مدافع تیم سپاهان گفت: به عنوان یک گیلانی هنوز دو دو تا چهار تا می‌کنم که بروم یا نه، نمی‌دانم کسی که زندگی‌اش جای دیگری است با چه تفکری این کار را می‌کند؟!

به گزارش خبرورزشی، تیم فوتبال سپاهان این روز‌ها جز معدود تیم‌های لیگ برتری است که تمرینات خودش را در شرایط خاص ادامه می‌دهد. چندی پیش از درون این تیم شنیده شد که تعدادی از بازیکنان دارای علائمی شبیه بیماری کرونا هستند، اما با توضیحاتی که پزشک این تیم ارائه کرد؛ مشخص شد بیماری آن‌ها تنها سرماخوردگی بوده و مشکل نگران‌کننده‌ای وجود ندارد. شایان مصلح مدافع زردپوشان یکی از همان بازیکنان بود که نامش مطرح شد، اما خیلی زود مشخص شد مشکل خاصی ندارد.  شایان مصلح مصاحبه‌ای انجام داده که در زیر می‌خوانید:

مدتی پیش گفته شد که شما به صورت نگران کننده‌ای بیمار شدی.
من از همه سالم‌تر هستم (با خنده)، نمی‌دانم این شایعات را چه کسی مطرح می‌کند و ما را اذیت می‌کنند. البته این اذیت کردن از روی دوست داشتن است!

وضعیت تمرینی سپاهان در این روز‌ها چگونه است؟
الان مشغول تمرین هستیم. بازی‌ها تعطیل شده، اما تمرینات لغو نشده، روال ما اینطور است که ۴ روز تمرین می‌کنیم و ۲ روز تعطیل هستیم. نمی‌دانیم برنامه عید چگونه است و فکر می‌کنم در عید هم روال ۴ روز تمرین و دو روز استراحت باشد. شرایط به‌گونه‌ای است که گفتند ۱۵ فروردین بازی‌ها برگزار می‌شود. باید ببینیم واقعاً این اتفاق می‌افتد یا نه. منتظریم ببینیم شرایط به چه صورت خواهد بود. ان‌شاءالله هر چه زودتر این معضل کرونا رفع شود تا بازی‌ها هم برگزار شوند، اما بعید می‌دانم، چون آن طور که شنیدم اوضاع طوری است که فکر نمی‌کنم به این زودی‌ها شرایط عادی شود.

اگر بازی‌ها ۱۵ فروردین شروع شود یعنی تیم‌ها حداقل باید از اول فروردین تمرینات‌شان را آغاز کنند.
ما که الان هم تمرین می‌کنیم. تیم‌ها اگر ۱۰، ۱۵ روز هم تعطیل باشند باید از اول فروردین تمرین خودشان را آغاز کنند، اما آیا این ویروس در این ۱۰ روز ریشه‌کن می‌شود؟ بعید می‌دانم و نمی‌دانم سازمان لیگ چه برنامه‌ای دارد. ضمن اینکه به این ایام نمی‌شود تعطیلات گفت. چون کسی نمی‌تواند جایی برود و نمی‌تواند کاری کند. آن‌هایی هم که تمریناتشان تعطیل است در خانه می‌مانند و نمی‌شود به مسافرت چه در داخل و چه خارج از کشور رفت.

یعنی لازم است که این تعطیلات بیشتر باشد؟
ما که تعطیلاتی نداریم، اما به نظرم بهتر بود سازمان لیگ به جای اینکه ۱۵ فروردین را زمان شروع مسابقات اعلام کند و تیم‌ها از یکم فروردین تمرین کنند با دیدی منطقی‌تر برنامه بازی‌ها را اعلام می‌کرد، یعنی در زمانی باشد که مطمئن بودند کرونا در آن زمان از بین رفته است. مثلاً ۱۵ اردیبهشت را برای آغاز بازی‌ها اعلام می‌کردند که تیم‌ها از اول اردیبهشت تمرینات‌شان را آغاز کنند. به این ترتیب حالت قرنطینه حداقل یک ماه برای تیم‌ها وجود داشت تا این شرایط عادی‌تر شود. البته نمی‌شود سازمان لیگ را مقصر دانست، چون آن‌ها هم برنامه‌های خودشان را از کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌گیرند. AFC اواخر اردیبهشت را برای بازی‌های لیگ قهرمانان اعلام کرده و سازمان لیگ هم مجبور است بازی‌های داخلی را زودتر تمام کند. اما به هر حال احساس می‌کنم روز ۱۵ فروردین هم بازی‌ها برگزار نمی‌شود.

در این روز‌های کرونایی، محیط تمرین شما چگونه است؟ آیا امنیت بهداشتی لازم را دارد؟
همانطور که گفتم ۴، ۵ روز تمرین داریم و یکی دو روز استراحت عادی می‌کنیم و به این روال تمرینات را ادامه می‌دهیم. با زحمات کادر پزشکی شرایط بهداشتی در محیط تمرینی ما به خوبی ایجاد شده است. ماسک، دستکش و وسایل ضدعفونی‌کننده را در اختیار ما قرار می‌دهند و حتی گفته می‌شود که در خانه خودمان دوش بگیریم تا هر کسی در محیط خودش باشد. همه کار‌هایی که انجام می‌دهیم در راستای این است که اتفاقی نیفتد، ولی به هر حال این ویروس ساده و راحت منتقل می‌شود و باز هم با رعایت تمام نکات بهداشتی این خطر وجود دارد.

در تمرینات همه با ماسک و دستکش کار می‌کنند؟
نه، بعضی‌ها با دستکش، بعضی‌ها با ماسک، هر کس هر جور راحت است و اجباری وجود ندارد.

وضعیت جدول به‌گونه‌ای است که بین شما و صدرنشین ۱۰ امتیاز اختلاف ایجاد شده، آیا این اختلاف قابل جبران است یا اینکه باید شانس قهرمانی سپاهان را کم شده بدانیم؟
فعلاً در این شرایط نمی‌توان در مورد بازی‌های لیگ نظر داد. احتمال دارد تیمی بعد از این تعطیلات وارد دوران افت شود یا یک تیم در حالت بهتر قرار بگیرد. بازی‌های زیادی مانده و روی کاغذ هنوز چیزی تمام نشده، اما قبول دارم شرایط سخت است و جبران اختلاف ۱۰ امتیاز کار راحتی نیست. باید ببینیم ادامه کار چطور پیش می‌رود.

بازی در پست دفاع وسط چگونه است؟
زمان برانکو در یکی دو بازی دوستانه دفاع وسط کار کردم و همچنین در یک بازی رسمی هم برای چند دقیقه در این پست قرار گرفتم، اما به صورت فیکس و در بازی رسمی برای اولین بار است که دفاع وسط بازی می‌کنم. خدا را شکر در این پست هم جا افتاده‌ام. اگر بازی السد را در نظر نگیریم در چند بازی اخیر فقط یک گل که آن هم از روی نقطه پنالتی بود دریافت کردیم. در کل شرایطم در دفاع وسط خوب است و فکر می‌کنم کادر فنی هم راضی باشد.

با وجود اخطار‌هایی که در مورد شیوع ویروس کرونا داده شده و به مردم گفته می‌شود که در خانه‌هایشان بمانند، اما باز هم تعدادی از هموطنان ما مسافر استان شما هستند!
ان‌شاءالله که دیگر نمی‌روند مردم آنقدر با شعور و با فرهنگ هستند که این مسأله را درک کنند.

اماهمچنان در حال مسافرت به استان گیلان هستند!
من می‌گویم ان‌شاءالله نمی‌روند که خجالت بکشند و نروند! (باخنده) خود من به عنوان یک گیلانی نمی‌دانم به شهر خودم سفر کنم یا نه. من چند ماه است مادرم را ندیده‌ام و به خودم می‌گویم؛ ما که تعطیلی نداریم و شاید در عید چند روز به ما تعطیلی بدهند. خانواده من آنجا هستند و حداقل در عید باید بروم و به آن‌ها سر بزنم، اما هنوز دو دو تا چهار تا می‌کنم که بروم یا نه! نمی‌دانم کسی که زندگی‌اش جای دیگری است و فقط برای تفریح به آنجا می‌رود با چه تفکری این کار را می‌کند؟! خدا را شکر شنیده‌ام جاده‌ها را بسته‌اند و به جز پلاک گیلان کسی را راه نمی‌دهند. حتی دیدم که زنجیره انسانی درست شده و در ورودی شهر‌های گیلان با مسافران محترمانه برخورد می‌کنند و اجازه عبور و مرور نمی‌دهند. فکر می‌کنم تنها راه همین است. خود مردم باید متوجه شرایط باشند، شما اگر بدانید جایی آتش است و با سر به داخل آتش بروی و دست زن و بچه‌ات را هم بگیری نشان می‌دهد که زن و بچه شما برایت ارزشی ندارند. امیدوارم مردم ما در این شرایط به خودشان بیایند. حالا اگر چند روز جایی نروند به خدا کسی به آن‌ها ایرادی نمی‌گیرد!

در پایان اگر حرف ناگفته‌ای مانده بفرمایید.
در چند روز اخیر در فضای مجازی دیدم که بحث‌های قومی قبیله‌ای درست شده و توهین‌هایی می‌شود مثلاً گیلانی به فارس توهین می‌کند و فارس به گیلانی. این اتفاقات خوب نیست شرایط بحرانی است، باید همدیگر را درک کنیم و بدانیم همه جای کشور ما این مشکل وجود دارد و ممکن است بدتر هم بشود. مثلاً، چون این قضیه از قم شروع شده نباید بگوییم قمی‌ها، چرا شما این کار را کردید؟ مگر آن بنده‌های خدا اختیاری در این قضیه داشتند؟ یک ویروسی پخش شده و همه باید تلاش کنیم، دست به دست هم بدهیم تا این مشکل و خطر را رفع کنیم.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __