۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

در ادامه مرحله دوم رقابت‌های لیگ جهانی کاراته وان امارات، عسگری به فینال رسید و آسیابری، حسن‌نیا و میرزایی، ملی‌پوشان قزوینی برای کسب نشان برنز به روی تاتامی می‌روند.

به گزارش خبرورزشی ، در وزن منهای ۷۵ کیلوگرم مسابقات لیگ جهانی کاراته وان امارات، بهمن عسگری پس از استراحت در دور اول، در اولین مبارزه ۲ بر صفر جو کلاوای از انگلیس دارنده برنز امید‌های اروپا را شکست داد. سپس موفق شد ۵ بر صفر لوگان داکوستا از فرانسه را مغلوب کند. او در ادامه یک بر صفر پاول آرتومونوف از استونی دارنده برنز امید‌های جهان در سال ۲۰۱۷ را برد و در نیمه نهایی ۲ بر صفر رافائل آقایف آذربایجانی دارنده ۵ عنوان قهرمانی جهان را مغلوب کرد و فینالیست شد تا برای کسب مدال طلا روز یک‌شنبه با لوئیجی بوسا ایتالیایی دارنده یک طلا، ۲ نقره و یک برنز جهان دیدار کند.

در همین وزن علی‌اصغر آسیابری ۶ بر ۲ چون سووی از چین تایپه نایب‌قهرمان آسیا را برد. در دومین دیدار ۸ بر صفر نتیجه را به لوئیجی بوسا ایتالیایی دارنده یک طلا، ۲ نقره و یک برنز جهان واگذار کرد و به جدول شانس مجدد رفت. او در این گروه ابتدا و پس از تساوی ۴-۴ در وقت قانونی مبارزه مقابل روسلان یسماخانبت از قزاقستان با قانون سنشو برنده شد. سپس مقابل کن نیشیمورا از ژاپن با توجه به هانسوکو شدن حریف ۸ بر صفر پیروز شد. آسیابری روز یک‌شنبه برای کسب مدال برنز با توماس اسکات آمریکایی مبارزه خواهد کرد.

در وزن منهای ۶۰ کیلوگرم، مجید حسن‌نیا ابتدا ۲ بر صفر‌های گوئن از ویتنام دارنده نقره رقابت‌های آسیایی را شکست داد. سپس ۶ بر یک بروس داگلاس از برزیل دارنده ۲طلا، یک نقره و یک برنز قابت‌های قهرمانی جهان را از پیش رو برداشت. در سومین دیدار با نتیجه ۶ بر ۲ ماتیاس گارسیاگومز از اسپانیا را مغلوب کرد و در ادامه ۴ بر یک مقابل دارخان اسدیلوف قزاقستانی دارنده نقره و برنز جهان و برنز آسیا شکست خورد و به جدول شانس مجدد رفت. او در این گروه یک بر صفر نادر عزوزی از تونس نایب‌قهرمان اروپا در سال ۲۰۱۸ را برد تا روز یک‌شنبه برای کسب مدال برنز با آرای صمدان از ترکیه دیدار کند.

در وزن منهای ۶۷ کیلوگرم، امیررضا میرزایی در مبارزه اول ۹ بر یک فرانچسکو دی اونفریو از ایتالیا را شکست داد. در دومین بازی ۵ بر ۳ ماسامیشی فوناهاشی از ژاپن دارنده عنوان قهرمانی جهان را مغلوب کرد. سپس با نتیجه ۸ بر ۶ مارسل تادیسی از مجارستان دارنده عنوان نایب‌قهرمانی جهان پیروز شد و در مبارزه چهارم مقابل استیون داکوستا فرانسوی دارنده عنوان قهرمانی جهان پس از تساوی صفر بر صفر در وقت قانونی مبارزه با رای داوران در هانتی مغلوب شد و به جدول شانس مجدد رفت. میرزایی در جدول شانس مجدد یک بر صفر موسی بک سلطان از قزاقستان دارنده نقره و برنز امید‌های آسیا پیروز شد و روز یک‌شنبه برای کسب مدال برنز به مصاف استفان پوکورنی از اتریش می‌رود.

دومین مرحله لیگ جهانی کاراته وان با حضور ۸۳۷ کاراته‌کا از ۸۶ کشور در دوبی امارات در حال برگزاری است.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی