خبرورزشی/ فرهاد اشراقی؛ شاید قضاوت در مورد مربیگری فرهاد مجیدی در استقلال هنوز کمی زود باشد و شاید حداقل باید تا شهرآورد صبر کرد، اما در همین مدت کوتاه نشانه‌های مثبتی در کار او دیده می‌شود.
۱- مجیدی روش ۲-۵-۳ استراماچونی را ادامه داد، آن هم با این تفاوت که برای استفاده از ۳ مدافع مرکزی هم بازیکن نداشت و کار به جایی کشید که شاهین طاهرخانی که استیلی در تیم امید از او خوب بازی نگرفت، بازی کرد و اتفاقاً خوب و بدون اشتباه هم بازی کرد.
۲- مجیدی در همین مدت کوتاه توانسته به خوبی از بازیکنان استقلال بازی بگیرد. یعنی کاری که استراماچونی کرد و تیم جذابی ساخت. مهمترین کار مجیدی هم این بود که آن جذابیت را حفظ کرده و به جرأت می‌توان گفت مقابل الریان (تیم دوم قطر) فوتبال بهتری هم ارائه داد.
۳- استراماچونی یک تیم برهم ریخته را تحویل گرفت و همان طور که خود مجیدی هم گفت، خیلی برایش زحمت کشید، ولی تیم فعلی هم جذاب است و تا حد بسیاری توانسته رضایت هواداران استقلال را جلب کند.
۴- فرهاد آنقدر باهوش هست که بداند شهرآورد چقدر مهم است. البته استراماچونی هم شهرآورد رفت را به پرسپولیسی که به مراتب ضعیف‌تر از این پرسپولیس بود، باخت، اما هوادار استقلال پشت مربی ایتالیایی ماند و حمایتش کرد. با این حال مجیدی خوب می‌داند که هوادار و رسانه و کارشناس و پیشکسوت آنقدر که برای یک مربی خارجی صبر می‌کنند، برای مربی ایرانی صبر نمی‌کنند. ضمن اینکه مجیدی چه خوشش بیاید و چه نیاید، مخالفانی هم دارد که استراماچونی نداشت و طبعاً خیلی‌ها منتظرند تا فرهاد به پرسپولیس ببازد و...
۵- مجیدی پشت بازیکنان استقلال است و مقابل مدیرانی که به او حکم داده‌اند، از شاگردانش حمایت می‌کند. همین عامل سبب می‌شود بازیکن برای او همه کار بکند. حُسن دیگر مجیدی این است که نیاز مالی ندارد به همین دلیل با صدای بلند اعلام می‌کند از دلال‌ها بازیکن نمی‌گیرم و خیلی راحت مبلغ قراردادش را هم می‌گوید. کاری که ندیده و نشنیده‌ایم مربی ایرانی دیگری انجام دهد.
با توجه به جمیع جهات و انگیزه‌های فراوان مجیدی برای موفقیت در استقلال می‌توان به آینده او خوشبین بود. اکثر هواداران استقلال هم آنقدر فهم و شعور دارند که به خاطر تیم‌شان نه از مجیدی که از هرکسی که بالای سر تیم‌شان است حمایت کنند؛ همان‌طور که از استراماچونی تا آخرین لحظات حمایت کردند. مجیدی هر چه نباشد از جنس استقلال است و اگر اشتباه هم بکند یا باخت بدی بدهد، می‌توان گفت با این باخت آبدیده می‌شود هر چند فرهاد تا امروز در ایران و آسیا باختی هم نداشته، اما به هر حال فوتبال است و برد و باخت‌هایش. کالدرون هم با پرسپولیس ۳ باخت آورد، ولی در نهایت تیم را صدرنشین تحویل داد و رفت همان‌طور که استراماچونی هم با وجود شکست مقابل پرسپولیس و ماشین‌سازی، تا روزی که خودش بود، استقلال شرایط جدولی مناسبی داشت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =