نظرسنجی

پیش‌بینی شما از رأی AFC؟
نظرات: ۰
سه‌شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۴
۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان تاکید کرد بعد از حضور آذری مشکلات‌شان کمتر شده است.

مکافات فولاد پیش از آذری از زبان جواد نکونام

به گزارش خبرورزشی، جواد نکونام در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل شهر خودرو مشهد، اظهار داشت: با توجه به حضور شهر خودرو در آسیا می‌دانیم تیم‌شان آماده است. از نظر مالکیت یکی از تیم‌های خوب ایران هستند، ولی ما برای بازی فردا برنامه خاصی داریم تا هم بازی خوبی انجام دهیم و هم ان‌شاالله به موفقیت دست پیدا کنیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره نشست خبری پس از دیدار مقابل سپاهان و صحبت‌هایش گفت: می‌خواهید دوباره به عقب برگردیم؟ من دیگر توضیح نمی‌دهم.

سرمربی فولاد در مورد عملکرد شیمبا در فصل جاری و اینکه او هر سال جزو آقای گل‌های لیگ بوده، اما در این فصل چندان آمار خوبی نداشته است، خاطرنشان کرد: هر سال شیمبا آقای گل بوده؟! تا الان لیگ برتر آقای گل تکراری نداشته است. عملکرد شیمبا بستگی به خیلی از نکات دارد. خودتان می‌دانید که تیم‌های حریف بازیکن را می‌شناسند و صد درصد با او یارگیری می‌کنند. شیمبا هم به همین شکل است و به همین خاطر کارش سخت بوده، چون همیشه تحت فشار است. بالاخره تیم‌های حریف هم ما را آنالیز می‌کنند.

نکونام در خصوص شیوه بازی تیمش و اینکه در نیم‌فصل اول بیشتر از تاکتیک دفاع، ضد حمله استفاده می‌کرده است، گفت: ما نیم‌فصل اول هم دفاع - ضد حمله بازی نمی‌کردیم. شاید یکسری بازی‌ها به این شکل بازی کردیم، اما خیلی از بازی‌ها را کاملاً برای برد به زمین رفتیم، ولی نتوانستیم ببریم و بعد با شیوه دفاع - ضد حمله بازی کردیم. هر بازی شرایطش متفاوت است. ما نمی‌توانیم همانطور که در بازی رفت با سپاهان بازی کردیم، در بازی برگشت هم بازی کنیم. شما می‌دانید سپاهان مدعی قهرمانی است و نیم‌فصل نفراتی را جذب کرده که باید قهرمان شوند. در آسیا هم مدعی صعود از گروه خود هستند و در جام حذفی هم باید جام بگیرند. شرایط این تیم با ما متفاوت است، اما قطعا ما نیم‌فصل دوم بازی روان‌تری انجام می‌دهیم. در نیم‌فصل اول با توجه به غیبت چند بازیکن وضعیت خوبی نداشتیم، اما الان شرایط‌مان خوب و دست‌مان پر است، بازیکنان همه آماده هستند و فقط یک یا دو هفته زمان می‌خواهیم تا بچه‌ها هماهنگ شوند و تا در پایان فصل رتبه خوبی به دست بیاوریم.

«این روز‌ها هر بازی برای فولاد حکم یک فینال را دارد، اما به نظر می‌رسد فاز هجومی فولاد شرایط لازم را ندارد، ضمن اینکه هواداران هم از این تیم انتظارات زیادی دارند». وی در واکنش به طرح این موضوع عنوان کرد: برای ما فینالی وجود ندارد. هدفی که هواداران می‌خواهند، من هم می‌خواهم، اگر آن‌ها سهمیه می‌خواهند من قهرمانی می‌خواهم، اما من ابزار هم می‌خواهم. اگر شرایطی که در نیم‌فصل دوم داشتم را از ابتدای فصل داشتم، شک نکنید تیم برای قهرمانی می‌جنگید. تیمی که من سال گذشته از لیگ یک به لیگ برتر آوردم (نساجی) و بستم، نهم جدول شد و الان نگاه کنید چند بازیکنش هنوز در این تیم بازی می‌کنند. خودتان می‌دانید با توجه به آشنایی و تجربه‌ای که دارم از بازیکنان شناخت دارم، منتها من برای قهرمانی ابزار مشخصی می‌خواهم. برخی بازیکنان همیشه در ایران قیمت خاصی داشته‌اند، در همه جای دنیا هم به همین شکل است. این بازیکنان در یک لحظه کار‌هایی انجام می‌دهند که نتیجه بازی را مشخص می‌کند. شک نکنید من هم دلم می‌خواهد قهرمان شوم و اگر شرایط نیم‌فصل را از ابتدا داشتیم، الان مدعی قهرمانی بودیم. این‌ها همه بستگی به شرایطی و نگاهی دارد که به تیم می‌شود.

سرمربی فولاد ادامه داد: نکته دومی که باید بگویم این است که ما فینالی نداریم، ما هر بازی تلاش می‌کنیم بهترین عملکرد را داشته باشیم. فینال برای تیم‌هایی است که می‌خواهند قهرمان شوند. صادقانه بگویید آیا تیم ما مدعی قهرمانی است؟ می‌تواند مدعی باشد، اما ابزار‌هایی را لازم داریم. خودتان می‌دانید در نیم‌فصل جذب بازیکن سخت است، اما ما موفق بودیم. صادقانه بگویم چهار بازیکن با کیفیت گرفتیم در حالی که خیلی از تیم‌های بزرگ نتوانستند بازیکنی جذب کنند.

وی با اشاره به وضعیت سینا زامهران در فولاد عنوان کرد: او بازیکن تیم امید بوده و حالا که به تیم اضافه شده نیاز به هماهنگی دارد. بازیکنان دیگر مثل پاتوسی و فرشاد احمد‌زاده و نیک‌نفس هم در هفته‌های بعد می‌توانیم فوتبال واقعی آن‌ها را ببینیم,، چون در آن زمان بازیکنان جدید با تیم هماهنگ می‌شوند. شما هفته‌های ابتدایی لیگ را با هفته‌های دهم به بعد مقایسه کنید. در ابتدا ما بازیکنی داشتیم که کم می‌دوید و به او انتقاد می‌شد، اما الان همان بازیکن ۱۲ کیلومتر در زمین می‌دود و این حاصل تمرینات ویژه تیم است.

نکونام عنوان کرد: الان با ابتدای فصل تفاوت دارد. اول فصل ما ۲ ماه وقت داشتیم تا تیم را ببندیم، ولی در نیم فصل در زمان کمتر ما دیدگاه دیگری را هم در دستور کار قرار دادیم، البته باید برای نقل و انتقالاتی که داشتیم از آقای علی محمدی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان و اعضای هیئت مدیره و سعید آذری واقعاً تشکر کنیم که خیلی زحمت کشیدند تا نقاط ضعف تیم پوشش داده شود، البته کار هنوز سخت است، چون در نیم فصل بازیکنان خوب در تیم‌ها آزاد نیستند.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان درباره انتقاداتی که بعضاً مطرح می‌شود، اشاره کرد: انتقاد همیشه وجود دارد. من از انتقادی که به درد بخورد استفاده می‌کنم، ولی در غیر این صورت کار خودم را می‌کنم. چیزی که واقعی باشد برای آن تلاش می‌کنم. همه دوست دارند که بهترین باشند، ولی این کار به امکانات هم نیاز دارد، شما (خبرنگاران) دوست دارید در شغل خودتان بهترین شوید، ولی آیا امکانات این کار در اختیارتان است؟ آیا شما می‌توانید بدون امکانات به روزنامه مارکا بروید؟ قطعاً شما می‌توانید در کارتان بهترین باشید، اما به امکانات هم احتیاج دارید، البته هرکس بیشتر تلاش کند موفق می‌شود.

وی درباره وضعیت چمن ورزشگاه شهدای فولاد خوزستان، عنوان کرد: از روزی که به اهواز آمدم و از ورزشگاه فولاد بازدید کردم و امکانات آن را دیدم، واقعاً لذت بردم. چون فوتبال خوزرستان و به ویژه فولاد به وجود این ورزشگاه خیلی نیاز داشتند، ولی درباره زمین چمن که نیاز اصلی من است، واقعاً از روز اولی که به اینجا آمدم هزار و یک مشکل داشتم. می‌گفتیم چمن را کوتاه کنید، نمی‌کردند. می‌گفتیم به چمن آب بدهید، نمی‌دادند و وقتی می‌گفتیم آب ندهید، آب می‌دادند! هرکاری که می‌گفتیم را برعکس انجام می‌دادند.

نکونام به حضور سعید آذری اشاره کرد و گفت: بعد از آمدن آذری با توجه به تجربه‌ای که ایشان در ساخت زمین تمرین برای باشگاه ذوب‌آهن داشته که الحق زمین بسیار خوبی هم است، دستوراتی داده شد که الان باعث شده وضعیت زمین بهتر شود. یک بار زمین را داشتند آب می‌دادند که آب وارد رختکن شده بود. قبلاً می‌گفتند مراقب زمین باشید که چمن‌هایش کنده نشود. آقا اصلا کنده شود! تیم من باید تمرین کند. تیم من تا هفته‌ها با زمین اصلی ورزشگاه غریبه بود، همین الان هم بیشتر مواقع ما در زمین تمرینی، تمرین می‌کنیم. از زمانی که آذری به فولاد آمده نگاه کارشناسی دارد و الان وضعیت زمین خیلی بهتر است، البته شرایط طوری بود که تا همین الان هم زمین به طور کلی درست نشده است و هنوز یک سمت زمین شرایط خوبی ندارد. زمین فقط در نمای تلویزیون شرایط خیلی خوبی دارد و ما از این موضوع خیلی آسیب دیدیم.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان درباره محرومیت این باشگاه از ۲ پنجره نقل‌و‌انتقالاتی تصریح کرد: در این باره اطلاع دقیقی ندارم که خبر جدیدی به شما بگویم، ولی هر اتفاقی که رخ بدهد، باید تلاش کنیم تا برای موفقیت آن را تغییر بدهیم. ما می‌خواهیم همه چیز عادلانه باشد و الان بخش حقوقی و مدیریت باشگاه پیگیر موضوع هستند. رای صادر شده خیلی سختگیرانه است,، چون این اتفاقات قبلاً هم رخ داده بود، ولی الان دیگر خیلی سختگیری شده است. امیدوارم رای بی‌دلیل نبوده باشد و هیچ باشگاهی در این باره ضرر نکند. من موافق قانون هستم، ولی اگر قانون برای همه وجود داشته باشد. امیدوارم اتفاقاتی که رخ داده دور از قانون نباشد.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

پیش‌بینی شما از رأی AFC؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی