نظرسنجی

قهرمان لیگ با توجه عملکرد تیم‌ها در هفته ۲۸؟
۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

مالک باشگاه تراکتور گفت: اگر استوکس خوب بود من او را نگه می‌داشتم! با ما ۴ سال قرارداد داشت و اصلا به آقایان نمی‌رسید، اما برای یک نیم‌فصل ۴۵۰هزار دلار به او داده‌اند تا برود در دبی عشقش را کند.

به گزارش خبرورزشی ، کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران در جدیدترین تصمیم خود، مسعود شجاعی را به علت اعتراض به داور، سه جلسه محروم کرد. این تصمیم که باعث خشم هواداران تراکتور شد، حالا با واکنشی تند از سوی مالک تی‌تی‌ها نیز همراه شده است.

محمدرضا زنوزی که بازی اخیر تراکتور را هم تماشا کرده بود، در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به محرومیت کاپیتان تیمش، به اتفاقات اخیر پرداخته و حرف‌هایی تند و جنجالی علیه نهادهای تصمیم‌گیرنده فوتبال ایران به زبان آورده است.

مسعود را اذیت می‌کنند چون به تهران نرفت
زنوزی در ابتدای صحبت‌هایش در خصوص محرومیت شجاعی گفت: همه تصمیم‌های این فوتبال بوی گند می‌دهد. این‌ها هم با تراکتور مشکل دارند و مسعود هم چون به دردانه‌های پایتخت نرفته و به تراکتور آمده، او را اذیت می‌کنند. من یک بار هم گفتم در تیم ملی مگر مسعود مقصر بود؟ مقصر اول ویلموتس بود و به مسعود چه ربطی دارد که او را تخریب می‌کردند. این‌ها دارند عقده خود را خالی می‌کنند چون مسعود به آن دو تیم نرفت. آقامسعود خوشش نمی‌آید که آن‌جا برود، چرا اذیتش می‌کنید؟
مالک تراکتور درخصوص این موضوع و همچنین تصمیم داوران عنوان کرد: مگر مسعود چه کار کرده؟ داوران هرکاری دوست دارند ما حرفی نزنیم؟ من نمی‌دانم عدالت چرا رعایت نمی‌شود! در آن صحنه که کمک داور آفساید گرفت، اصلا بروید ببینید چه چیزی را آفساید گرفت؟ نمی‌گویم داوران ناسالم هستند اما با ذهنیت استقلال و پرسپولیس می‌آیند و ناخودآگاه به سود این تیم‌ها داوری می‌کنند.

چرا با شجاع و بیرانوند برخورد نمی‌کنید؟
آدمی که قدرشناس نباشد، به هیچ دردی نمی‌خورد. مسعود شجاعی به جز خدمت به تیم ملی کاری کرده است؟ آقایان بیایند بگویند که چه کسی بیشتر از من و مسعود شجاعی به تیم ملی خدمت کرده‌اند؟ مسعود یک استوری در اینستاگرامش منتشر کرده که به نظر من توهین‌آمیز هم نیست چون داور بعد از بازی پرسپولیس تراکتور سه جلسه محروم شد. اگر مسعود اشتباه می‌گوید چرا این اتفاق افتاد؟ شجاعی یک مدیریت دارد که الان ۱۵-۱۶ سال است که به تیم ملی کمک کرده. چرا نمی‌فهمیم؟ مسعود شجاعی در سه جام جهانی حضور داشته و بیشترین تجربه اروپایی را دارد و اگر هم اعتراضی داشته، به حق است. اگر هم اعتراض اشتباه کرده، چرا با اعتراض بیرانوند و شجاع و سیدجلال حسینی که مرتب با داورها بحث می‌کنند تا به حال برخورد نشده؟ ایا این بازیکن‌ها با هم فرق دارند؟ شما در صندلی‌ای نشستید که امیرالمومنین نشسته بود، آیا قضاوت شما نسبت به همه تیم‌ها یکسان است؟ اگر یکسان نیست، من شما را به مولاعلی و خداوند می‌سپارم.

اکبریان حالا برای استقلال سوت می‌زند
زنوزی در ادامه گفت: داور بازی پرسپولیس - تراکتور آقای اکبریان را سه جلسه محروم کردند اما وقتی محرومیتش تمام شد، داور بازی استقلال - گل‌گهر شده و برای آن یکی تیم پرطرفدار سوت می‌زند. این تصمیم کمیته داوران عجیب نیست؟ ما در این فوتبال زحمت می‌کشیم، آن‌ها تیم دولتی هستند اما ما از جیبمان هزینه می‌کنیم. آن ها مالیات نمی‌دهند ما مالیات هم می‌دهیم. آن‌ها از مردم پول می‌گیرند اما ما از جیبمان هزینه می‌کنیم. چقدر ناعدالتی؟

حضور من را در تلویزیون لغو کردند
از مالک باشگاه تراکتور درمورد غیبت سوال‌برانگیزش در یک برنامه تلویزیونی پرسیدیم که او در پاسخ گفت: من را به برنامه فرمول یک علی ضیا دعوت کردند، یک هفته مانده به بازی با پرسپولیس برنامه من را کنسل کردند. اما دو روز مانده به بازی، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس را به برنامه بردند. این چه معنی می‌دهد؟ همان برنامه‌ای که آقای انصاری‌فرد تلفنی قرارداد استوکس را نهایی کردند. این خنده‌دار است. در کل به نظر من رسانه‌ها هم یا از ترس یا علاقه به تیم‌های تهرانی، حق تیم‌های شهرستانی را پایمال می‌کنند. در رسانه ملی هم همین‌طور است، به جای رسانه ملی، رسانه مجری داریم. آدم‌هایی که بعضی می‌گویند تیم ما امروز بازی دارد و این گرایش باعث تضییع حقوق تیم‌هایی مثل تراکتور و بقیه شهرستانی‌ها می‌شود.

استوکس ساعت اشکان را دزدید
زنوزی درخصوص استوکس اضافه کرد: اگر استوکس خوب بود من او را نگه می‌داشتم! با ما ۴ سال قرارداد داشت و اصلا به آقایان نمی‌رسید اما برای یک نیم فصل ۴۵۰هزار دلار به او داده‌اند تا برود در دبی عشقش را کند. آن‌ها یک امتیاز بازی با استقلال را با استوکس گرفتند و برای این ۴۵۰هزار دلار پرداختند! درحالی که من درباره این بازیکن قبلا تذکر داده بودم. استوکس ساعت اشکان را برداشته بود و به او پس نمی‌داد. ما ساعت را در دوبلین پیدا کردیم و به زحمت و مشقت گرفتیم. اشکان یک نفر را فرستاد و اصلا یک مشکل اساسی درباره همین ساعت به وجود آمد. ایشان ساعت را برداشته بود و نمی‌داد و اشکان هم بسیار عصبانی شده بود.

باشگاه ترکیه‌ای از پرسپولیس خسارت می‌خواهد
او با اشاره به شکایت تراکتور از آدانا دمیراسپور عنوان کرد: ما از باشگاه ترکیه‌ای شکایت کردیم و آن‌ها فهمیدند این را در دادگاه فیفا خواهند باخت. اما بعد استوکس به پرسپولیس آمد و به نظر من خسارتی که ما از باشگاه ترکیه‌ای می‌خواهیم را این‌ها می‌خواهند از پرسپولیس بگیرند چون ادعایشان این است که این بازیکن با ما قرارداد داشته. من به آقایان گفتم استوکس را نخرید و این به گردن شما می‌افتد اما فکر کردند که من دوست ندارم استوکس به پرسپولیس برود.

پرسپولیس نام یونانی است؛ استفاده نکنید!
مالک تراکتور در پاسخ به این سوال که چرا نام باشگاه پرسپولیس را به اشتباه پیروزی می‌گوید، گفت: پرسپولیس نام کجایی است؟ یونانی است. یعنی پرسپولیس یونان؟ ما مگر ایرانی نیستیم، چرا باید تیممان اسم یونانی داشته باشد؟ ما نباید از اسم پرسپولیس استفاده کنیم چون یونانی است، فرهنگستان باید این را اصلاح کند، چون طرفدار هم زیاد دارد و همه باید تابع قانون باشیم. از نظر قانونی تیم ما نباید اسم اروپایی داشته باشد. اگر بگویند اسم تیم تخت جمشید است همه قبول می‌کنیم.
وقتی از او درباره ریشه اسم تراکتور پرسیدیم هم زنوزی گفت: تراکتور فارسی و ترکی و لاتین ندارد و اسم است.

زور پرسپولیس از تیم ملی هم بیشتر است
زنوزی با اشاره به حضور گل‌محمدی در تیم پرسپولیس گفت: موضوع تیم ملی و پرسپولیس هم جالب است. آقایان یحیی گل‌محمدی را که نامزد تیم ملی بود، بعد از قطعی شدن جدایی مربی قبلی‌شان سریع به پرسپولیس آوردند تا مبادا با توجه به این که او احتمال حضورش در تیم ملی می‌رفت، بی سرمربی بمانند. جالب است که این‌ها زورشان از تیم ملی هم بیش‌تر است.

بازی سپاهان - پرسپولیس بالاتر از مهندسی است
زنوزی درخصوص بازی پرسپولیس - سپاهان نیز گفت: من یک موقعی گفته بودم که سه تیم اول مشخص هستند و بقیه برای رده چهارم به بعد تلاش می‌کنند و دیدید که حرف من حقیقت داشت. بوی گند فوتبال ما را برداشته و نمونه‌اش بازی سپاهان - پرسپولیس است که عدم برگزاری‌اش به دیگر تیم‌ها لطمه می‌زند و تنها معطوف به این دو باشگاه نیست. این که کمیته انضباطی تصمیمی بگیرد قطعا یک تیم از این ماجرا سود می‌برد و بقیه تیم‌ها ضرر می‌کنند. این بالاتر از مهندسی و یک ناعدالتی بزرگ است.

دولت فقط مشکل دردانه‌های پایتخت را حل می‌کند
او همچنین عنوان کرد: هرروز که رسانه‌های ورزشی را می‌خواهیم، می‌بینیم آقایان دولت، سفرا، معاونان در حال حل مشکلات دردانه‌های تهرانی هستند در حالی که تمام این افراد نماینده همه مردمند. اگر مربی خارجی تیمی شکایت می‌کند یا بازیکنی می‌خواهد جلوی فعالیت این تیم‌ها را بگیرد همه در حال کمک کردن هستند. سوال من این است که چرا وقتی مشکلی برای دیگر تیم‌ها هست، کسی پیش‌قدم نمی‌شود اما برای استقلال و پرسپولیس تمام سیستم به کار می‌افتد که مشکل را حل کند؟ البته من نیازی به آدم‌های سیاسی ندارم و مشکلاتم را شخصا حل می‌کنم اما بقیه تیم‌ها مثل پارس جنوبی یا نفت یا هر تیم دیگری که مشکلی برایش پیش می‌آید چه گناهی کرده‌اند؟ آن موقع حتی یک نفر هست که رفع مشکل کند؟

کی‌روش گفت تا این دو تیم هستند به جایی نمی‌رسیم
محمدرضا زنوزی در بخش دیگری از این گفت‌وگو گفت: این آقایان که وابسته یک تیم خاص هستند باعث شدند کی‌روش برود. این همه برای یک مربی درجه سوم و چهارم هزینه کردند و باعث شدند مردم سرخورده شوند و بروند دو بازی را ببازند و مردم ناراحت شوند. اگر کی‌روش می‌ماند مردم این استرس را داشتند که تیم ملی به جام جهانی می‌رود یا نمی‌رود؟ این آقایان با طرفداری از یک تیم خاص باعث شدند کی‌روش برود چون آن تیم خاص نمی‌خواست کی‌روش بماند. کی‌روش را انداختند بیرون چون حرف حق می‌زد. او شخصا به من گفت که تا این دو تیم دردانه هستند و این شکلی مدیریت می‌شوند، فوتبال ایران پیشرفت نمی‌کند. این‌ها به خاطر این که کی‌روش حرف حق می‌زد، او را در فشار گذاشتند.
بعضی مجری‌ها باید جواب پس بدهند. الان آن مجری‌ها کجا هستند که می‌گفتند کی روش به شخصیت ما توهین کرده؟ به مردم ما توهین کرده؟ کی‌روش به مردم ما توهین نکرد، فوتبال ما را در آسیا شماره یک کرد و به بالاتر از آسیا نشان داد. اما ما به خاطر یک سری مسائل همه‌چیز را برعکس نشان دادیم. آن مجری‌ها کجا هستند؟ آن مسئولان که علیه کی‌روش صحبت می‌کردند کجا هستند؟

جان مردم اهمیت بیشتری دارد
مالک تراکتور که خود به دلیل داشتن یک ایرلاین درگیر موضوع بیماری کروناست، راجع به شیوع این ویروس و تاثیر آن در برنامه‌های آینده فوتبال ایران گفت: متخصصین باید درباره ویروس کرونا نظر بدهند. ما در هواپیما هم داریم خدمات می‌دهیم و در خدمت مردم هستیم. اگر متخصصان بگویند فوتبال تعطیل شود چه ایرادی دارد؟ جان مردم بیشتر اهمیت دارد.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

قهرمان لیگ با توجه عملکرد تیم‌ها در هفته ۲۸؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی