۰ نفر
دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۱

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن گفت: ما آقای آسیا هستیم و اینکه سهمیه‌مان در آسیا 2+2 است برای ما خیلی بد است.

منصوریان: از بازیکنانم راضی‌ام
به گزارش خبرورزشی، علیرضا منصوریان در نشست خبری بعد از دیدار تیمش مقابل الزورا عراق که با تساوی بدون گل به پایان رسید، گفت: می‌دانستیم تیم عراقی در اصفهان برای یک امتیاز به زمین می‌آید و یک امتیاز برای آن‌ها به اندازه سه امتیاز مهم است. امروز قاعده فوتبال تعریف دیگری داشت. گل نزدیم و در یک صحنه و پاس به عقب اشتباه امکان داشت کلا بازی را از دست بدهیم. چندین موقعیت خوب در نیمه اول و نیمه دوم داشتیم. تیم‌مان به لحاظ چرخش توپ فوق‌العاده خوب بود و از عملکرد بازیکنانم راضی هستم، اما باید گل بزنیم. امروز چندین بازیکن جوان را به ترکیب‌مان آوردیم، اما اعتقاد داریم اگر گل نزنیم ممکن است تنبیه شویم.
وی افزود: در کل یک ضد حمله به حریف دادیم که این فرصت را داشتند حتی به ما گل هم بزنند. در سایر دقایق بازی رشید مظاهری را در جریان بازی نداشتیم و روز خیلی سبکی داشت و عملاً ۱۰ به ۱۱ بازی می‌کردیم. همین الان به مربی بدنساز تیم‌مان هم گفتم که مظاهری فردا تحت هر شرایطی تمرین کند، چون روز خیلی سبکی داشت. فقط یک موقعیت صددرصد را خودمان به حریف دادیم. چند موقعیت خوب را هم خودمان از دست دادیم. با توجه به اینکه در تورنمنت سنگین‌تری از لیگ‌مان هستیم باید خیلی باهوش‌تر عمل کنیم. خدا را شکر بچه‌ها همه سالم هستند و راهی به جز تلاش و تلاش و تلاش نداریم. با توجه به اینکه برنامه بازی‌ها هم فشرده است باید بازهم تغییر ترکیب داشته باشیم. فکر می‌کنم روز چهارشنبه باید دوباره سوار هواپیما شویم.
سرمربی تیم ذوب‌آهن در مورد متفاوت بودن سبک بازی تیمش در آسیا و اینکه بازیکنان این تیم در زدن ضربات آخر بی‌دقت بودند، تصریح کرد: دقیقاً هدر رفتن موقعیت‌ها به خاطر فشردگی دفاع حریف بود. حریف فشردگی زیادی در دفاع داشت و ما حتماً باید توپ‌ها را ارسال می‌کردیم و روی توپ‌های کات‌بک به گل می‌رسیدیم. با اینکه دفاع حریف خیلی خیلی فشرده بود، بازهم ما موقعیت‌های خوبی داشتیم. در نیمه اول و دوم هم به راحتی تاکتیکی که ما می‌خواستیم الزورا انجام داد. در مورد تغییر تاکتیک هم باید بگویم ما امروز با دو مهاجم بازی کردیم. شاید با تک مهاجم ما در خانه سخت به گل برسیم و دلیل تغییر تاکتیک هم همین بود. در بازی با ماشین‌سازی هم شرایط همین بود. بازهم می‌گویم مهم‌ترین آپشن تیم ما این است که همان ابتدا به گل برسیم. وقتی به گل می‌رسیم جریان بازی برای ما تغییر می‌کند، اما به دلیل اینکه بازیکنان ما در نظم خود می‌مانند بسیار قابل احترام هستند، ولی فشردگی دفاع حریف به ما این اجازه را نمی‌داد. برای عبور از خط دفاع باید کار‌های تاکتیکی انجام می‌دادیم که این کار هم به خوبی انجام می‌شد، اما در زدن ضربات آخر بی‌دقت بودیم.
منصوریان در مورد جوانگرایی تیمش گفت: یا باید خرید زیاد و میلیاردی داشته باشیم، مثلا ۱۰ یا ۱۵ میلیارد هزینه خرید بازیکن می‌کردیم یا نگاه به بنزین سبز داشته باشیم. تجربه مربیگری من یک چیز در مورد جوان‌ها می‌گوید. اگر شما بتوانید روح و روان و قلب‌شان را داشته باشید و به آن‌ها بگویید که می‌توانند، دیگر دغدغه نخواهید داشت. شکل جوان‌های ما اینطور است. امروز ۴، ۵ تغییر نسبت به بازی قبل داشتیم. مجموعه باشگاه ذوب‌آهن و مدیرعامل باشگاه نگاه‌شان اینطور است و در چند سال گذشته همیشه یکی از باشگاه‌های بزرگ در زمینه بازیکن‌سازی بودند. همیشه باشگاه‌های بزرگ پایتخت نگاه اول به جوان‌های ذوب‌آهن داشتند. ما هم دلهره‌ای نداریم که چراغعلی ۲۰ ساله یا سایر بازیکنان جوان به زمین بروند. در لیگ‌مان اگر بازیکن ۲۰ یا ۲۱ ساله باشد عجیب است،، اما در اروپا الان بازیکنان ۱۸ یا ۱۹ ساله بازی می‌کنند. ترسی از این موضوع نداریم و این باعث رشد تیم‌مان در آینده می‌شود. بازی دادن به جوان کمی جرأت می‌خواهد که خدا را شکر این جرأت به ما داده شده است.
وی در مورد بی‌دقتی بازیکنان ذوب‌آهن در زدن ضربات آخر عنوان کرد: دو بازیکن خیلی خوب‌مان را در ترکیب نداشتیم. می‌توانستیم بازی را با آن‌ها شروع کنیم،، اما شاید مجبور می‌شدیم دقیقه ۳۰ یا ۴۰ تعویض‌شان کنیم. ساوانا که خیلی از او راضی هستیم، بازی قبل دقیقه ۲۸ آمد و گفت بدنم خالی کرده است. باید با این بازیکن پلی‌آف را رد می‌کردیم. خریدی کردیم که برای ما دو گل زد و توانستیم الکویت و الغرافه را شکست دهیم. الان هم می‌خواستیم این بازیکن را حفظ کنیم برای بازی پدیده و النصر عربستان.
منصوریان گفت: فشردگی مسابقات خیلی زیاد بود مجبور بودیم از بازیکنان محافظت کنیم. موضوع مشکل گلزنی هم علاوه بر اینکه تمرین اختصاصی می‌خواهد و ما این کار را انجام خواهیم داد، وقتی شما اسم مهاجم را روی بازیکن می‌گذارید، کنارش فرصت‌طلبی همیشه است. اگر جوان باشد باید تمرینش بدهیم تا تجربه کسب کند، اما اگر با تجربه باشد کار کمی سخت می‌شود. مثلا بازیکنی مانند ساوانا را می‌خرید و شما را در دو هفته وارد یک تورنمنت می‌کند. باید تلاش کنیم و زحمت بکشیم تا جوانانی که داریم را آماده کنیم. کلا تعریف یک برد از خط آتش یک تیم می‌آید، وقتی گل بزنید می‌توانید برنده باشید و اینکه تیم ما گل نمی‌زند صرفاً به مهاجمان برنمی‌گردد. ما باید تیم را ترمیم کنیم تا بتوانند شرایط گلزنی را آغاز کنند.
وی درباره فشردگی مسابقات که به خستگی بازیکنان منجر می‌شود، گفت: فقط ما هستیم که این وضعیت را داریم و اگر تیم علی دایی هم صعود می‌کرد این وضعیت را داشت. بازی با سایپا و سپاهان برگزار نشده تا ما بتوانیم به مرحله گروهی راه پیدا کنیم. با این وجود چند بازیکن کلیدی‌مان هم مانند خلعتبری مصدووم هستند. خلعتبری یک خرید معمولی نبود و برای ما یک خرید فوق‌العاده بود. باید حواسمان به دیگر باتجربه‌های تیم هم باشد.
سرمربی ذوب آهن افزود: تیم ما با این وضعیت از حالت تجربه خارج می‌شود. ما امروز بازی می‌کنیم فردا ریکاوری داریم و پس فردا باید سوار هواپیما شویم و برویم با پدیده بازی کنیم. بعد از بازی با پدیده برمی‌گردیم و تمرین می‌کنیم باز باید به امارات برویم و با الوصل بازی کنیم؛ تقویم واقعاً دچار مشکل است,، چون در شروع فصل تقویم سبک است، اما در انتهای فصل و زمانی که بازیکنان فرسوده می‌شوند، تقویم باید همان برنامه اول فصل را داشته باشد.
منصوریان عنوان کرد: امروز با سعید فتاحی صحبت کردم اگر به فکر تقویم‌مان نباشیم هم لیگ قهرمانان برای نمایندگان ایران از دست می‌رود و هم اینکه همه تیم‌ها در این مسیر دچار فرسودگی می‌شوند. چون ما امکانات‌مان اروپایی نیست و همه این را می‌دانیم، امکانات ما در حد غرب آسیاست و شاید غرب آسیا هم از لحاظ امکاناتی کشور هفتم یا هشتم باشیم. این برنامه باعث می‌شود تیم فرسوده شود. ما تا همین ساعت ۴ بعدازظهر نمی‌دانستیم که برای بازی با پدیده به مشهد می‌رویم با خیر.
وی با اشاره به دیدار‌های معوقه ذوب آهن مقابل سایپا و سپاهان، یادآور شد: فکر می‌کنم ما به نقطه‌ای خواهیم رسید که مجبور باشیم هر دو روز و نیم یک بار، بازی کنیم. باید هر بازی ترکیب‌مان را عوض کنیم و هفت، هشت بازیکن را جا به جا کنیم. با توجه به شرایطی که در لیگ داریم، وظیفه حفظ پرچم کشورمان نیز به ما داده شده است در لیگ قهرمانان آسیا. کارمان خیلی دشوار است. اگر برای سال‌های آینده فکری نکنند دیگر لیگ ما خروجی نخواهد داشت و بعد از این بازی‌های فشرده وقتی بدنسازی را شروع می‌کنید، پنج، شش بازیکن رباط پاره می‌کنند، این یعنی بازیکن چند میلیاردی باید هفت ماه در خانه باشد. ما دو بازی عقب افتاده داریم که باید قبل از پایان لیگ آن‌ها را برگزار کنیم. مطمئنا این برنامه روی کسب سهمیه هم تاثیر می‌گذارد، ما آقای آسیا هستیم و اینکه سهمیه‌مان در آسیا ۲+۲ است برای ما خیلی بد است.

منصوریان در مور شادابی تیمش در دیدار با الزورا و اینکه چه تدبیری دارد تا این شادابی را به مسابقات لیگ هم انتقال دهد، عنوان کرد: زمانی که کارمان را با ذوب‌آهن شروع کردیم، همین ایده را در نظر گرفتیم. از روز اول ما کارمان را با ۲۰ بازیکن شروع کردیم و حتی به آقای آذری و کادرفنی هم گفتم. نگاه مستقیم ما به آکادمی تیم‌مان هم است تا بازیکنان جوان را کنار حدادی‌فر بیاوریم. انشاالله فوتبال امروزمان را به مسابقات لیگ هم انتقال دهیم و مقابل پدیده هم شادابی را داشته باشیم. البته شانس دیگری هم نداریم،، چون هر فرد دیگری هم جای من بنشیند نمی‌تواند ۱۱ بازیکن را مقابل بچیند. باید چهار سفر قبل از بازی با النصر انجام دهیم. تمام چشم امید من به جوان‌هایی است که داریم. این تیم نوید ذوب‌آهن خوب را در آینده می‌دهد. شاید تیم ما سال آینده خرید زیادی در بازار نخواهد. مخصوصاً اینکه هر بازیکنی هم که به ذوب‌آهن می‌آید با توجه به قراردادش حداقل پنج سال را کنار این تیم و ذوب‌آهن می‌ماند.
منصوریان پس از این صحبت در واکنش به سوال خبرنگاری که از او پرسید یعنی او هم پنج سال در ذوب‌آهن خواهد ماند، گفت: نه، اصلا برای من فرقی نمی‌کند. من اعتقاد دارم همیشه این باشگاه است که صلابت دارد. همه مربیان نه می‌توانند بگویند خیلی می‌مانند و نه می‌توانند بگویند زود می‌روند،، اما وظیفه ما ساختن بازیکنان جوان است و من به این موضوع افتخار می‌کنم.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

نظرسنجی

با توجه به خریدهای جدید عملکرد کدام تیم در نقل و انتقالات بهتر بود؟
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین خبر

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __