نظرسنجی

به نظر شما کدام تیم قهرمان لیگ خواهد شد؟
۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

امشب از ساعت ۲۳:۱۵ دیداری حساس از هفته بیست‌وچهارم سری A ایتالیا آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرورزشی، اینتر که از ابتدای فصل رقیب یوونتوس در کورس قهرمانی بوده حالا یک تیم سومی را هم در این کورس می‌بیند که لاتزیو است. شاید با رقم خوردن نتیجه دلخواه برای تیم پایتخت‌نشین، سناریوی اسکودتو آن‌طور که پیش‌بینی می‌شد، پیش نرود.

لاتزیو؛ ادامه شگفتی‌
نمی‌دانیم لاتزیو را شگفتی‌ساز بنامیم یا نه. از تیمی که سیمونه اینزاگی در چند سال اخیر ساخته انتظار بالانشینی داشتیم، اما اینکه با تیم‌های متمول و پرستاره‌ای همچون یوونتوس و اینتر در کورس قهرمانی باشند را نمی‌توانستیم تصور کنیم. حالا در آستانه نبرد سرنوشت‌ساز مقابل اینتر شانس صدرنشینی دارند. نکته مثبت برای لاتزیو این است که حتی در ادامه فصل هم از آن‌ها انتظاری ندارند و اگر در این کورس عقب بمانند و در پایان فصل سوم شوند، چیزی را از دست نداده‌اند، اما ساری در یووه برای قهرمان کرد تیم همیشه قهرمان تحت فشار است و کونته هم با انبوهی از ستاره در صورت قهرمان نشدن مورد انتقاد قرار خواهد گرفت. خط حمله نقطه قوت لاتزیو است و از طرفی در خانه به مصاف اینتر خواهند رفت. لاتزیو از آن دست تیم‌هایی است که تلاش می‌کند نیمه نخست کار حریف را یکسره کند.

اینتر؛ مراقب باش
کسب اسکودتو راحت نیست، اما اینکه اینتر دوباره تبدیل به تیمی قدرتمند در ایتالیا شده هواداران را راضی کرده. آنتونیو کونته نشان داد مسیر موفقیت در ایتالیا را خوب بلد است و در ماه‌های آغازین حضورش روی نیمکت نراتزوری عملکرد رضایت‌بخشی داشته. فقط یک بازی را در فصل جاری باخته‌اند که مقابل یوونتوس بود و پس از آن هم فاصله جبران شد. از طرفی تزلزل یوونتوس در ماه اخیر اینتری‌ها را امیدوار نگه داشته و بسیاری هم اعتقاد دارند آن‌ها شانس نخست قهرمانی هستند. نتیجه جدال با لاتزیو می‌تواند تعیین‌کننده باشد. باید مراقب این رقیب و خط حمله زهردارش باشند. اگر اینتر در این بازی پیروز باشد یک رقیب جدی در مسیر قهرمانی را از دور خارج خواهد کرد. تیم کونته در مقطع حساسی قرار دارد و پس از دیدار در پایتخت باید ۲ هفته بعد در تورین به مصاف یوونتوس بروند. امتیازات هم آنقدر به هم نزدیک است که قطعاً این ۲ جدال تأثیر مستقیم در قهرمانی خواهد داشت.

آخرین جدال
بازی رفت این فصل در جوزپه مه‌آتزا را اینتر یک بر صفر از لاتزیو برد. دِآمبروسیو زننده تنها گل نراتزوری بود.

آمار بازی
۵) در ۵ نبرد آخر لاتزیو و اینتر در تمامی رقابت‌ها هیچ دیداری با نتیجه تساوی خاتمه نیافته است. ۲ بازی را لاتزیو برده و ۳ بازی را اینتر.
صفر) لاتزیو هنوز در المپیکو شکست نخورده است. ۹ برد و ۳ تساوی در خانه برای بیانکوچلستی ثبت شده.
صفر) همان‌طور که لاتزیو در خانه مغلوب نشده، اینتر هم خارج‌از‌خانه باخت نداشته. صدرنشین ۹ برد و ۲ تساوی بیرون از میلان داشته.
۵۳) لاتزیو موفق شده ۵۳ گل در ۲۳ هفته گذشته بزند. فقط آتالانتا با ۶۱ گل زده بالاتر از این تیم قرار دارد.
یک) اگر لاتزیو پیروز شود و یووه هم برنده بازی این هفته‌اش نباشد، بیانکوچلستی برای اولین مرتبه تحت هدایت اینزاگی طعم صدرنشینی را خواهد چشید.
۲۰) با ۲۰ گل خورده، لاتزیو و اینتر بهترین خط دفاع فصل را در اختیار داشته‌اند.
۲۵) چیرو ایموبیله ۲۵ گل در ۲۳ بازی این فصل سری A زده. بهترین آمار صدرنشین جدول گلزنان ۲۹ گل ۲ فصل پیش بود و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد بهترین رکورد خودش را می‌شکند.

مصدومان و محرومان
سناد لولیچ کاپیتان لاتزیو مصدوم شده و غایب بزرگ تیم اینزاگی خواهد بود. روبرتو گالیاردینی هم تنها مصدوم اینتر برای این جدال حساس خواهد بود.

ترکیب احتمالی دو تیم
لاتزیو: استراکوشا، فلیپه، آچربی، رادو، لادزاری، میلینکوویچ ساویچ، لیوا، آلبرتو، جونی، کایسدو و ایموبیله
اینتر: پادلی، اشکرینیار، دِفرای، باستونی، کاندروا، بارلا، بروزوویچ، اریکسن، یانگ، لوکاکو و مارتینس

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

به نظر شما کدام تیم قهرمان لیگ خواهد شد؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی