسا بعد از ٣ بازی فشرده که همگی به تساوی انجامید، برای دیدار با وایادولید یک هفته استراحت کرد تا با آمادگی کامل به این مسابقه قدم بگذارد. بارسا اگرچه ٦ امتیاز از رئال‌مادرید پیش است، اما به خوبی می‌داند هر لحظه امکان دارد این فاصله کمتر و کمتر شود؛ به‌خصوص حالا که رئالی‌ها امیدشان بیشتر شده است. بنابراین پیروزی در چنین دیدار‌های نه‌چندان سختی می‌تواند اندوخته‌های بلوگرانا را بیشتر کند.
وایادولید
٦ برد، ٨ تساوی و ٩ شکست حاصل کار وایادولید در رقابت‌های لالیگا بوده که آن‌ها را با ٢٦ امتیاز از ٢٣ بازی در مکان پانزدهم جدول قرار داده است. وایادولید فصل قبل تا یک‌قدمی سقوط پیش رفت و اگر بازی‌های پلی آف نبود سرنوشت دیگری برایش رقم می‌خورد. این بهترین تجربه برای تیمی است که دوباره در منجلاب سقوط قرار نگیرد. وایادولید در جایگاهی قرار دارد که این ٣ امتیاز درست در بازی با بارسلونا برایش اهمیت فوق العاده‌ای دارد. یک پیروزی ضامن پرتاب تیم به رتبه یازدهم است و البته شکست می‌تواند آن‌ها را به گزینه‌های سقوط بچسباند. مشکل اصلی آنها، اما در خط حمله است. جایی که با ١٩ گل زده کمترین آمار را در مقایسه با سایر تیم‌ها ثبت کرده‌اند. بعد از یک برد در ٨ مسابقه اخیر، بارسلونا بهترین فرصت برای اوج گیری وایادولید است.
جدال آخر
آخرین دیدار دو تیم به بازی رفت رقابت‌های لالیگا در همین فصل برمی‌گردد که بارسلونا با یک گل حریفش را شکست داد و ۳ امتیاز خارج از خانه دشت کرد.
مصدومان و محرومان
آرتور تنها مصدوم بارسلوناست و خبر خوب برای هواداران این است که ساموئل اومتیتی به تمرینات برگشته و با سایر نفرات تمرین می‌کند. در طرف مقابل دوجه کوپ، بازیکن وایادولید به دلیل مصدومیت دیدار با بارسا را از دست خواهد داد.
آمار بازی
٤) آخرین باری که بارسلونا و وایادولید در نوکمپ بازی کردند، میزبان با ٤ گل پیروز شد.
٢٠) بارسلونا در ٥ بازی اخیر با وایادولید در رقابت‌های لالیگا که میزبان بوده مجموعاً ٢٠ گل به ثمر رسانده که میانگین ٤ گل در هر مسابقه را شامل می‌شود.
٩٩) از سال ١٩٩٩ به این طرف وایادولید هرگز فصل را در بخش بالای جدول تمام نکرده است.
١٤) وایادولید در بازی‌های خارج از خانه امسال تنها ٤ شکست داشته و موفق شده ١٤ امتیاز جمع کند.
٢) بارسلونا از ٢٣ بازی اخیر تنها ٢ شکست را در لالیگا تجربه کرده است.
ترکیب احتمالی
بارسلونا: تراشتگن، روبرتو، پیکه، لانگله، آلبا، بوسکتس، راکیتیچ، آلنا، دمبله، سوآرس و مسی
وایادولید: ماسیپ، مویانو، اولیواس، جی فرناندس، ناچو، هرویاس، آلکاراس، ککو، فرناندس، پلانو و اونال

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

واگذاری سرخابی‌ها به مالکین جدیدِ را به نفع کدام‌یک می‌دانید؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی